• Krátkometrážní

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Radšej film pre intoušov, ako pre retardov. Keby GS nebol taký naleštený (cez hercov, kampaň až po rozpočet) tak to stravim ako neškodné béčko. Ale za to aké je to plýtvanie uplne všetkým filmovým (koniec koncov aj mojím časom) vo mne ostáva trpké nevolno. 40%

Modré z neba (2008) (pořad) odpad!

Nie. Program ktorého hlavnou prioritou je nahánať sledovanosť na utrpení iných si nezaslúži nič iné ako kontajnerom do análu. Jedna z mála relácii, ktorá vo mne už upútavke dokáže vyvolať nevoľnosť. 0%

Colombiana (2011)

Megaton = megashit. Zatiaľ sa potvrdzuje so železnou pravideľnosťou. 30%

Kdo chce zabít Nancy? (2008)

Maria Bello rešpekt. V každej sekunde presná ako fakúra od operátora, Rufus správne odpudivý a celý príbeh neskutočne uveriteľný. Kludne by som ale ubral statických záberov na popraskané škrupinky kedysi ľudí a častejšie zatlačil na pílu. Pomalý art proste nedávam. Jo a Jason Patric jemne nestíha. 65%

Argo (2012)

Na to že sa tam v podstate nič nedeje a Affleck ten svoj pokerface ešte aj schováva za huňatú bradu, to má celkom gule. K Oscarovi to má tak blízko ako brácho Zohan, ale ako lekcia pletenia biču z hovna funguje na jedničku. 75%

Kon-Tiki (2012)

Škoda haprujúceho tempa, ale aspoň sa je na čo pozerať. Vizuálne to je ultimátne (nielen na európu), kto má rád Heyerdahla a jeho dobrodružstvá musí zásadne chrochtať blahom. 80%

Mistr (2012)

Phoenix, Hoffman, Adams ... každý za jednu hviezdu, bo zbytok toho veľa neponúka. Len neviem či ta téma je taká čajová, alebo sa Anderson vystrielal na ropných poliach, ktoré teda rezali oveľa hlbšie. 70%

Lov lososů v Jemenu (2011)

Lasse je posledných 10 rokov (snáď s výnimkou Cassanovy) jak cez kopírak. A nutno povedať, že ta sterilita mu pomaly začína prerastať cez hlavu a aj keď dostane sebelepší príbeh, tak výsledkom je typicky unylá Hallströmovka, ktorá nikoho neurazí a nikoho nenadchne. Control+C, Control+V. 60%

Osvícení (1980)

Dajte mi svetlo, otvorené priestory a ja natočím horor. Volám sa Kubrick. 85%

Bůh masakru (2011)

Práve keď to začalo nakopávať päťku, tak do Polanski udusil. Hell. Herecký koncert jak z partesu, ale keď spomeniem čo za víchricu dokázal na podobnom časopriestore rozfúkať Sidney Lumet so svojími nahnevanými mužíkmi, tak je to vlastne celkom čajové. Dialógy sami seba vyčerpajú po 10tich minútach a ostáva len majestátne mlátenie slamy a neustále návraty. 65%