Sedm (1995)

O tom, že je to opravdu dobrá krimi není pochyb, ale přesto si myslím, že je to trochu přeceňovaná věc. Asi to bude tím, že mám radši krimi ve stylu Posledního skauta, Smrtonosné zbrani, či Agenta bez minulosti. Hold tady mi něco chybělo. Ale nechci tento film znevažovat, protože superlativ je tu opravdu hodně. Brad i Morgen ukázali světu své herecké schopnosti v celé své kráse, gradace napětí s velmi nečekaným koncem byli opravdu skvělé a nápad na vraždy podle sedmi smrtelných hříchů byl dokonalý a to jak vypadali ty místa činu, to už je jen třešnička na dortu. Ale ani všechny superlativy nevynahradí jeden obrovský nedostatek, což je absence něčeho, co by mě donutilo se na tento film chtít podívat znovu.

Titanic (1997)

Možná za to může moje alergie na DiCapria, nebo za to může ten příliš roztahaný děj. Vlastně počkat on tam nějaký byl??? Nebo asi podle většiny diváků se dvě hodiny koukat na to jak on je celej pryč do ní a ona do něho se rovná ději?? No nic asi nejsem takovej romantik abych to ocenil. Jediný co tento film zachraňuje je poslední hodinka, kdy se už konečně Titanic potápí a je se konečně na co koukat. Kdyby toto bylo celou tématikou filmu asi bych hodnotil lépe, ale takto si nemůžu pomoct a dát jen dvě hvězdy za tu potápějící se loď.

Faunův labyrint (2006)

Hvězda dolů za to, že je Faunův labyrint vynášený do oblak, ačkoliv si to vůbec nezaslouží. Hvězda dolů za absolutně nesympatickou holku v hlavní roli a za strašný dabing. Hvězda dolů za to, že to bylo tak nezajímavé, až jsem to v půlce vypnul a šel dělat něco zajímavějšího jako třeba koukat na bílou stěnu u mě doma. Poslední hvězdu strhávám za absolutní absenci jakéhokoli napětí, či děje. Od odpadu to dělí jen pár věcí, jako třeba docela zajímavé masky a za těch pár brutálnějších scén. Jinak absolutně nemá tento film co nabídnout.

12 opic (1995)

Po zhlédnutí tohoto filmu se nebojím prohlásit, že je to jedno z nejlepších sci-fi dvacátého století. A není to kvůli efektům ani kvůli akci, ale je to čistě jen kvůli příběhu a výkonu dvou herců Bruce a Brada. Geniální scénář, který byl dokonale zahraný.

Dominion (2014) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale já v tom vidím Defiance, jen místo mimozemšťanů tu máme andělé. Potenciál to má a místy to opravdu nebylo zlé, ale také to bylo místy poměrně nudné a fádní. Snad druhá série přinese více, než ta první, jinak se budu muset s tímto seriálem rozloučit.

Yes Man (2008)

Tam kde hraje Jim Carrey je zábava prakticky zaručena. A ani YES man není výjimka. Bláznivý děj s Jimem v hlavní roli stvořili tuto skvělou komedie, které je hřích říci NE.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Je to strašná blbost, která mě ale vždycky dostane do kolen. Když se chce člověk zasmát tak tohle je to pravé.

Test (2003)

Ze začátku je to bomba, která ale bohužel ne a ne bouchnout. Počáteční napětí a zápletka se postupně vytrácí a stává se z toho takový šílený mišmaš, který je zakončen velmi divným a až moc předvídatelným koncem. Herci hrály sice slušně, ale ani dobří herci nezachrání film, který má špatný scénář. Za výkony jednotlivých herců a začátek filmu bych dal všech pět hvězd, ale tu druhou půlku filmu bych hodnotil jako slabší průměr.

Constantine (2014) (seriál)

Výborná atmosféra, skvělý představitel hlavní postavy, velmi břitký a suchý humor, luxusní hudba, krásné efekty a hlavně spousta démonů a jejich zabíjení, vymítaní a bůhví čeho všeho ještě. To vše nalezneme v tomto seriálů, který si mě získal hned od prvního dílů. Za mě je to jasných pět hvězd. Jen doufám, že tento seriál vydrží, neboť obnovení pro další řady je stále nejasné.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Na tomto seriálu je nejhorší kolísavá kvalita jednotlivých dílů. Některé byli opravdu super, ale jiné stáli totálně za prd. A to je přesně ten důvod proč si tento seriál nedokázal udržet moji pozornost. Dalším opravdu velkým mínusem je pro mě volba několika herců a hlavně příběhy několika postav ať už hlavních či vedlejších jsou kolikrát až moc složité a vyumělkované. Co je pro mě však největší zklamání je absolutně nevyužitý potenciál. Po těch několika luxusních filmech (Iron-man, Avengers, Thor,.....) jsem čekal opravdu něco jiného, seriál nadupaný efekty, superhrdiny a superzloduchy, ale ono se z toho nakonec vyklubal jen špionážní seriál s až děsivě vyumělkovaným dějem, násilnými zvraty a prakticky bez efektů a bez superhrdinů. Totální propadák. Doufám, že ostatní seriály z Marwelovského vesmíru budou aspoň trochu lepší, nebo je DC comics se svými seriály Flash, Arrow, Constantine,.... naprosto převálcují.