• Krátkometrážní

Zabiják (2023)

Pomalý, pečlivý a soustředěný thriller s perfektním úsporným Fassbenderem. Věci nemusí být tak složité, jak se občas může zdát.

Modlitba za Brianu (2022)

Omlouvám se, nazval jsem Spiknutí holčičích hoven českým filmem roku 2022, to bylo ale předtím, než jsem viděl Modlitbu za Brianu. Hláškama nabitá skvělost. Adina Šulcová je největší česká žijící umělkyně.

Poslední mohykán Pavel Rychetský (2023) (TV film)

"Tak dobrou chuť... dědku." Moc milý dokument o odcházení Pavla Rychetského, který má dostatek charismatu, aby stopáž dokumentu naprosto v klidu sám utáhl. Kromě drogové konverzace s Petrem Pithartem jsou pak nejsilnější právě ty Rychetského osobní scény.

Euforie - Série 2 (2022) (série)

Druhá série těží z prohloubení dvou hlavních postav v bonusech první série. Druhá série je také mimořádným úkazem, kdy je pokračování ještě lepší než původní dílo. Už první díl rozjíždí neuvěřitelnou podívanou, pátý díl je totální peklo - jeden z nejvíce intenzivních kusů kvalitní filmařiny a Rue běží o život. Muzikál v sedmém díle je pak pure savagery. A poslední díl je skoro ideální zakončení. Drink Before the War scéna rovněž top.

Euforie - Série 1 (2019) (série)

První série končí velice povedeným osmým dílem, na který navazují ještě dva bonusy, bez kterých by vlastně byla tato série někde mezi 4 a 5*, jenže právě tyto dva vyklidněné díly dávají vztahu Rue a Juelz dostatečnou hloubku a obě postavy to zplastičtilo.

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008) odpad!

Neviděl jsem jedničku, neviděl jsem dvojku, ale docela náhodou nedávno trojku. A proboha, už nikdy víc. V žánru to nejhorší z nejhoršího. Navíc tupé, nelogické, nenápadité...

Oppenheimer (2023)

Kdybych chtěl být zlý, tak se Christopheru Nolanovi podařilo poprvé v kariéře natočit skutečný film. Ne adaptaci komiksu, ne remake a ne technickou masturbaci. Don’t get me wrong, je to velký režisérský vizionář, jeden z nejlepších řemeslníků v dějinách kinematografie, ale Oppenheimer je prostě něco úplně jiného. Nejblíže to má do značné míry Dunkirku. Cillian Murphy předvádí velmi soustředěný – místy možná malinko repetetivní – a velmi působivý herecký part. Ostatně už bylo načase dát mu opět prostor jako hlavnímu herci ve velkém filmu a naprosto s klidem ukázal, že se na něj lze v tomto ohledu naprosto spolehnout. Robert Downey Jr. mu v nejednoznačné a pro evropského diváka prakticky neznámé roli zdatně sekunduje, naopak Emily Blunt v roli bezmála krkavčí matky jen podtrhuje Nolanovu neschopnost napsat a adaptovat hlubokou, uvěřitelnou a dějetvornou ženskou postavu. Matt Damon je super, skoro už je to na znalostní hru, tipovat, zda v daném filmu hraje on nebo Jesse Plemons. Jejich vizuální konvergence je podivuhodná. --- Oppenheimer je i díky své důmyslné trojité kompozici jedním z nejvíce cool konverzačních filmů a byť to zvlášť po masterpiecu jako je Interstellar může znít všelijak, definitivní Nolanova režisérská dospělost.

Rozkoš (2021)

Pěkně udělaný film snažící se poodkrýt pozadí pornoprůmyslu, o kterém všichni zhruba tušíme, ale připomenout neuškodí. Pleasure dost pomáhá, že je hlavní postava sympatická a Sofia Kappel je talentovaná. Co se týče samotných porno scén, asi by šly natočit ještě lépe, ale Ninje Thyberg se při jejich vymýšlení nedá upřít důvtipnost. Lepší 3*

Love (2015)

Otravní lidé řeší nedostatečně zajímavé problémy zbytečně dlouhou dobu. A do toho explicitní sex. Tenhle Gaspar Noé se opravdu nepovedl i proto, že kromě toho sexu vlastně nemá Love čím zaujmout. Dynamika hlavního ústřední dvojice je jalová, přes dlouhé zamyšlené pohledy a poměrně dost společných scén i nedostatečně hluboká a snaha o osudovost působí na sílu. Příjemným osvěžením ve vyprávění je postava Klary Kristin, která se zdá být vlastně jediná "normální" a uvěřitelná. Plus ten voiceover Aomi Muyock je opravdu nesnesitelný.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Krásný krátký večerníček s nejsympatičtější MARVEL postavou.