Karel Special (2022)

Prý unikátní záběry, které ještě nikde nebyly uveřejněny. Nevím, jak vy, ale já si myslím, že některé z nich ani uveřejněny být neměly. Je to celé takové ... nepietní - a ve své podstatě dehonestující. Mistr by dozajista souhlasil s jejich odvysíláním - jak by ne, chtěl přece své "holky" finančně zajistit, nicméně ... jeho fanoušci by si ho měli pamatovat jako jasně zářící, nikoli pozvolna pohasínající hvězdu - těžce nemocného starce u konce svých sil.

Tátova volha (2018)

Zvláštní, maličko tklivá road movie, v níž úsměv přebíjí slzy, každá myšlenka i každý čin mají svůj čas a své místo - a minulost se nebrání usmíření s přítomností ani s budoucností.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Poctivě odpracovaný seriál, jehož vypovídající hodnota je i po letech nadprůměrná. Kromě jiného poskytuje i určitý (byť pochopitelně ideologicky zkreslený) obrázek o tehdejší úrovni kriminality - když vezmete v potaz, jakými případy se muži zákona zabývají. A srovnání se žhavou, byť neporovnatelně svobodomyslnější současností mi v tomhle ohledu pražádnou radost nepřináší (a nevykládejte mi cosi o nutné dani za svobodu a demokracii, na takové řeči nejsem zvědavá, neboť řeči se mluví a voda teče).

Debbie a její parťačky (2018)

Jestli si snad Debbie myslí, že má na Dannyho, tak NEMÁ. Ani náhodou ! Všechny drobné i objemnější dílky jejího příběhu jsou zdánlivě na svých místech, aby se zápletka mohla zdárně zaplétat a případně zase rozplétat - dokonce se dočkáte i několika překvapivých momentů, nicméně postrádá to nejdůležitější - NAPĚTÍ. Napětí, které by vyvolalo ATMOSFÉRU. Atmosféru, odpovídající nejen hodnotě lupu, o který se hraje, ale taky velikosti úsilí, které bylo vynaloženo na jeho získání - a v neposlední řadě i šarmu a půvabu dam, které celou tu odvážnou a komplikovanou akci zinscenovaly. Z šedého průměru nevybočující 3*

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (1987) (TV film)

Poměrně originální ztvárnění Sherlocka Holmese ... v příběhu, který se pokouší napodobit slavného detektiva, když svou vlastní originalitu po celou stopáž neúnavně hledá - bohužel na rozdíl od něho není zcela úspěšný. Navíc ve finále maličko ztrácí tempo a stává se snad až příliš popisným. Přesto si solidní 3* zaslouží.

Problémissky (2020)

Komedie ? Ani bych neřekla - spíš odlehčené drama s několika úsměvnými momentkami, které možná spíš nežli o boji za ženská práva vyprávějí o střetu dvou světů, které mluví různými jazyky, byť se některé jejich problémy překrývají. P.S.: Je ironií osudu, že v dvaadvacátém roce osvíceného 21. století americké ženy zase o některá svá těžce vydobytá práva přicházejí, byť ve jménu vyššího dobra. Jenomže cesta do pekel bývá, jak známo, velice často dlážděna těmi nejlepšími úmysly.

Loupež (1967)

Vyprávění se cele soustředí na vlastní loupež, taže lupiči i mužové zákona se už od samotného začátku ocitají tak říkajíc na vedlejší koleji. A protože se nikdo nemá k tomu, aby přehodil výhybku, nedostanou žádnou šanci vylepšit si své poněkud podřadné postavení. Zápletka tak působí trochu odosobněně, atmosféra kdesi chytá lelky a vy možná zjistíte, že je vám loupež i se všemi zainteresovanými postavami ukradená. Utahané 3*

Mrakodrap (2018)

Přiměřeně zábavná akční jízda, která neklade přehnané nároky na sebe ani na vás. Sází hlavně na sílu a spoléhá přitom na pěkně vyvedené digitální triky, které jí úslužně obstaraly oku lahodící pozadí. Nic proti ničemu ... průměrné 3*

Top Gun: Maverick (2022)

Tom Cruise alias "Nebeský gauner" znovu v akci ... "Na hraně zítřka" ... na své další "Mission: Impossible". Těžký frajer - v tom prapůvodním slova smyslu. Trochu bilancuje. Má na to nárok - otřískaný, leč nezlomený životem se s lehkou nostalgií ohlíží přes rameno ke svým začátkům, ale k přítomnosti a k budoucnosti se staví zpříma - jak je jeho zvykem. Tudíž nemůže zklamat ... sebe ani nás. Milý Tome Cruisi, bývaly doby, kdy jsem Tě neměla až tak v oblibě. Mám-li být upřímná, dokonce jsem Tě do určité míry nenášela ... ale to už je dávno pryč. Přeju Ti dlouhý a šťastný let ... daleko za obzor ... vzhůru k nebi ... třeba až k Měsíci ... ke Slunci ... nebo za hranice naší sluneční soustavy, k cizím, vzdáleným, jasným kvězdám - kam se Ti jen zachce. A taky hladké přistání, pochopitelně.

Důvěrný nepřítel (2018)

Hmmm ... na samotě u lesa ... v inteligentním domě, který má vlastní názor na to, jak se postarat o své obyvatele. Musím říct, že atmosféra snímku (jakkoli se tvářila ambiciózně) mě nechala chladnou, nevyděsila mě ani nedojala ... a pointa se mi zdála slaboduchá - v podstatě nesmyslná ... 2,5*