• Krátkometrážní

Ďábel nosí Pradu (2006)

Slabota z atraktívneho prostredia, ktorá ale udrží divákovu pozornost tesne nad hranicou mikrospánkov. A to len a jedine vďaka Meryl. Inač je to strašne blbé a nerozumiem ako to Anne robí, že ženská s takými kukadlami dokáže vyžarovať nulový sexepíl. 50%

Červená světla (2012)

Rodrigo Cortés je veľký šikulák a vyberá si (píše) veci, ktoré tu ešte neboli. Kombinácia hodná poklony a o to viac zamrzí pointa Red Lights. Ak by ste mali zadanie vymyslieť rozuzlenie, ktoré má byť idiotské, nefunkčné a podraziť nohy celému príbehu tak hej. Red Light sa stáva etalónom takéhoto zadania. Ano nečakal som to, nečakal som že mi to môže niekto spraviť. Hlavne potom, ako som celý film žral aj s navijákom. 70%

Sněhurka a lovec (2012)

Skvelé. Počnúc réžiou, končiac hercami, okrem postavy Williama sú všetci mega aj Kristen ma dostala tam kam treba. Až ma mrzí, že toho nebolo viac a dramaturgicky mi prišiel záver trošku z rýchlika. Proste oveľa menej epic, ako sa to tvarilo z traileru (najlepší záber úplne chybal), ale stale veľmi veľmi dobre. 75%

Diktátor (2012)

Rovnaká liga ako Zohan, len sa to tvári. Kto chce chuťvoku, nech sa páči, podáva sa u Štyroch Levov. Toto je proste hambáč. 50%

Temný rytíř povstal (2012)

164 minútový dojazd, ktorý trpí na dve veci. Prvá: že je to dojazd, a že Nolan okrem toho že musí dovysvetliť všetko čo na seba za dva filmy nabalil, otvára (imho zbytočne) ďalšie dvierka. A nie všetky línie dostanu toľko priestoru, ako by sa mi páčilo (niektoré pri dvere zatvárani dosť vŕzgajú). Druhá: a na toto ma naštastie pripravil trailer. Že Bane nech je sebezaujímavejšia a sebezásadnejšia postava (whatever) Batmanovského univerza, jednoducho cez masku nevypáli ani z ďaleka tak ako Joker, či TwoFace. Ok, berme to ako "chybu predlohy", a že Nolan sa snaží absentujúce emócie aspoň trochu vynahradiť Baneho vrtochmi (Joker chaotic, Bane lawfull a obaja su pure evil), ktoré za to stoja. Určite to nie je plochá postava. Aj cez tieto výhrady ale opäť film, ktorý zdobí predovšetkým precízne remeslo, Zimmer s Howardom tri krát jes a strhujúce tempo s minimálnymi výkyvmi. Možno sa teraz budu Marveláci a DCakmi vo fórach prečuravať ktorý comix kraľuje sezóne, ale pri porovnaní je jasné, že oba filmy sa skôr dopĺňajú než aby si lozili do kapusty. Zatial čo Batman všetko podriaďuje príbehu, Avengeri naopak všetko podriaďujú zábáve a akcii. O tom aké mohlo byť finále lepšie (mohlo) a ako trošku dopláca na svoju komplexnosť budem velice rád mudrovať pri pive. 85%

Temný rytíř (2008)

Tu už to začína vrieť dámy a páni. Bruce dostáva do ringu to najluxusnejšie z celej trilógie. Má to 152 minút a človek má pocit, že Jokera je málo, Denta je málo a film má hodinu a štvrť. The legend is born. 90%

Batman začíná (2005)

Nolana mám veľmi rád, ale každým filmom to je o hviezdičku menej. Prečo? Chaotické súboje a žiadny výrazný fimový moment. A to sa bavíme o komixe, o svete neobedzených možnstí. Prečo ho civilizovať? Aj keď nemám výrazné formálne výtky, film je to dobrý (chlad Gotham City som naozaj cítil), ale na hodinky som sa pozeral asi viac ako by som chcel. ______ Druhá projekcia (7 rokov po) výrazne lepšia. Nainfikovaný univerzom, ktorému dvojka výrazne pomohla, nateasovaný blížiacim sa finále som si tých 140 minút a zrod legendy užil ako sa patrí. Ako trilógia to funguje perfetkne a z mnohých predošlých výtok ostali naštastie len konštatovania. Batman si ma tento krát získal. 75%

Třetí hvězda (2010)

Tretia hviezda, tak trochu zo súcitu. Ja som z britskej školy zvyknutý na silnejšei dávky čierneho humoru. Toto bolo také trochu na istotu, aby sa nikto neurazil. Ale hlavne pokial sa všetci chaloší jašili a plácali po ramenách (minimálne do polovice) to bolo fakt jalové a hlavne o ničom. Hádky sú korením života, len škoda že sa ním tak šetrilo. 60%

Ghost Rider 2 (2011)

Má to momenty kedy je Ghost Rider veľmi cool (skoro vždy ked nie je vidno Cagov face). Má to akciu na ktorú sa celkom dobre pozerá, každopadne tým rozmaznaným deckám na režisérskej stoličke už by niekto mohol oznámiť, že Crank skončil pred dvoma filmami, že fisheye nie je úplne vždy cool a tie ich highpass filtre sú totálny grc. A vôbec. Čím ďalej originalitu ich štýlu začína prebíjať anarchia a odporučil by som miesto nejakého ďalšieho pubertálneho výstrelku dať tvorčiu pauzu a naštudovať tie pravidlá, ktoré vlastne 4 filmy porušujú. A potom sa možno začnem na ich kúsky znova tešiť. 50%

Zátah: Vykoupení (2011)

Ťažko hľadám slová, ale stále sa mi dre na jazyk, že niečo tak komplexne opojné na úrovni akcie naposledy priniesol John Woo v 92-hom. Martial Cirque du Soleil Arts performance. Adrenalinová pastva pre srdce. 95%