Všemocný (2011)

Dobrý film, celý čas som sa výborne bavil. Bez piluliek :)

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Fantasticky zábavné, nechutný britský humor, skvelé postavy, dej, réžia, aktuálna hudba. Výborný počin, na ktorý len tak nezabudnete.

Válka světů (2005)

Tento kúsok si pozriem vždy rád. Tom Cruise, ako vždy perfektný, cudzinci originálni a desiví, atmosféra správne ťaživo-beznádejná, efekty parádne. Jediná mi tam vadila Dakota Fanning. Je to dobrá herečka, ale to vrešťanie... :) Popri kvalitnom sci-fi, sa zároveň odohráva rodinná vzťahová dráma, ktorá nepôsobí strnulo, alebo naopak prestrelene. Scény a témy sú dobre vyvážené, film ani na chvíľu nenudí, ľudia-superhrdinovia sa nekonali, votrelcov nakoniec porazili mikróby. Brilantné.

Světová invaze (2011)

Dalo sa to v pohode pozrieť, aj napriek neustálemu búchaniu sa vojakov do hrude a neodmysliteľných vlajok. V porovnaní s inými podobnými filmami, bol Battle Los Angeles pútavejší, efekty výborné, herci fajn, určite nadpriemerný počin a tak dávam 4 hviezdy.

Pavouci z vesmíru (2010)

Mimoni boli spravení fajn, celkovo efekty neboli zlé, len škoda tých debilne jednajúcich postáv, väčšina bola na facku. Chviľami film pripomína Vojnu svetov, chvíľami zas Deň nezávislosti...nechápem trošku nepotrebné kopírovanie, v inak celkom originálnych nápadoch. Záver zdvihol moje hodnotenie ešte o hviezdu, oceňujem, že tam bros nedali happy endom končiaci pátos pod Americkou zástavou. Jednohubka bez emócií.

Mise na Mars (2000)

Hrdinovia konajú dementne (prilby dole a uvidíme), piesková "príšera" zavíja...No malo to aj plusy (zábery v beztiažovom stave, tvár na Marse). Nuž, pekne rozbehnutý inteligentný sci-fi, ktorý sa na konci spracovaním zmení na akúsi rozprávočku s ala Avatar animovanou postavičkou. Toľká škoda...

Zpráva o Europě (2013)

5 hviezd dávam za naozajstné sci-fi, akých sa v posledných rokoch točí pramálo. Ešte som nevidel tak realisticky spracovanú tému a konečne aspoň raz posádku (možno až na Katyu pred preborením sa), ktorá sa správa naozaj profesionálne, bez debilných póz a prepísknutých emócií. A ešte s bonusom môjho obľúbeného S. Copley, ktorý snáď dokáže zahrať úplne hocijakú postavu. Toto je čistokrvné a inteligentné sajfaj bez drakov, detských anime postavičiek, transformerov, škriatkov, familiárnych robotov, nadmerného rozbíjania budov, frajerskej a psychycky labilnej posádky, na poslednú chvílu, pred výbuchmi unikajúcich superhrdinov, technických nezmyslov, militantého spracovania, lacných hereckých výkonov, zlého vizuálu a hudby, proste Europa Report je dospelý film, pri ktorom tlieskam a chrochtám blahom. Ďakujem, Pán Cordero, kiež by bolo takých dobrých sci-fi filmov viac!

Ra.One (2011)

Ale hej, je to fajn oddychovka, s typickými trápnosťami, muzikálnymi vsuvkami a všetkým tým Bolywood balastom, no zábavné to bolo. Dokonca sa mi páčila aj tá Akonova Chammak Challo "hitovka" :) Robot ale o čosi lepší. 3,5

Grbavica (2006)

Grbavica je jeden z tých filmov, ktorý vo vás zanechá trvalú stopu. Je výnimočný svojou autenticitou, nič neprifarbuje, scénami diváka citovo nevydiera a predsa má silu. Krásny a úprimný film s dobrými hercami, odporúčam. 5 hviezd ale nemôžem dať, lebo v žánry je ešte zopár lepších peciek.