Nepobědimyj (2008)

Neviem, celé je to hrozne rozpačité. Technicky nie zlé, herci príjemní, akcia niekedy až moc prehnaná a niekdy sa objavia zbytočné vtákoviny. Zlátaninka všeličoho možného, natočená v atraktívnych exteriéroch. 2,5

Otec vojáka (1964)

Tí, čo píšete o propagande, zrejme ste ešte poriadnu nevideli, tu je jej ako šafránu a je to veľmi príjemné. Nebojácny tatko-Gruzínec, ktorý má všetko na háku, dokonca sa dá naverbovať, len aby našiel svojho syna, je super osviežením oproti všetkým tým modrookým hrdinským fešákom. Treba brať na vedomie, v ktorom roku bol film točený, skúsiť porovnať s ostatnými "rovesníkmi", a zistíte, že to nie je žiadna katastrofa. Film som videl na STV2 s titulkami a veľký rozdiel od kino klubových filmov tam veru nebol. No, aby som to zas neprehnal, dialógy boli čudne naťahované, koniec sa dal ľahko predvídať, ale inak to malo svojskú atmosféru, hlavne kvôli netradičnému hrdinovi.

Poslední rytíři (2015)

Vplyv východnej kinematografie hodne cítiť, ale to je len dobre, film je aspoň trošku sviežejší. Postavy sú super a aj dobre obsadené a zahraté, možete očakávať rezké tempo, nečakaný zvrat v správaní hlavného hrdinu, zadosťučinenie a pri poslednom zábere, akúsi nádej ;) Spoilerovať nemá zmysel, pozrite si, ak ste nevideli.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ako to už pri dnešných veľkofilmoch býva, graficky je to urobené pekne, ale počítačovo neuveriteľne a tak nás už tieto obrazy nijak nevzrušujú. No, a keďže je doba ohurovania efektami štandardom, film musí zaujať čímsi iným, aby bavil dlhšiu dobu. Tu sa, bohužiaľ nestalo. Veľmi pekný štart, čoskoro vystriedal fakt nudne spracovaný biblický príbeh a film o dĺžke 2 a pol hodiny ozaj nemá opodstatnenie.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Ej, dobre, dobre, môžem ja takéto trash výtvory! Nutná amatérčina v tomto prípade hrala do plusu, vôbec nijak nevadila, lebo tak to tvorcovia aj poňali. Babenky v SZM uniformách, s krátkymi sukničkami, viac než dostatočne kontrujú japonským školáčkam, potoky krvi, super masky a školník-cvok, bývalý Spec Naz, zaručuje skvelú zábavu. Niektoré scény boli vyslovene vynikajúce, objavil sa tam dokonca vrtulník a stíhačky. Jedine, čo by som vytkol, je nie až taká presne vykreslená socialistická doba. Nie všetko oblečenie, správanie sa, slovník, prefarbené vlasy u školopovinných dievčat a dlhšie vlasy u chalanov, by boli v 85tom tolerované, sôr naopak. Na druhej strane chápem, že takto sa dá osloviť terajšie publikum, dôchodcovia na Zombie Mord do kina isto nepôjdu. Najväčší prešľap nastal v závere, kde sa objavili stíhačky Su-27, ktoré sme nikdy vo výzbroji nemali. Pri tomto filme sú ale tieto detajly naozaj zanedbatelné, no to je presne to, čo ma delí od hodnotenia na 5 hviezd. Inak som nadšený, že niečo také vzniklo v našich končinách.

Interstellar (2014)

Gravitácia môže ísť popri tomto skvostne vysústruženom sci-fi do prdele. Pre mňa jeden z najleších sci-fi filmov, aké kedy boli vôbec urobené.

Odplata (1999)

Toto je jeden z mojich najobľúbenejších filmov, videl som ho asi 10 krát, ale hocikedy si ho pozriem rád zas. Všetko a všetci sú v tomto kúsku pre mňa dokonalí.

Dárce (2014)

Nuž, dobrá ukážka veľmi priemerného tínedžerskeho sci-fi, ktorý istotne padne do zabudnutia.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Film presne pre mňa: šialené a originálne situácie, nekorektný humor a výborní herci. Vincent D'Onofrio a jeho rozhovory s Chi McBrideom boli fakt vtipné, dobrí boli aj Matt Dillon a Brendan Fraser, ktorému úloha skrachovaného "Elvisa" veľmi sadla. Príbehy zo záložne rozhodne odporúčam, pretože takýchto filmov je veľmi málo.