Pohádka pohádek (2015)

Pozor, název je opravdu velmi zavádějící, jelikož s pohádkou se zde setkáme pouze v námětech jednotlivých příběhů. Dílo je to tedy opravdu originální a to místy až lehce hororovou formou. Připomnělo mi to ruské pohádky z dětství, kdy jsem se těch hrůzných kreseb ošklivých ježibab a mořských či jiných nestvůr, ve své tehdy mnohonásobné představivosti dost bál. Vše je navíc zpracované jakoby po staru, necítil jsem z toho žádné novodobé digitální efekty, hlavně ty různé potvůrky připomínají Karla Zemana, ať už šlo o záměr, nebo omezený rozpočet, dopadlo to určitě dobře. Tvůrci se nebojí ani sexuálních či různě zvrácených až nechutných prvků, někdy jsem zůstal jako opařený, některé věci tam prostě absolutně nečekáte. Exteriéry jsou vcelku působivé, možná lehce dokreslované jako v Grandhotelu Budapešť. Obsazení taky skvěle namixované. Výtka z mé strany se týká občasných hluchých míst, kdy jsem trochu zívl a neukojenost v nějakém spojení všech příběhů. Některé prvky jako smrt matky byly bez zobrazené reakce a to jsem si taky připadal ošizen, ale nejsou to zase tak zásadní chyby. Z režisérské práce teda zrovna nejásám, ale vše to přebíjí dost hustá atmosféra. Tohle doma dětem nepouštějte!

Co děláme v temnotách (2014)

Super nápad s hraným dokumentem o upírech a ostatních nočních hlodavcích. Místy jsem se moc nasmál, ovšem místy to bylo dosti suché až někdy trapné. Každopádně nápad se velmi cení a atmosféra dokumentu dodává hrozně na "autenticitě" a vtipu samotnému. Na víc to ale nemá, chtělo by to využít ještě víc. Přesných 3,5*.

Sinister 2 (2015)

Absolutní propad oproti jedničce. Bubuksicht na vás hodí škleb hned v prvních minutách, s předvídatelným načasováním a tak se to táhne celý film. Už je to prostě hrozně ohraná deska dnešních hororů, pár vteřin ticha a šok, ale ne ani v podobě situace, ale spíš akusticky. To ti tvůrci asi dneska spíchnou scénář tak za hodinku a řeknou si, no když už je to taková sračka, která vlastně jen těží z úspěchu jedničky, tak tam musíme nasázet pár hlasitých lekaček, ať má divák alespoň pocit, že je vůbec na hororu. Dále dát tolik prostoru nebo vlastně zvolit jako hlavní postavu přitroublého a necharismatického expoldu taky nebylo zrovna šťastným řešením, to už možná dělá z béčka céčko. Všeobecně herecký ancábl prkenný, byť vcelku sympatický, ale tragický. Naštěstí se děj odvíjí dost rychlým způsobem a tak vám to uběhne celkem rychle, vlastně asi už v první čtvrt hodině, kdy odhadnete celý děj. Motanice kolem otce byla absolutně mimo, ta postava tam byla jen pro účel přestěhování rodiny a mohlo tak dojít k onomu vyvrcholení. Jediné co bylo celkem dobré byly vraždy z videí. Ale byly tam tak automaticky, bezprostředně naservírované, že zůstaly bez onoho šokujícího dojmu, snad až na ty krokodýli. Naopak co bylo naprosto nejtrapnější, až sem se opravdu musel stydět byli ti duchové dětí, to snad nemysleli vážně!! První si sedí na posteli hned na začátku, absolutně bez nějakého vysvětlení, čau co tu chceš..uplně normál jakože návštěva..?!! A ještě jedna věc, zřejmě jednovaječná dvojčata proti sobě už skoro od začátku, no nevím, to taky není moc přirozené. Jednoduše celý film bez napětí, inteligence, bez smyslu..bída, nuda, trapnost a zbytečnost, ztracená hodina a půl života, ale pořád to bylo lepší než třeba Anabell, znovu se na to rozhodně ale nepodívám. A myslím, že i téměř většina diváků v sále, jelikož snad poprvé jsem zažil jak se většina lidí v kině směje při hororu, myšleno vysmívá..a po skončení hlášky jako dostaneme zpět peníze za lístek apod. nepadl jen z našich úst :D a to už je co říct dneska..!!!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Dost výrazný pokles oproti prvnímu dílu. Byl to scenáristický guláš s nedotáhnutými prvky, pokud nebude rozšířená verze, což asi ne, tak výsledný dojem byl opravdu málo ucelený. Typicky epický závěr už začíná být dost ohraný v rámci Marvelu, jen po každé v jiném balení. Jednička měla více humoru, zde jen pár záchvěvů, jako když řeší jakou daj podlahu zrovna uprostřed boje, ale i to už bylo takové moc tlačení na starou pilu. Vše se bralo tak nějak už automaticky, vztahy a schopnosti, ano známe je už dlouho, ale stejně se měl pořád pocit jakéhosi ochuzení a zjednodušení, prostě jen efekt. Dal bych i 4, ale nějak to ve mě nic moc nezanechalo, nejlepší byla první scéna s Ultronem a jak zkoušeli zvednout Thorovo kladivo. A to jsem na tom byl na 4DX, což byl super zážitek, pak ještě jedna projekce doma ale i tak no..po takovém očekávání jsem spíše zklamán, ale Avengery budu mít vždycky rád.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Byť v jiném odvětví, tak sem prožil stejný kariérní "růst", měl jsem stejné možnosti, všechny ty VIP pi*ovinky a výhody, ale pak přišlo rozhodnutí, zda budu chodit přes mrtvoly nebo ne..v tom mě tento film oslovil a v tom je dost dobrý. I závěr pro měv reálu dopadl stejně :) K obsazení není co vytknout, např. Emily hrozně pasovala do své role. Meryl TOP jako vždy. Oblíbená věc.

