Zátah 2 (2014)

Super extra akční pecka jako jednička, která měla navíc jen tísnivější atmosféru. Po shlédnutí jsem si říkal, že všem akčním amíkovským filmům, oceněným na 5* bych to měl snížit tak na 3, jelikož nic se tomu ani nepřibližuje. Bez sraček, byť je příběh možná ohraný a jednoduchý, ale o to nejde, když je to tak skvěle zarežírované s absolutně luxusní kamerou. Dokonce mi párkrát skoro vyhrkly slzy u některým momentů, jaká to byla jízda, doslova krutě ukojující můj bojový apetit. Tolik rozbitých držek, zlomených kostí, vyhřezlých svalů a tepen, křiku, bolesti, rychlosti, potu, nových nápadů (baseball boy a slepá děva s kladívkama!!!), stylu a zároveň i silných, čistých a "tichých" emocí nikde neuvidíte. 99% (1% za pár nesmyslů v té honičce s autama). 2 a půl hodiny sem se ani nehl, pivo mi zvětralo, spodní čelist se mi válela po koberci a občas sem zapomněl i dýchat. GRANDIÓZNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Predátor (1987)

S Vetřelci nejlepší akční sci-fi "horor" všech dob. Naprostý kult už od mého diváckého mládí. Co se mu nedá upřít je ta chlapskost, opravdová..a vůbec dřív byly akční filmy zaměřeny na akční fandy (chlapy), obsazovány herci, kterým to člověk mohl věřit. Dnes tam musí hrát minimálně jeden ulízaný model, aby slečinky co jdou s přítelem do kina z toho taky něco měli. Už to nikdy nebude tak ryze zacílené jako dřív. Filmu se vlastně nedá vůbec nic vytknout. Skvělé prostředí, vztahy mezi jednotlivými postavami i postavy samotné dobře typizované a promyšlené. Např. moment, kdy "Billyho něco žere.."oni už ho znají, tak ho jen nechají tiše vnímat, co v těch stromech je..opravdu hodně povedený moment, který vám přidá dost na autentičnosti týmu. Samotný predátor byl hodně cool už tenkrát a ani dnes nijak nezaostává, totéž triky a efekty. Scéna s rotačákem je nezapomenutelná a už jako malý jsme ve škole na ní pěli ódy. Také naprosto famózní hudba už od začátku. Arný jako vždy king, ale tentokrát týmový, žádná převyšující postava nad ostatníma. Jeden z filmů, který zraje jako víno. 100%

Atlas mraků (2012)

Opravdu dobrej film, který není ovšem pro každého, ale není to film vyloženě pro náročného diváka. Musíte se ale rozhodně více soustředit na děj a kumulace střídání příběhů v různých časech. Jasný wachovský rukopis je ve sci-fi fázích s asijskou "servírkou", tento příběh byl asi nejpovedenější i dost šokující (mýdlo..) a sám by jistě úspěšně zastal samostatný film. Na první shlédnutí působí snímek poněkud přeplácaně, za to má ale citelnou duši (ne jako třeba u Počátku). Obsazení je výborné a je zábavné zpětně sledovat závěrečné titulky, kdo všechno v jakých rolích hrál, jelikož některé postavy mají v jednotlivých příbězích upravený obličej či dokonce pohlaví. Finální myšlenka je zřejmá a úplně jednoduchá a to je láska a spojení lidských duší, které se spolu opět setkávají napříč časem zřejmě až do nekonečna. Bohužel k dokonalosti značně chybí vlastně komplexnost žánru a příjemnější styl režie, která občas dost přeskakuje, zjednodušeně jsou to minimálně tři filmy v jednom. Nápad samotný je dobrý, a jistě to mohlo být horší, ale málokdo si myslím by dokázal něco takového ukočírovat. Předem doporučuji minimálně dvě shlédnutí, rozhodně ale stojí za to!

Annabelle (2014) odpad!

Jsem velmi rád, že jsem na to nešel do kina, jinak bych si asi nechal vrátit prachy. Tohle nemělo nic společného ani s filmem, natož s hororem! Absolutně ubohé, tupé a nudné. O hereckých výkonech se nedá ani mluvit - to hráli roboti či komparz z reklamy na prací prášek?!! Vykrádačka snad všech posledních hororů v té nejkýčovitější formě. Ta panenka je sice děsivá, i když ne tak jako mladá rodinka, která sbírá ještě v tomto věku bizarní panenky. Bohužel ve skutečnosti tak vůbec nevypadala, byla to jednoduše ušitá hadrová pana z polštářů. Ten scénář kur*a to si děláte prdel ne?! To by sepsal i úplný krypl. Na konci s tím skokem z okna, ja fix tohle je první liga diváckého utrpení. Bohužel jak tu někdo zmínil trochu mi to již teď kazí natěšení na konžůrink 2, ale zase to bude mít pod palcem Wan, tak doufám, že to nebude stejný průser jak Insidious 2..?!!! Jednoduše to bylo tak hrozné, až sem se musel kolikrát hlasitě smát a neustále se divit, jak to někdo mohl pustit vůbec do světa. A to sem si to pustil sám doma večer na sluchátka..a nic! Možná za téma panenky a možná ta scéna ve sklepě do mě aplikovala jedinou, mini dávku hororu (ikdyž co tam vůbec lezla s jakýmsi kartonem a ještě si nachystala baterku, aby ji pak mohla upustit na schodech, když to vlastně už dopředu asi věděla.. :D). Příšerné, sračka jak zvon ve všech ohledech. Možná něco pro lidi s IQ do 50, snad i méně. Tomu, kdo to považuje za dobrý horor či vůbec film, doporučuji nechat se vyšetřit na demenci.

Muži v černém 3 (2012)

Nečekal jsem, že se budu po dvojce takhle královsky bavit. Účel splněn!

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Úchvatné, originální, burtonovské a přece své, možná ještě více hororové a dosti vtipné (pan Bobinsky je totální magor :D). První shlédnutí ve 3D, kdy ještě více vynikla originální fázová animace a celková vizuální stránka, mě totálně odzbrojilo. Klobouk dolů za tuto geniální práci a skvělý příběh a sympatickou a neordinérní hlavní postavu. To si prostě člověk musí zamilovat :)

Zmizelá (2014)

Musím to vidět minimálně ještě jednou. Ale z kina jsem odešel roztěkaný z té perfektní a deprimující režie a podmanivé hudby a tak to má být!

Strážci Galaxie (2014)

Maximálně zábavná scifi taškařice s perfektním obsazením. Hlavním žánrem bych řekl, že je komedie, páč sem se nasmál víc než u současných rádoby komedií a to zřejmě i díky české verzi v kinech, kdy ty hlášky prostě líp vyzněly. Kopce akce a srandy, co chcete od takových filmů víc..?!

Ona (2013)

Technicky kvalitní film se zvráceným a nechutným příběhem. Akceptace kontroverze společností mě dostala snad ještě víc, než samotný fakt, pak už to byla ale jen kýčovitá nuda..3* za skvěle zvládnutou hl.roli a originální námět, ať už se mi líbil nebo ne.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Velmi zábavný, barvitý a originální příběh. Plno akce, emocí a nápadů, milé postavy, "inteligentní dialogy" na dnešní animáč..nemám co vytknout, samozřejmě lze dost předvídat, ale i tak je to výjimečné 9/10 :)