Nezastavitelný (2010)

Nejlepší adaptace nezastavitelného vláčku, který se řítí krajinou. Hlavní dvojice k sobě celkem sedí, všechno tak krásně odsýpá, až ke zdárnému konci a to k zastavení nezastavitelné mašinky. Co musím, ale na filmu odsoudit je způsob jak jim ujede vlak. Ovládací páka co se zničeho nic sama posune, to si ze mě snad scénárista dělá srandu ;o/. Uznávám, že zkrat v elektroinstalaci by byl možná více ohraný, ale mně by sedl prostě více. Na pět to není, ale 4* si to zaslouží,

Thor (2011)

Původně jsem to vůbec vidět nechtěl, ale nakonec zvítězila zvědavost. Thor je prostě taková více akční pohádka, která podle mého názoru neurazí. Herecké obsazení je v celku slušné a kromě Rene Russo (na roli kde řekne za celý film všeho všudy jednu větu mi přijde takové herečky škoda) mě nijak neurazilo. Pokud čekáte nějaký silně propracovaný příběh, tak budete zklamáni. Rovněž neočekávejte nějakou větší salvu gagů je jich pomálu. Napojení na konec Ironmana 2 a návaznost na další The avengers je sice zajímavé, ale osobně bych ho tam nedával. Uchu určitě polahodí i příjemná hudba. Thor je příjemným překvapením, který si 4* zaslouží.

Městečko prokletých (1995)

Na film jsem narazil náhodou v televizi, bohužel (čti bohudík) jsem neviděl úvodní "oplodňovací mlhu". Zbytek filmu se pro mě táhl v naprosto nezáživném příběhu. Děti mi nepřišli nijak strašidelné, celé to skoro vůbec nepůsobilo jako horor, spíš z toho byla taková klasická vyvražďovačka. Film mou pozornost udržel akorát očekáváním zda konec nebude mít nějaké zajímavé rozluzení, leč to nedorazilo. Doufám, že nikoho nepadlo / nenapadne točit dvojku, neboť závěrečná scéna tomu trošku nasvědčuje.

Skrytá identita (2006)

Skrytá identita = skrytá nuda v dvě a půl hodiny dlouhém filmu. Ani jedna z hlavních postav ( DiCaprio / Damon) mi nepřirostla k srdci a tak jsem se jen velmi těžko mohl rozhodnout komu z nich fandit. Naštěstí je zde Jack Nicholson, který jako jediný pro mě ve filmu něco hraje. Přesto jsem měl celý film pocit, že se nic neděje proti hráči si nejdou nijak po krku, spíš sou jen v koutě a bojí se o svůj život. Celé to mohl zachránit konec, ale protože nastoupila jen tupá vyvražďovačka "všeho" co má dvě nohy nemohu jinak než dát pouhé průměr a tedy 3*.

Zdrojový kód (2011)

Zdrojový kód je pro mě zklamáním, trailer filmu mě namlsal více než samotný film. Jake Gyllenhaal se své role zhostit +/- se ctí, ale celkový dojem filmu se vytratil kamsi. Nejvíc mi, ale nesedl způsob jakým je hlavní postava zasazena do zdrojového kódu (pro toho kdo neviděl nechci prozrazovat). Možná kdyby film prodloužili o půl hodiny a nechali hlavní postavu více zkoušet způsoby jak zachránit vlak, tak by mě to více uspokojilo, ale jsou tam více méně 3 pokusy a konec. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 *, ale vzhledem k tomu, že podruhé bych film už vidět nemusel je to pouze za 3*.

Red (2010)

Extrémně nebezpeční důchodci jsou extrémně zábavní. Herecké obsazení mi v celku sedlo (akorát Freeman mi tam připadá tak nějak zbytečně, těch jeho pár stěků) a vzhledem k tomu, že jsem film viděl v dabingu, musím rovněž pochválit skvělý český dabing, který určitě dodá filmu svoje kouzlo. Red není rozhodně akcí od začátku do konce, film obsahuje pár hluchých míst, ale ve výsledku to odsýpá svižně k celkem snadno předvídatelnému konci. Film rozhodně doporučuji už jen kvůli skvěle excentrickému Malkovichovi(a jeho prasátku ;oP), který rozhodně skvěle pobaví. K celkové dokonalosti tomu něco málo chybělo a proto 4* / 80%.

Hlavně nezávazně (2011)

Průměrná romantická komedie, které svižně ubíhá. Herecké obsazení mi celkem sedlo (akorát mám pocit, že Natalie Portman je poslední dobou v každým filmu). Konec filmu, bohužel oproti začátku filmu není tolik vtipný jako na začátku, jinak bych mohl s klidným svědomím dát filmu 4*. Film rozhodně doporučuji před filmem Láska a jiné závislosti, tento se mi líbil více.

Zelený sršeň (2011)

Předlohu filmu zelený sršeň neznám, ale film sám o sobě je skvělou parodií. Syn po smrti svého otce neprozře a nezačne bojovávat za vyšší dobro, ale z hláškou „Můj otec byl k***t „ jde a jeho soše uřízne hlavu, díky této scéně jsem si film zamiloval, není nic lepší než syn, které se celý život chová jako pako, takto pokračuje i po smrti otce (pravda ke konci trošku povolí), ale i tak celý film odehrává v odsýpajícím duchu. Hlavní záporňák byl vybrán skvěle a působí dokonale kominicky, hlavně v části s plynovou maskou a jeho novým echt vtipným jménem. Jediný kdo mi ve filmu trošku nesedí je Cameron Diaz, kterou bych s klidným svědomím oželil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) odpad!

Čím déle tuto filmovou sérii sleduji, tím více mi připomíná sestup kvality ala policejní akademie. Knižní předlohu jsem nečetl, tudíž mi možná uniká spousta souvislostí, ale i tak je to jedna z největších nud, které jsem měl možnost na plátně shlédnout. Les les les a zase les, tolik k prostředí filmu. Nevím zda jim při natáčení filmu došli peníze, ale scény v lese mi lezli krkem už cca v půlce filmu a hláška tvůrců máme tolik kvalitních záběrů (asi mají rádi les), že film rozdělili na dvě části mě osobně vyděsila. Celé to putování je divná parodie na pána prstenů, chybělo tam uprostřed lesa už jen velké oko, které pozoruje krajinu. Snad se do druhé části Harry, alespoň naučí nějaké jiné kouzlo, než jen mdloby na tebe, z tohoto kouzla je mi opravu už mdlo. Jediná dobrá část filmu je pohádka o třech bratřích, ale ani ta tento brak nijak nezachrání.

Sucker Punch (2011)

Na Sucker Puch jsem se od shlédnutí traileru strašně těšil, podle traileru jsem očekával akci od začátku do konce, u které bude člověk skvěle bavit. Výsledek, který jsem byl nucen shlédnout v kině mě, ale krutě zklamal. Film obsahoval všeho všudy čtyři akční scény, ze kterých byla zajímavá pouze ta první, ostatní byly vesměs nuda. Omáčku okolo, bych vzal a za stálého míchaní vylil do haj… Celému filmu, dle mého názoru škodí především fiktivní snová část v „bordelu“, kterou bych osobně zrušil, protože snová část na druhou (zmíněné akční scény) je na mě už nějak moc. Film navíc budí dojem, že ho sestříhali z částí, které k sobě vůbec nepatří nebo neumím docenit scénáristovo dílo (snad ho nenapadne napsat dvojku). Dávám půl hvězdičky za první akční scénu a druhou půlku za to, že mě film donutil najít si na internetu co je to lobotomie.