Pohádky pro Emu (2016)

Nemám ráda české filmy. Většinou mi přijdou jako suchá tvarohové buchta, po který se vám křečovitě zaseknou panty při pokusu o úsměv a vyschnou všechny sliny. Ale tento film je opravdu výjimečný, zajímavý, s pár dobrými životními moudry, prozřením, dát přednost lásce a výběru složité životní cesty před tou primitivní - to si zasloužilo můj respekt a palec hore.

Ztracen v džungli (2017)

No ty píšťalo, tři homo přehřátos se rozhodli jít v džínách na super dobrodrůžo s neznámým Dandým do džungle, aby se mohli tupě u táboračku podivit, že je tam taky může něco sežrat, nebo že nebudou večeřet hovězí líčka na červeném víně a že ani žádné creme brulee se konat nebude. Zlatý hřeb filmu byl ten, sjet super řeku na párátkách, na kterou se jen tak někdo neodváží, protože to je přece ízy, vo čo gou, nebudeme Hery a pořádně to rozmáznem, vždyť to bude podobný jako když si napustiš vanu, kámo. Všem hrdinům jsem přála smrt pokud možno po dehydrataci organizmu po x hodinovým znásilňování od mladých šimpanzů, goril a dalších džangl pašíků, co by je unesli do své jeskyňky a přivázali by si je liánama k banánovníku po bravurním wild tutorialu jak se dělá dračí uzel. Kdyby Daniel víc myslel, měl si přibalit neviditelný plášť a nemusel si v noci svítit na šustící bambus. Doufám, že mladé holky si jeho konečnou postavu nevzaly jako příklad coolnosti, jinak tu máme další vlnu anorexie...

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

No jo, další top pořad, kdy většina Čechů, kteří nemají jiné povinnosti než koukat na takové chujoviny, mají opět příležitost sledovat, soudit a moralizovat životy druhých (protože oni jsou úúplně jiní), kteří šli s kůží na trh, protože jsou buď totálně dementní, nebo totálně zoufalí. A nevím, co je horší. U znělky pořadu okamžitě přepínám, neboť v tu chvíli mám náskok na paniku. Každý ať se stará sám o sebe a nechá žít druhé po svém, jak uznají sami za vhodné. Bez hanění a pomluv. Jdu zvracet.

7 životů (2017)

Celý ten koncept snížit populaci, dítě jen jedno do rodiny a může ho mít jen ten, kdo bude finančně zajištěný, aby bylo dítě vychováno v nejlepších podmínkách, je zcela logický a naprosto normální povinnost rodiče, ač se tak ale neděje, protože většina dnešních super žen, ač totálně tupých, nepoužitelných, zatouží po dítěti nejlépe ve 35 letech s pofidérním týpkem, kterého ochutnaly na pánských záchodech na diskotéce pro seniory. Nedivila bych se, že tato omezující politika není zas tak úplně scifi, vzhledem k tomu, co se děje ve světě a kolik přežraných ignorantních dementů běhá kolem nás - čím dál víc a zdroje ubývají. Blbý bylo, když prasklo, jak se taví děti v peci (inspirováno Perníkovou chaloupkou). Tento výplod bych Angele v hl. roli nevodkejvala. Ale vo to tu zas tak nejde, že jo. Jde tu o sedm bab, no upřímně, život na pikaču, asi bych byla přesně ta skejtačka, kvůli který musel pak pan táta Goblin ufiknout kus masíčka úplně všem, takže tato stránka mě zas tak neuchvátila, ani po charakteru každé z nich. Ale jinak jako celek za mě fajne, cikánka Sherlocka to docela vychytala... Takže lidi, přemýšlejte, než si pořídíte domácí zvířátko ve formě roztomilouškého mimineška, šetřete zdroji a nebuďte nezodpovědnými pokrytci a evrytings goňa bý oukéj... Ámenos.

