Jupiter vychází (2015)

Za efekty a fantasii, by si to klidně zasloužilo 5 hvězd, i když i tady bych malinko zaváhala. Hlavně kvůli přeefektovanému ztvárnění kosmických korábů (takové ty díly lodí které nebyly jakoby pevně přichyceny k trupům lodí - nějak jsem nepochopila proč to muselo být ztvárněno zrovna takto) Co se týká příběhu, nemohla jsem se zbavit pocitu že byl dělán jen jako přívěšek k trikům, protože smyslu moc nedával. Považuju se za relativně klidného člověka se kterým moc věcí nezamává (a že jsem těch nepředvídatelných věcí už pár zažila) ale to co tady předvádí Jupiter, je stejné jako by vám někdo řekl že jste zdědily dědečkovo kolo. Nějak jsem zásadně nesledovala v jak velkém časovém horizontu se příběh odehrává, ale přišlo mi to jako by se to přihodilo všechno během pár hodin. Mila Kunis bylo šlápnutí hodně bokem, protože jsem jí tu roli prostě nevěřila. Channing Tatum oproti tomu do role podle mě sedl docela slušně. Co mi hodně kazilo, už tak dost blbej pocit, byla přítomnost ruské rodiny, která tomu fakt dávala silný pocit debility (asi to mělo znamenat nějaké humorné spestření či co) Sean Bean, tomu taky teda moc nedal a jeho postava byla spíše jakoby do počtu. Celej ten film působí strašně odfláknutě a nezajímavě. Moc chaotický, špatně podaný, věci se moc nevysvětlují, všechno tak nějak plyne aniž by to dávalo většího smyslu. Skřeti, trpaslíci, ještěři, dinosauři, zelení, modří, černí, žlutí. Takovej brajgl a chaos v postavách nebyl ani ve včech X-Men filmech . Jediný vcelku pozitivní dojem na moji osobu mělo jen bruslařské umění legionáře Caina. U toho jediného jsem si říkala že tomu prostě tu šanci dám (zatímco většina právě tyto scény z bruslením odsuzuje, tak já bych je naopak hodně vyzdvihla - ale to je tím, že já jsem jiná než většina lidí) Takže souhrnem, bych tomu dala 2 hvězdy.

Titanic (1997)

Nemyslím si že ten film je tak dobrý jak se tu všichni snaží naznačit. Je to zajímavý pohled na nejznámější (nikoli největší jak je pořád označováno) katastrofu na moři a na největší loď tehdejšího světa. Příběh mi přišel moc roztáhlý a ke konci kdyby nepřišla ona katastrofa, tak bych ho označila za hodně slabý až skoro nezajímavý, který by se nelišil od jiných podobných příběhů které všichni označí max 2 hvězdami. Jenže je tam ta katastrofa a ta je od mistra světa v točení filmů udělaná hodně dobře. Řekla bych že za 1 a 2 třetinu bych dala tak 2-3 hvězdy a za 3 třetinu bych dala asi 4. Je to taková zvláštní směsice 2 filmů. Romantická část na mě moc nepůsobila a byla dlouhá. Dramatická část byla velmi slušná a sledovala jsem ji z úlevou že už se konečně něco děje. Být na tom v kině, hodnocení by bylo nižšší. Takhle to vidím na krásné 3 hvězdy.

Blade Runner 2049 (2017)

Pokračování nudy je ještě temnější a moje hodnocení teda musí jít nutně níž než u jedničky. Temnota už není zajímavá ale nudná. Barevné filtry mi tahaly oči už v prvním filmu, ale tady to bylo fakt hrozný.

Blade Runner (1982)

Za 2 hvězdy, protože to byla fakt nuda ale v zajímavém světě.

Anděl v utajení (2017) (TV film)

1 hvězda. Protože víte do čeho jdete a může to jen překvapit. Teda někdy.