Jurský svět (2015)

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal: mix nostalgie a aktuálních efektů, rychlý a jednoduchý příběh s pár novými nápady, sympatické postavy a grandiózní finále. Nic víc nic míň, spokojenost ovšem na max.

V hlavě (2015)

S kamarádem jsme čekali oddechovou anim komedii, ale nakonec jsme zjistili, že jsme se za celou dobu ani nepohnuli, v sále bylo úplné ticho, pokud nešlo o vyloženě vtipnou scénu, seč jsme se snažili zatínat slzy, stejně aspoň jedna ukápla a naprosto jsme byli vtáhnutí do psychologie a úžasného světa v lidské mysli. Emoční postavy si člověk prostě musel zamilovat, hlavně ty dvě: radost a smutek, kde teda ještě musím pozvednout výborný dabing, který tomu všemu ještě dodal na dojemnosti. Jednoduše skvělé, originální, ve své podstatě psychologické, rozhodně dojemné a kouzelné. Soška za nej animák by měla přistát zde!

Amy (2015)

Uff..to sem těžce rozdýchával..!

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Určitě můj neoblíbenější díl. Na Freddym jsem jako malý divák vyrůstal, a taky že sem se v těch 10 letech nebo kolik mi bylo, dost bál. S Lesním duchem to patří k mým prvním hororům, které dnes už nefungují, ale právem jej řadím do absolutní klasiky 80. a 90. let americké hororové produkce. Scéna s přeměnou na švába..brrr, bojovná Alice, vcelku zvládnutý scénář a skřípavá a tísnivá hudba s tehdejším solidním dabingem to jsou jasné klady z této kultovní série, byť některé scény už dnes vyzní směšně celkově větší část dílů stála za nic.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Když sem to viděl poprvé před lety, tak sme se u toho nařezali smíchy jako blázni. Dnes už vynikne jen pár momentů, hlavně to Jimovo gestikulační a všeobecně fyziologické mistrovství, jako když mu vyschne v ústech nebo jak se sám naloží do auta. Zbytek už je víceméně záchodový humor většinou, taktéž příběh nemá cenu moc hodnotit, byť je to rozdvojení osobnosti docela zajímavé téma u komedie, hlavně v podání Carreyho.