Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Šimona s Matoušem jsem během svého dětství viděl nesčetněkrát. Videokazeta dostala pořádně zabrat. Byl to pro mě takový malý kult a ani jsem nevěděl, že je to už druhý díl.

Tohle je Sparta! (2008)

Viděl jsem jenom 5 minut, protože víc prostě nešlo vydržet. Takže jsem asi neobjevil všechny kvality tohoto veledíla. Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film odradil tak brzo. Hovadina na n-tou.

Sicko (2007)

To, že americký zdravotní systém stojí za hovno, je známý fakt. A debilní Moorovy otázky tomu přidávají na zábavnosti. Jinak laciná hra na emoce.

1984 (1984)

Vydařená adaptace výborné knihy. Nejdříve jsem četl knihu a jsem za to velmi rád, protože to byl mnohem lepší a intenzivnější zážitek než u tohoto filmu. Přesto má film dobrou atmosféru a stojí zato ho vidět. Orwell měl v lecčem pravdu, jak se můžeme v současnosti přesvědčit a v budoucnu zřejmě ještě přesvědčíme.

Father Ted (1995) (seriál)

Po zhlédnutí Black Books jsem měl chuť na další porci britského humoru, tak jsem si sehnal Father Ted. Pustil jsem první díl a nastalo velké zklamání. Skoro jsem se nezasmál a zdálo se mi to trapné. Už jsem to málem smazal a teď vím, že by to byla velká škoda. Přinutil jsem se podívat na další díly a moc se mi to zalíbílo. Jakmile jsem lépe poznal všechny hlavní postavy, tak jsem si tyto chlapíky moc oblíbil. Další zábavný britský seriál a pro mě taky ponaučení, že není vždy dobré dát na první dojem.

REC (2007)

Tady moc nechápu to celkem vysoké hodnocení. Tento film není vůbec ničím originální. Vše je předvídatelné, lidi se chovají, jak už to bývá u takovýchto hororů zvykem, úplně iracionálně. Na konci pak ještě počítačová příšerka. The Blair Witch Project nebo Cloverfield jsou mnohem lepší. Ještě že to bylo tak krátké.

Ratatouille (2007)

Ještě jsem nedal animovanému filmu pět hvězd, ale tady asi musím udělat výjimku. :)

Madagaskar (2005)

Dobří jsou akorát tučňáci, jinak to stojí celkem zaprd.