Dobrý ročník (2006)

Výborne natočený film, ktorý sa na nič nehrá. Dej má síce priamočiaru líniu, ale zato je tu prekrásna psychologizácia postáv a aj ich postupný vývoj. Najpríjemnejším prekvapením pre mňa bol asi Russell, ktorý dokázal skvele zahrať aj inú ako "gladiatorskú" postavu. Film vám ukáže dve prostredia pre život a je len na vás, ktoré je vášmu srdcu bližšie....

Sexy Pistols (2006)

Ono to už vyplýva z toho názvu a možno aj to ovplyvnilo, že som chlap, ale fakt sa tieto dve, síce úplne odlišné, ale skvele sa doplňujúce dámy, vynímali na obrazovke. Nečakajte nič závratné, proste vypnite mozog a nechajte sa viesť pocitmi. A že je sa aj naozaj čím viesť..

Let's Dance (2006)

Keď si zoberiete klip z MTV, pridáte tam lacný tuctový príbeh z novinového stánku, pridáte dobrú hudbu a tanečníkov tak máte Step Up. Alebo neslušnými slovami slabá oddychovka, ničím nezaujme, ničím neurazí.

Star Wreck: In the Pirkinning (2005)

Tie 2* len za to, že to bolo tak neskutočne naivné, že až to dobré bolo. jediné čo mi vadilo, bola dĺžka tohoto filmu. Prijalo by to viac vtipov, ale na takú nízkorozpočtovku to bolo v celku dobré.

Tron (1982)

Jednoduchá technika a skvelý nápad vám vytvoria film, ktorý sa dá oceniť aj po rokoch ovládaných počítačmi a grafikou za vašimi predstavami. Sci-fi dostalo nový smer.

Válečné hry (1983)

Film napriek svojmu veku ponúka stále reálny problém a to sa týka toho, že všetko okolo nás ovládajú počítače a ....thermonuclear war has only one winning move not to play...

Eragon (2006)

Ako tento film môžem ohodnotiť iba takto: veľmi slabý odvar pána prsteňov. Celý dej mi pripadal ako čo najrýchlejšie prejsť na záver a potom čakajte na ďaľšiu časť, ktorá vám pri troche šťastia povie aj čosi viac, ako treba zaplatiť v kine a čakaj na ďaľšiu.

Osudový dotek 2 (2006)

V celku pozerateľný film, ktorý však po 1 nesie iba meno a hlavnú myšlienku. Chýbajú nejaké lepšie herecké výkony, prekvapivejšie scény a najhoršie je iba to, že po pár scénach presne viete nie ako by to malo, ale ako to musí skončiť.

Saw 3 (2006)

Narozdiel od 1 a 2, ktoré boli napínavé a skvelé, bola 3 už len nechutný odvar. Nasilu ťahané peniaze od ľudí, ktorý po úspechoch predchodcov lákali ľudí na pokračovanie. Dej bol asi najlepšie prepracovaný zo všetkých, ale postavy neboli vykreslené vôbec. Som len skeptický, ako môže pokračovať 4, lebo mám len zlý pocit, že to bude už len nechutný americký horor. asi tak 2,5*

Transformers (2007)

Wow tak tento film ma preniesol o dobrých 15 rokov naspäť. Presne takto si tých robotov pamätám, presne takto som si ich predstavoval a presne takto si na ten záver už nespomínam, ale v kine som si to sakra užíval. Je jedno kto čo povie, je to film, ktorý mi pripomenul doby, keď som týmito postavičkami žil a že na skvelý film netreba mať do posledného detailu prepracovaný dej, ale dobrý námet a skvelé spracovanie.