Já, Kajínek (2017) (seriál)

A většina Čecháčků se na ten první díl těšila, aby ho pak mohla kritizovat, no pánečku. Přeci jen ta zvědavost, že. Jaký to bude, přijdou slzičky? A nebo snad facanda? Pěsťovka čenichovka? Bude ráčkovat nebo koktat z traumatizujícího zážitku s bachařem a jeho mega obuškem svítícím ve tmě? A hlavně zda bude mít na sobě zelenej topíček a zda prozradí, kolikrát mu spadlo mejdlo ve sprše. Tekuté nebo tuhé? Proboha lidi, přestaňte moralizovat. Upřímně, kdo z nás nikdy nic neukradl? Já se přiznám. Já kradla. Zhřešila jsem. V 9 letech jsem čórla pár podrsenek ťamanům u nás na sídláků a pár bižuterických cetek v jednom velice prestižním značkovém obchodě. ALE! Mě nechytli. Jsem totiž z policejné rodiny, tak vím jak na to. No a teď vážně. Vždyť jsme národ debilů, vy jste se s tím ještě nesmířili? Stačí zapnout TV čím nás krmí a za co platíme, včetně objektivního, celosvětovýho zpravodaje, bulvární hnoje za peníze čte víc lidí, než ráno Metro, které je zadarmo dle mé ranní sledofilské statistiky! A ty reklamy, no to je peklo na zemi. Tak co se tak všichni divíte, nás krásných a integrálních je prostě málo! Ostatním prostě stačí k životu aby věděli, jakému pejskovi se zlomila noha potom, co upadl do pytle s víčkama pro nemocnou Květoslávku a zda měla Leona na selebrity párty tanga nebo slipy. Jirko, pro mě jsi jako Sirius Black, prostě seš hustej a nenech se rozhodit tady těmi sociopaty, všechno to na tebe navlíkli, i to zelené tílko a za nic určitě nemůžeš, justice se spletla. Za všechno může stát, režim, především výchova rodičů a třídní paní učitelka! Prostě kdo uteče z Azkabanu, měl by dostat amnestii. Abrakadabra.

Navždy a daleko (1992)

Hlavní role v podání mladých tvářiček Hot Tom Kurz, před který se musely nohy otevírat jak vrátka do Saloonu a Nikča bez makeupu jako pěkné růžovoučké prasátečko s rezavou naškrobenou střechou. Krásný, skvělý film s ještě lepším příběhem a výkony. Bravo.

Šaráda (1963)

Krásný film, na který jsem narazila úplnou náhodou a hned mi zlepšil den. Ta elegance, nenásilný vtip, mysteriózní případ v celém filmu, je naprosto famózní. Cary velmi šarmantní, škoda, že se takoví muži, ale i ženy, jako Audrey, na světě už moc nevyskytují. Galantní, empatické chování a nádherná, důstojná móda vystřídala neohleduplnost, ignoraci a lacinost s kýčem.

Dr. House (2004) (seriál)

Díky tomuto seriálu můžu z fleku nastoupit jako primářka na jakékoli oddělení v nejprestižnější nemocnici v ČR. Všechno je totiž buď lupus, RSko nebo autoimunitní onemocnění. Vždycky si před stanovení diagnózy zazpíváme ententýky. Díky tomu šílenci se ze mě stala psychicky odolnější, drzejší a útočnější osoba. Jen jsem doufala v to, že to s Kaďimovou dotáhne dál a že Filsna nebude pořád tak trestat. Poslední tým stál za starou belu. Nenašla jsem si vztah ani ke Kartnerovi s Klofanem. Za to 13 byla top. Nejlepší série podle mého 4-7.

