• Krátkometrážní

Tohle je válka! (2012)

Smithovci my ass. Párik roka je Pine and Hardy a odpočinovejší film túto sezónu ťažko dohľadáte. McG je späť v anjelských kulisách a na vtipnej vlne a tam mu to sluší. Kamera je brutal, taký LaChapellovský popgýč a to ja rád. 90%

Žena v černém (2012)

Britský Balagueró sa volá James Watkins. A platí preň to isté ako španielského hororového toreádora. Dajte mu dobré scenáre a budú sa rodiť pecky. 80%

Koupili jsme ZOO (2011)

Funguje tu úplne všetko, čo nefungovalo v Blind Side. 75%

Doosabooilchae (2001)

Klasický kórejsky party guláš do ktorého šéfkuchár narval všetky korenia sveta, ktorý ale neklasicky nefunguje. Než človek rozpozná jednu chuť, tak je prebitá ďalšiou a ďalšiou až do úmorného konca, vystrihnutého ako z nejakej grotesky. 50%

Avengers (2012)

Spokojnosť, tých 142 minút si človek síce uvedomuje, ale krmivo je tak, chutné žeby ešte za porciu všetkého pridal. Jediná výtka ide na akciu, ktorá síce je epic, ale bez ikonického momentu rovného hláškam chrabrých hrdinov. 85%

Bitevní loď (2012)

Spokojnosť. Strašne mi to sadlo, až tak, že tomu rád odpustím očakávané barličky, americké jazdy z povinnosti a zopár fakt krutých hlúpostí. Nie je to tak infantilné a narodnobuditeľské ako Bay, ani tak naleštené a celkovo menej epic. Smer District 9, ale iba trochu. Každopádne tempo drží od prvej minúty, vtipky ma bavili, Rihana je sexica a Neesona je tam tragicky málo. Hneď po skončeni dávam plnku. Sic to asi rýchlo vyprchá, ale vem to čert. Škoda, že Battle LA nerežíroval Berg. Jo a AC/DC rulez! 90%

Luminaris (2011)

Milý, jednoduchý príbeh, čarovná retro atmosféra, ale hlavne forma. Lumiér by mal radosť. 90%

Strašáci (2011)

Záver odfláknutý (hlavne čo sa týka motivácii), ale inač plne funkčné psycho, ktoré ma navnadilo na orginál. Ta piata hviezda visela vo vzduchu velice dlho. Lurieho sledovať. 85%

Noc hrůzy (2011)

Rovnaká kategória ako Raimiho Drag me to Hell. Ultrazábavná blbosť, s prehľadom ukočírovaná a na čele s megacharizmatickým Farrellom, ktorý válcuje o stošesť. 75%