Experiment kolonie (2009) (pořad)

To že někdo chce simulovat cokoliv, je více než podivné. Beru to, že originalita tomu nechybí ale jinak je to kravina na entou. Pokud mám věřit tomu že svět postihla (jakákoliv) katastrofa, tak se musím ptát - to přežily opravdu jen dementi a idioti ? A kde je nějaká šance na záchranu ? To nepřežil nikdo z vlády, která má pro podobné případy 938 scénářů jak přežít ? Parta divných lidí, co se myjou v půl litru vody, vyrábí elektřinu ze solárních panelů - které si jen tak leží bez poškození na zemi - k tomu ještě děsivě vyhlížející pobudové, kteří místo toho aby se s nimi spojily (přece jen v jednotě síla není) tak se jim dramaticky a nesmyslně snaží znepříjemnit život. Nebudu se ani pozastavovat nad tím, že ve skupince je inženýr, vědec, technik, elektrikář a já nevím jaký odborník (odbornice - páč tam jsou i ženy) kteří se náhodou sešli. Jaká je asi pravděpodobnost v případě že VY byste podobnou katastrofu přežily a dostaly se k partě takových géniú ?? Vsadím se že Já bych natrefila maximálně na popeláře, vifintěnou paničku co ani neví jak vypadá šroubovák a 3 idioty, kteří mají místo mozku svaly a IQ 30. Po 5 díle této nereálné show, jsem to z radostí zabalila, a celá skupinka je mi úplně u pr.... (celý koncept "reality show" posílá do kopru spousta detailů které nedávají smysl)

Bitevní loď (2012)

Ne že bych čekala akční hit, ale čekala jsem víc. Mám ráda sci-fi, ale trochu jinou než je mi tady podávaná. Beru to že emzáci jsou konečně po těch letech trapných vícekončetinových nebo tupě vyvražďujících individuí, taky jednou inteligentní a jediné co je zajímá, je dovolat se domů, páč si rozbily vesmírné rádio (nebo co to bylo) Tak a tady to začíná hodně skřípat. Kde je nějaká silnější akce ? Kde je nějaký větší souboj ? Z emzáckých lodí sice pěkně a v detailu odkapává voda a plechy se třepou když se zasouvají a vysouvají (krásná práce s detaily) ale jinak ? Jen tak čekají až se do nich kdokoliv trefí, pohupujou se na vodě a poskakujou po vlnách. No nečekám že se hned začnou rubat do krve, to zas tak blbá nejsem, ale nějak mi tam chybí akce - teda jako pořádná. Podivností ve filmu bych našla 5 pytlů, ale nejdivnější úplně vylejzaj z řady : jako obrněný emzácký Iron men proti beznohýmu vojákovy ? Obyčejná 50 let sará vykopávka z muzea, proti vesmírnýmu korábu co střílí vybuchující náboje ? Emzáci víc střílí pánu bohu do oken, než aby pořádně zamířily, lodě skáčou sem a tam, lidi hážou hlášky, emzáci tupě zíraj jak je prdítko do vany ničí jednoho po druhém a nechají si to líbit. Vesmírný koráb s technologií tak o 500 let vyspělejší než máme my a neumí zaměřit ? Jak se teda proboha dostaly až na naší planetu ? Náhodou ? Co to je proboha za vyspělou rasu ? Pro mě osobně dost zklamání a nezachrání to ani hezké tvářičky a stateční vojáčci. 3 * ale jen proto, že mám sci-fi ráda a dalo se na to koukat (někdy určitě zkouknu znovu, ale je mi jedno jestli to bude za měsíc nebo za půl roku) Asi nejvíc mě zarazila věta "Nevěděl jsem že se to může pohybovat" když obranný štít emzáků pluje k jejich pozici (proč by se to jako nemělo hejbat ? To vytáhlo jako sluníčko z vody jen tak nebo co ? Snad je to emzácký ne ?)

