Spectre (2015)

Bondovky ma nikdy neoslovovali, nie je tomu inak ani teraz. Čo by som ale od filmu očakával, je čistý nával blockbusterovej akcie, frajerský humor, nie vypĺňanie medzičasu nejasnou snahou posúvať žáner niekam, kde to vôbec nefunguje a hlavne neskutočne nudí. Craig je až príliš chladný a teda ťažko divák nachádza voči superagentovi nejaké sympatie.Technicky je to natočené, samozrejme dobre, no mne to akosi nestačí. Pri všetkej úcte, Léa Seydoux ako bondgirl? To vážne?! Máme tu predraženú zívačku s ohromnou stopážou. Na!

Kód Enigmy (2014)

Film prináša aj informácie, o ktorých možno nie každý vie a tým je zaujímavý. Cumberbatch na jednotku, Keira konečne do role sadla a kostým amazonky nechala visieť na klinci.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

V roku 2015 sa v komerčnom odvetví natočilo zopár filmov, ktoré stoja za pozretie. Toto je jeden z nich, ale nebude to kvôli najlepšiemu Leovmu výkonu. Oscara by si zaslúžil za iné filmy, (aj keď ani v tomto nebol jeho výkon jalový) no ale čo už, keď je celé to udeľovanie tak pokrivené. Leovo nekonečné zmŕtvychvstávanie je dosť nereálne, až otravné, film je ale nevšedný skôr kôli záberom, vizuálne je to fakt namakané.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Surová akčná dráma s výborným hereckým obsadením, réžiou a skvelou, nervy drásajúcou hudbou, podčiarkujúcou celú tú temnotu.

Pendekar Tongkat Emas (2014)

Neviem si pomôcť, ale 4 hviezdy musím dať. Pre mňa je to nadpriemer, už len kvôli Anginovi. Ale celkovo je to zvládnuté dobre, z tuctovosti to vybieha kôli krajine pôvodu a fajn hercom.

Na vlastní pěst (2015)

Ťažký televízny priemer, kde Bruce nepredviedol vôbec nič.

Pád Země (2015) (TV film)

Ach jo, že sa ja nechám nahovoriť na každú sprostosť...

Vzmuž se (2015)

Romantickým komédiám sa zďaleka vyhýbam, rozčuľuje ma to neustále klišé ale keď som zbadal spojenie BBC a Simona Pegga, vravím si: to nemusí byť zlé. A nebolo.

Martian Land (2015)

Tentokrát to nie je tak príšerné, ako by človek čakal, ale práve preto je to zlé pre nás, čo sa radi bavíme na stupídnych výtvoroch. V tomto prípade sa akosi maže tá pomyselná hranica medzi katastrofickými trikmi, hereckým obsadením a réžiou od štúdií akým je Asylum a dnešnou bežnou komerčnou tvorbou, ktorá sa častokrát naopak prepadáva niekam k Asylum-u. Celkovo je to neoriginálna nuda s dvoma peknými lesbo-teen buchtami.

Kriminál (1989)

Na podobnú tému bolo natočených mnoho filmov, Lock Up je z tých viac podarených.