Zelená míle (1999)

Vězení, tresti smrti a záhady v podsvětí když to má člověk v oblibě vidět, tak ano. Každého z nás zajímá, jak by to v reálném životě mohlo vypadat a co se musí odehrávat v lidském mozku když si představíme sami sebe ne přímo v role herce, ale skutečnosti. A když k tomu dodáme trocha té mysteriozní přibarvenosti, skvělé výkony a přetvářky herců, vznikne přesně takhle NEČEKANÉ A UŽASNÉ vystoupení na filmových plátnech a donutí nás lidi přemýšlet, plakat a snahu věřit.

Forrest Gump (1994)

Má to nápad, má to cíl. Když to lidi baví tak proč ne. Ohromila mě spíše ta nevinnost a vyděšenost v tom filmu. Tom Hanks tu zahrál opět jednu ze svých velkých rolí. Umí to se vzpřímenou hlavou ale i se sklopenýma ušima. A když každého režisera je cílem pobavit a potěšit díváky. Každý by si přál jeden s takových cílů a odpovědí za jeho dílo.

Avatar (2009)

Už od malička sem byl plný fantazie, elfů, zvířat a ruzných smyšlených tajuplných zakoutí mysli. A odvážím se říct, že tento snímek byl pro mě nečekaným a opravdu FANTASTICKÝM výtvorem této doby. Obsahuje neuvěřitelné zpracování, scénář, vizualitu, doprovod a záhadný v celku i nepředvídatelný příběh. Už sem na tento film slyšel i mnoho kritiky, ale té se já mohu vyvarovat po všech stránkách, protože když už si sednu k té "bedně" a nemám co dělat, vzpomenu si že sem dlouho neviděl modré postavičky poletující v neuvěřitelném a krásném světě pandory, tak si zapnu jednoduše AVATÁRA a nechám se hladit po očích užasem. Proto také aptří do mé oblibenné sbírečky filmů. P.S: uvidíme co nám přinese pokračování.

Dračí srdce (1996)

Když vezmu v potaz rok natáčení tak velice slibná pohádka. Je příjemná na podívání, představení opravdu slizkého zloducha aby už děti nežili v tom pocitu "vše je dokonalé" a moc hezky zahrané lásky k nevídaným věcem a záhady tohoto smyšleného "dračího" světa. Za 4 * =) jak pro dospělé tak i děti.

Van Helsing (2004)

Tento film se moc podceňuje. Každý píše o rozpočtech a buh vi co, jako dkyby to šlo z jeho kapsy. Ano přiznám se někdy si to také řeknu u filmů, které jsou podle mých očí "blbosti" ale u tohodle? Vždyť to ani nejde z mé kapsy tak proč se nad tím pozastavovat a nedívat se pouze, jen na ten film. Stejně většina lidí co si přečte tyto komentáře opravdu filmy POUZE SLEDUJÍ. Mým názorem je že je to, jelikož su zastánce fantasy moc pěkný kousek. Je to takový vrácení do děctví a vidět celkem hezky udělané vlkodlaky, moc pěkně vystižené zvuky a muzikální podklad i takový ten malinko hororový scénář. Prostě skvělé.

Warrior (2011)

Opravdu užasný film. Pro moje oči teda vyjmečný. Protože má děj, má cit, lásku, hrubost a poučení. Myslím si že ja jako milovník bojových sportů vidím přiběh válečnýho veterána, který svou bolest ubijí v zápasech sám sebou, bojů a i svou rodinou nakonec projeví své opravdové srdce, jak i na plátně tak i mimo něj že ukáže spolu se svými kolegy pěkný filmový kousek.

Ong-bak (2003)

Film Ong Bak byl nápaditý, s příběhem ale i dostatečnou přehnaností. Mě osobně jako zastánce bojových umění se moc líbil, ale pro ostatní diváky to tak být nemusí protože uvidí scény pro ně tak neuvěřitelné že vám to přijde jako nesmysl. Ale když se k filmu dodá ten lidsky nadhled a spojí se z životopisme herce Tonyho Jaa myslím že vzejde skvělý kousek duchovní, tak i akční smyslnosti filmu.