Atlantis (2013) (seriál)

Začínáme tím, že jakejsik Jáson, přišel na moři o tatíka a tak se ho vydává hledat. Ric, pic a je tu bílé světlo a hups, jeliman leží nahej na pláži, a aby si na své přišli hlavně holky a tak se nám hrdina několikrát otočí a ukáže tak muskulaturu. Pak už to jde úplně do hajzlu, protože jen PILOT obsahuje cca 70 zpomalovaček, kdy můžeme vidět jak zpomaleně padá ovoce z vozíků, kapka krve z podřízlé slípky, pád Herkula z hradeb ............ atd. Herkules připomíná více Shreka než zdatného reka (hups, je tu rým) a navíc je z něj posera a zřejmě i alkoholik. Pythagoras, vypadá jak kudrnatý homo teplus a Ariadna šilhá snad na obě oči. Minotaur byl vzhledem k "výrobním nákladům" celkem v pohodě. No a ještě pozor, máme tu opět zápletku kterou už nám předvedlo asi 700 seriálů (kde ani u jednoho nefungovala dobře) a to ... tamtadáááááááááá ... že má Jáson opět tajemný původ a všichni mu pořád říkají že nikdo nesmí zjistit kdo je doopravdy a že ani on sám to nesmí vědět, kvůli bezpečnosti. SAKRA !!!!! Vždyť nikdo neví kdo to je - je tam první den !!!! Tak proč to zase ztěžovat tím vším tajemným okolo ? Po 5 dílech, kdy každý další je horší než předchozí a kde zjišťujeme že Herkules je opravdu idiot, to balím a dávám 1 hvězdu za to, že v malilinkatých vyjímkách to zas takový odpad nebyl.

Ztraceni (2004) (seriál) odpad!

Za první sérii 5 hvězd. Za druhou sérii tak možná 4 hvězdy. Pak už je to tak na jednu a konec je na odpad. Na 100 otázek připadá tak 20 odpovědí, postavy jsou mnohdy otravné a nejednají logicky, polovinu z nich poznáte na pár minut a pak už o nich neuslyšíte. Flashbacky jsou nudné a překombinované (všichni se neustále navzájem potkávají ale na ostrově se ani jeden z nikým nezná) Ke konci už byly i flashforwardy které byly ještě debilnější. Cestování v čase, jiné dimenze (nebo co) tajemství, záhady a komplikace, které nemají žádné vyústění a žádný výsledek.

Mrakodrap (2018)

Po úvodních 40 minutách seznamování se z aktéry a samotným mrakodrapem, nastává čas hrdinů. Mrakodrap nikdy nebude aspirovat na blokbástr roku, to je jasná věc, ale za tu akci která následuje po těch docela nudných 40 minutách si zaslouží minimálně 3 hvězdy. Možná i 4, fakt jsem se rozhodovala. Dwajne Johnson byl mou osbou nedávno označen za herce jedné role a jedné tváře (Rampage + Rychle a zběsile) a pořád si na tom trvám. Hraje zase Dwajna Johnsona, ale tady ho hraje trochu lépeji a z umělou nohou. Mrakodrap, i když je to pořád průměrná blbina, mi vrátila alespoň kousek naděje že akční žánr má pořád co nabídnout. Tohle smrtonosné peklo ve skleněné pasti zabaví i trochu náročnější diváky. Je tam sice spousta věcí které mi přišly zbytečné - jako třeba skleněné panely v "nebi" které tam byly k ničemu (no byly tam kvůli závěrečnému tančení, ale jinak tam byl jako na co, když tam bylo to nebe) nebo celkový systém budovy, který se dal ovládat jedním tabletem, ale co už, na výsledku to nic moc nemění. Co bylo potěchou pro moje - prací ovlivněné - oko, byl krásně udělaný vizuál budovy. Něco takového je sen každého designera. Ta nádherná struktura a mezipatra se zahradou, do prkýnka, něco takového bych chtěla navrhnout. Další věcí je Neve Campbel, která taky nějak zapoměla stárnout a pořád vypadá naprosto dokonale. Hele já tyhle věci moc neprožívám ale u pár scének se mi potily tlapky, to klidně přiznám.