Mise nový domov (2016) (pořad)

Tři hvězdy za to, že se pomáhá tomu, kdo to potřebuje, i když je na uvážení, zda se tomu dotyčný nemohl vyhnout, kdyby byl zodpovědnější, důslednější, přemýšlející... Oukej, rýpanec odškrtnut, ale... Terez mi nevadí, pěkná štabajznička, kdo to může říct, že se dostal ze závislosti? Co, pánové, každý den na pivečko, občas bedýnka, ale alkoholici a gambléři nejste, paničky dámičky nákupní maniačky, kuřačky, ale nemám peníze, och. Každýho věc, každýho život. Ale ten, kdo to překonal a vypadá a chová se normálně, jeden tlustý palec hore, hej. Navíc kdo ze showbyznysu dneska na ničem nejede? No? Výčepáci z hospod blízko divadel apod. by vám povyprávěli. Ták tedy.. Jsem ráda, že nejsem jediná, která odhalila monstrózní flirt se stav. vedoucím Bořkem, který všechno zařídil, sám vymyslel a vlastníma rukama postavil. A Terez móc pomáhala. Otřela si dudomety o štětku. Jediným, kterým se mají líbat ruce jsou ti dělníci, kteří jsou bičování ve vražedným termínu předělat prostory, těm, kteří na to poskytli finance a navrhli, jak to vevnitř bude ve finále všechno vypadat a sehnali vše k tomu potřebné. A ta omáčka okolo.. Co to.. jako.. sousedi křičící: Aóójjj! A zavoláme starostu a děti, máte radost, ohohou, já vás neslyším, cožé děti a tady máte překvapení, babičku, kterou jste nikdy neviděly! No do psí díry. Tak buď je to o pitvání rodinných vztahů, do kterých nikomu nic není, a nebo o bydlení s menším příběhem o tom, jak to má dotyčný na houby, abychom my, co to mají, si uvědomili, že se máme jako prasata v žitě a nemáme nárok na to pindat, jak všechno stojí v poslední době na pindu, i kdybychom se cítili sebevíc pindovsky. Pindovský den, pinduju. Na pindanou.

Malé lásky (2017) (pořad)

Nestačím se divit, kam dnešní svět je schopný zajít. Reality show o porodech. Chudáci děti. Do jakého světa se to narodily. Co přijde příště? Pohřby? Nejdřív jsem si říkala, že se dozvím alespoň něco nového, nějaké rady, tipy, ale ono ani to. Je to další slátanina o soukromí a životě druhých. Jediné, co je pozitivní, tak prostředí plzeňské nemocnice, které na mě působí na úrovni. Proti které se píše petice pro porušování práv žen při porodu, který máme očividně sto let za opicema, s porovnáním s vyspělými zeměmi. Po příbězích od akt. rodiček v mém okolí na mě nemocnice působí ještě hůř, než z mých zkušeností, takže tento dokument o praskajících vejdžajnách a většinu pochybných párů a příběhů, beru skrz chování personálu jako další scifi v televizi, která nás krmí sračkama. Pardón, dáma promluvila. Kéž bych měla vždycky tak ochotné doktory, jako nám ukazuje tenhle pořad. Nejvíc smutné na tom všem je, že v dnešní době lidé neví, jak vznikají děti. Neví, jaké prostředky se používají proti otěhotnění. Neví, že když budou dělat bongo bongo huga čaga, že se jim za devět měsíců změní kompletně život. Nejsou zajištění, připravení, partnera sotva znají, duchovně a mentálně jsou sami na úrovni dítěte. Pak se divme, co se děje kolem nás. A účinkující opravdu obdivuji. Aby mě natáčel štáb při porodu celou rozcapenou, se všema hekama, potama. No ty kráso, to nemůže udělat nikdo normální.. A lidi by na to koukali a bavili se o tom v práci a soudili mě a házeli po mě kameny, vedli by řeči, tak jako to většina Čechů umí. Česká republika top ve sledovanosti seriálů typu nemocnice, kriminálky a reality show - gratuluji, to jsme to dotáhli. Naši předci by na nás byli jistě hrdí..