Na konci světa (1975)

Musím říct, že mám filmy z pohraničí velice rád, protože odtud sám pocházím, ale když porovnám tohle s Drsnou planinou, kterou považuji za jeden z nejlepších českých filmů s touto tématikou, tak je to prostě mizérie. Je mi jasné, že vyznění tohoto snímku mělo být trošku jiné, ale stejně mi tam vadily logické chyby - agent přechází vždycky, když se zpoza hranice ozve kulomet a nikdo si toho nevšimne, voják, co mu brácha utekl za hranice, slouží na hranici a všem vypráví, že chce utéct, přitom se mu nic nestane, prochází se jim tam agenti chodci, jako by se nechumelilo, ale jediný, co je zajímá - a to včetně velitele - jsou holky z Role, střílí na ně, zastřelí jim psa, ale nikoho to nevzrušuje, hlavní je, aby holky dorazily a dobře bylo... Záchranou měly být samozřejmě scény s Oldřichem Víznerem jako filozofujícím samopalníkem, ale to mě bavilo jen do tý doby, než jsem si přeložil, že pragmafaulon neznamená "hovno", ale "skutečné". Asi jsem právě brutálně zaSPOILERoval, ale snad mi všichni odpustí. Po srovnání s Drsnou planinou, kterému se prostě jako její velký obdivovatel nemůžu vyhnout, dávám tomuhle jen dvě hvězdy plus jednu za Andreu Čunderlíkovou, protože v tomhle filmu je opravdu nádherná a Petrovi Svojtkovi jsem jejich společnou postelovou scénu celý film záviděl.

JAG (1995) (seriál)

Jedna hvězda za příběhy, na kterých jsem vyrostl a zbytek za Catherine Bell v uniformě. Miloval jsem jí hned od začátku a myslím, že to trvá dodnes... Bylo to krásný mládí...

Tichá bolest (1990)

Tohle dílo považuji za největší počin české kinematografie. Pokaždý, když se na to koukám, tak mám žaludek tak sevřený a pěsti tak zatnuté, že bych v nich mohl rozbíjet atom. Komunismus je svinstvo a celý ten režim byl zrůdný. Ještě jsem neviděl film, který by to tak nádherně popsal. Rudolf Hrušínský ve své - po Spalovači mrtvol - druhé osudové roli. Je to naprosto geniální a oprávněně si to zaslouží mých 120%. Bravo!

Thor: Ragnarok (2017)

Rád bych na tom našel nějakou chybu, ale tohle se prostě povedlo. Zatímco první díl si už skoro nepamatuju a z druhýho jen to, že jedinou zajímavou postavou tam byl Loki, tak tuhle jízdu asi jen tak nezapomenu. Nikdy jsem nevěřil, že se mi může líbit film s asi nejnudnější postavou z Marvel Universa, ale skvělé hlášky, skvělá akce a skvělé vedlejší postavy mě naprosto okouzlily a mám hned chuť si to pustit znova. Škoda těch promarněných dvou dílů...

Detektiv Marlowe (1983) (seriál)

První řada seriálu opravdu dobrá, ale druhá řada celkem nudná s často příliš překombinovanými zápletkami a nepravděpodobnými situacemi. Powers Boothe je perfektní a míhají se tam i pěkný ženský, ale u pár dílů jsem prostě usnul, protože ta konverzační cvičení vůbec nikam nevedla. Je to škoda - detektiva Hammera jsem měl mnohem radši.

Star Wars XXX: A Porn Parody (2012)

Musím říct, že hodnocení je především za to, že se z mého pohledu fanouška Star Treku jedná o nejlepší film série a pak i za to, že jsem se konečně dozvěděl, jak si Čubaka krátí dlouhou chvíli při letu mezihvězdným prostorem, že není chlupatej úplně všude a navíc mě ohromilo, že našli herce, který vypadal úplně jako Čubaka v originální sérii.

Veterán (2015)

Rozhodně to nebylo špatný, ale ve srovnání s Beomjoidosi to prostě bylo slabší. Bojové scény dobrý, ale na můj vkus jich bylo málo, i tak mě to ale bavilo a duo hlavní hrdina vs. hlavní záporák si svoje odehrálo perfektně.

Černobílá spravedlnost (2017)

Přiznám se, že jako většina či spíše všichni zde, vůbec nemám tušení, jak to bylo doopravdy a přestože je zde režisérce vyčítáno, že příběh nechává vyznívat tak, aby tam vynikla role velkého bílého zlého muže s brokovnicí, tak si zároveň nedělám iluze o tehdejším fungování policie v těchto lokalitách (opět je tu otázka, zda to šlo skutečně jinak). Nicméně tkví problém tohoto filmu, alespoň z mého pohledu, hlavně v jeho přestřelené délce, protože po dvou hodinách už mi fakt bylo jedno, kdo koho zastřelí, kdo je zlý, kdo je hodný a kdo si zaslouží odsoudit - už jsem prostě chtěl, ať je odstřelí a ať se jde domů. Z počátku ta atmosféra byla dobrá, ale pak už to prostě otravovalo. Navíc tam byl podivný střih, v němž nejdřív obvinili černocha z ochranky a pak si najednou šli pro policajty, ačkoliv on proti nim evidentně nevypovídal a při soudním líčení už tam seděl a posléze zvracel jen jako kulisa. Co se mi na filmu naopak líbilo, byly dobové reálie a taky mám rád filmy, co přibližují pro mě neznámé historické události. A i přes vyčítanou politickou korektnost musím uznat, že když se člověk na snímek podívá ještě jednou, tak za 1. na začátku jsou ti lidé vyvlečeni z baru nenásilně a policie se k nim nechová nijak špatně, za 2. je zde ukázáno, že si to tam místní obyvatelé zapálili sami a že jejich přístup, že něco zničí, neměl vůbec, ale vůbec nic společného s rasovým problémem, protože vypalovali i obchody černých majitelů, takže chtěli prostě jen ničit a krást a za 3. i Larry Reed byl v konečném důsledku zachráněn a odvezen do nemocnice bílým policistou, takže i kdyby se to v hotelu odehrálo tak, jak to režisérka předložila, tak se jednalo jen o selhání několika jedinců, což mi až tak politicky korektní nepřijde.

Beomjoidosi (2017)

Opravdu výbornej kriminálně komediální film se skvělýma záporákama, který prostě musíte nenávidět od začátku až do konce a naprosto geniálním jihokorejským Budem Spencerem na straně těch správných hochů. Dávám plnou palbu, protože už dlouho mi dvě hodiny neutekly tak rychle.

Oheň a led (1983)

Mně se to líbilo, mohlo to být krvavější, ale líbilo se mi to. Navíc jsem chtěl prostě odhalit největší tajemství celého filmu - jak jí sakra po tom všem vydržely ty průsvitný bikini na těle - neuvěřitelný...