Single Man (2009)

Obrazově strohé a přitom účelné. Krásná práce s kontrastem a retrospektivami podtrhnutá brilantním výkonem Colina Firtha. Životní osamělost ve vrcholné formě. Viděno 2D, 80%.

Apokalypsa (1979)

Syrová jatka podaná jednoduchou přímočarostí. Stupňování napětí jakoby nebralo konce. Svým pomalým tempem a pevnou kamerou je v táhnutí do děje čirou diváckou nevědomostí , aby na konci viděl jak ho film rozcupoval až na dřeň. Neskutečně uskutečněné filmové zamyšlení. Viděna rozšířená verze. 95%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

"Meziplanetární pohádka o jednom upadajícím království. Chrabrý hrdina z planety Země se podílí na záchraně. Zachrání království před zlými padouchy? A získá navrch k tomu princeznu?" Klasický nástřel pohádky zaobalené navíc do fantasy hávu. Snímek přichází v nepravý čas, označovaný jako plagiátorský. I když je ze všech fantasy/sci-fi nejstarší. John Carter je ryze oddychová zábava, je potřeba přistupovat k filmu střídmě a nečekat epický příběh. Trikařská technologie je na vysoké úrovni, včetně použité hudby, která je správně využita a nevyčnívá nad obrazovou složkou výrazně. Rodinný film jak vyšitý. Viděno v kině. 70%.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Pokud nebudete před tímto snímkem dostatečně vyuzeni, přicházíte o pořádné co-to-sakra-je scény. (absence vyuzení mi to potvrdila). Po pro mě slabé dvojce, přichází trojice Harold a Kumar vs. NPH v nejlepší připravenosti. NPH by si zasloužil větší cameo, ale i jeho krátký výstup je velice zdařilý (hlavně v nebeském klubu). Jednička byla moje srdcovka, příjemně jsem se pobavil i u třetího dílu. Viděno 2D, 65%.

Umělec (2011)

Staré rčení praví: "pýcha předchází pád". To je Artist. Vyprávěn pomocí prvotní kinematografické technologie a zcela pochodujíc proti proudu dnešním technologickým pozlátkům. Ano, je to důkaz krásné režisérské a herecké precizní práce. Důkaz pocty a umění pobavit tak jako za starých časů. Čistá láska, skryté narážky a reálie. I přes slabší příběh, tohle je film, který se musí vidět. Viděno v kině 85%.

Čtyři slunce (2012)

Člověk je předem předurčen pouze blížit se k pochopení vlastního bytí. Bohdan Sláma zde silně evokuje svým vlastním způsobem prostý život jedné "obyčejné" rodiny a jejich přátel. Ze začátku využívá epizodickosti jednotlivých scén, který navozuje divákovi pocit komediálního zaměření, což je chyba. Výhoda je, že jsou v dobré návaznosti a provázanosti. Tyto scény se v první třetině přetrhnou a přechází do emotivnějších a duchovnějších scén. Roden nemá bohužel v herecké roli silný charakter a jeho převeliký prostor v námětu je docela nevýhoda. A konec? vyjadřovat se není třeba.... Viděno v kině, 60%.

Hostel III (2011)

Stručně a jasně. Scény u kterých budete odvracet zrak tu nenajdete, supermegamocazmoctajný spolek lidí se schovává kdesi v poušti v LAS VEGAS (kdo by tomu věřil). Ve výsledku, film nic nenabízí, jde sice po stopách dvojky, kterou by přebil nebít odbytých tísnivých scén. Jedna hvězdička za mocnou Berli (kdo viděl pochopí). Viděno 2D, 20%.

Warrior (2011)

Dva cíle, dvě vyprávěcí roviny, jeden velký problém. Prostřednictvím zápasů se vrcholný zápas neodehrává na konci, ale v semifinále proti Kobovi. Zde funguje tradiční on to dokáže, fandím ti! Závěrečný fight, vyvrcholení emocí a celoživotního zklamání. Na jednu stranu žánrová pecka, na tu druhou všechna vyznění v poslední půlhodince se zdají být na sílu a nejednoznačné. Víděno 2D, 75%.

Číslo 9 (2009)

Žádné terno to není, rychlý spád od počátku zkombinovaný s nenáročným příběhem a zvláštním nádechem. Animace je krásně tajemná, ale co ta délka?. Viděno 2D, 50%

Žena v černém (2012)

Hutná atmosféra, která se dá úspěšně krájet. Velká škoda toho, že člověk, který viděl trailer, tak si všechny lekačky neužije na maximum, tak, jak aby měl . Pomalý rozjezd, správně směrování příběhu a pevně přesvědčivá hl. postava. Všechno v rámci klasického hororového vyprávění funguje, ale chybí tomu větší cit pro invenci. Slušná podívaná. Viděno v kině, 60%.