Námořní vyšetřovací služba L. A. (2009) (seriál)

Krásna Daniela Ruah je asi jediným ťahákom tohto inak stupídneho výmyslu. Uznajte, 50 kilová modelka prehadzuje cez plece 100 kilových chlapov ako na bežiacom páse, vyslúžilí teenageri technicky supportujú supertajné akcie a celé to má pod palcom ex-agentka Linda Hunt :). Chvíľami sa seriál tvári ako strašne vážny, na druhej strane sa postavy neustále snažia odľahčovať situácie jednoduchším humorom pre masy. Je to čistá zábava, niekomu sadne, niekomu nie. Som ten druhý prípad, ale ako kulisa k browsovaniu po nete je to skvelé. - "Je to ruský spiaci agent!!!" :)))

The Captains (2011)

Dokument o hercoch - Star Trek kapitánoch, prezradí dosť z ich súkromia, vzťahu k ST fenoménu a ďalšie zaujímavé informácie mimo samotného natáčania, ktoré by ste takto pokope len tak nenašli.

Muž z oceli (2013)

Nie som moc na komixy, superhrdinovia so superschopnosťami a ešte k tomu v idiotských kostýmoch, mi prišli strávitelné skôr pre mladšieho diváka, ale toto je asi prvý film zo žánru, ktorý ma naozaj bavil. Samozrejme, aj tu si neodpustím vytknúť zopár vecí, ako napríklad draka (preboha, načo?!), alebo vedca, ktorý povie, že mimozemské stroje teraformujú (nezmysel), ale film je spracovaný dobre a na svoje si príde aj dospelejšie publikum. Objaví sa veľké množtvo známych hercov, čo je v tomto prípade sympatické, dej odsýpa, nenudí a ani stopáž nie je problém. Uvítal by som ešte upgrade kostýmu, Superman by bez toho zbytočného a nepraktického plašťu zapadol do filmu lepšie, v 30tych rokoch minulého storočia videli mimozemšťanov zrejme inak... :)

9. rota (2005)

Film mal dobre rozložené scény, kde sa počiatočná naivita bažantov postupne menila v beznádejnú realitu. Ostrieľaní školitelia, trpko konštatujúci, že ešte nikto nikdy nad Afganistanom nevyhral, iba podčiarkli nevyhnutný koniec. Páčila sa mi nepreháňaná skutočnosť bojových scén, kde vojaci umierali nečakane a bez pompy, vzťahy medzi mazákmi a mladými náhrádníkmi, autentická atmosféra okupovanej krajiny a jej obyvateľov. Záverečná bitka bola síce viac heroická, ale ako pocta padlým v tejto dopredu prehratej vojne, ok. Nadpriemerný vojnový film v svetovom meradle.

Jolki (2010)

Zábavná, typicky ruskou mentalitou okorenená, dobre natočená komediálna mozaika.

Czech Made Man (2011)

Nie zrovna márny počin, aj keď sa mu dá všeličo vytknúť. Hneď zo začiatku vás vtiahne film do seba svojou cool obrazovou jazdou, ktorá nie je nepodarená, ale neoriginálna. Začne vás napadať zoznam filmov, kde ste videli niečo podobné, no zároveň nachádzate aj originálne nápady. Osobne mi chýbal k dokonalosti prevedenia strih v pravú chvíľu, niekde sa v zábere čakalo akomak dlhšie, napriek tomu je to nadštandart. Mimo technických poznámok: Jan Budař skvelý a autentické exteriéry veľmi potešili. Z komédií, ktoré sa v posledných rokoch v Českej Republike točia, patrí Czech Made Man medzi tie lepšie.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audio-vizuálna lahôdka. Vďaka špičkovej grafike, dostal svet Legacy akoby väčší a "skutočnejší" priestor, fantastické dizajny kostýmov a interiérov brali dych a odkazy na materialistickú spoločnosť, boli stále živé. Myslím, že ani nemusíte byť fanúšikmi elektronickej hudby, aby ste uznali, že Daft Punk so svojimi space operami, dokonale doplnili nadpozemskú technodigitálnu atmosféru. Príbeh Tronu z 82hého sa v Legacy v mnohom už iba kopíruje, ale nebolo to naškodu, lebo predošlí film bol určený skôr pre užšie publikum. Keď beriem do úvahy dátumy výroby oboch filmov, nový príbeh bol trošku slabší, takisto celkový drive, ale atmosféra, alebo také motorkové a letecké súboje všetko vyrovnali. No a samozrejme pán Jeff Bridges.

Tron (1982)

Geniálne spracované.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Kult, nie iba kôli hláškam, ale kôli geniálne zapracovaným odkazom na spoločnosť, je to satirický obraz doby a je výborný. Chytilovú mám rád, lebo dokáže pomocou, na prvý pohľad debilných scénok, udrieť klinec po hlavičke a Bolek Polívka do jej vízií dokonale sadol. Nemýľte sa, nie je to iba vidlácka komédia.

Matrix Revolutions (2003)

Rovnaký koment a hodnotenie pôjde ku všetkým 3om dielom, vnímam ich ako neoddeliteľný celok. Originálne, prevratné, niekedy až moc coolové, vizuálne dokonalé, hudba nadpriemerná, herecky uspokojivé, režijne nápadité. Povinnosť každého sci-fi fanúšika a ľudí s otvorenou mysľou.