Čtyři pokoje (1995)

Anders 20%, Rockwell 40%, Rodriguez 100%, Tarantino 80%. Už před dvaceti lety bylo jasné, kdo z indies nadějí to někam dotáhne a kdo ne. A konečně si jdu sehnat toho Muže z Ria. P.S. Ta epizoda seriálu Alfred Hitchcock Presents, kterou Tarantino cituje, se jmenuje správně The Man from the South a je zde. Je mimochodem skvělá.

Akta X (1993) (seriál)

1. série 80% Mytologie se teprve rozjíždí. Ta pravá Akta X přijdou s druhou sérií. 2. série 90% 3. série 100% Přibývá humoru a to Aktům X děsně sluší. 4. série 80% Slabších dílů tam už bylo trochu víc než dřív, ty lepší ale rozhodně pořád stojí zato.

Spectre (2015)

Bondova únava musela padnout i na tvůrce. Oproti Skyfallu mě to nezaujalo ani vizuálně (fanda Van Hoytemaových "vyblitých" barev asi fakt nejsem). P.S. prosinec 2017 Napodruhé mě to chytlo podstatně víc. P.P.S. duben 2023: SPECTRE mám s každou projekcí čím dál radši...

A Very Murray Christmas (2015)

Bill Murray, Sofia Coppola a vánoční speciál - může to dopadnout špatně? To víte, že nemůže. Ani když vám Tichou noc zpívá Miley Cyrus. V rámci žánru vkusné, milé a atmosférické.

Jessica Jones (2015) (seriál)

1. série za 90%. Pilot mě úplně nepřesvědčil, ale pak už se to naštěstí rozjelo a Jessica mě chytla víc než třeba Daredevil, kterého jsem ještě vlastně ani nedokoukal. JJ není dokonalá (toho opakovaného zatýkání a útěků padoucha bylo fakt trošku moc), ale má sympatické postavy, nečekané zvraty a působivou atmosféru. A ani u jednoho dílu jsem se nenudil. Jako třešnička na dortu pak působí návrat Rosario Dawson v posledním díle.

Krotitelé duchů (1984)

Jeden z filmů, který jsem viděl aspoň dvacetkrát, a jeden z těch mála filmů, které mě bavily jako děcko a baví i teď. Existuje lepší definice nadčasové klasiky?

Krotitelé duchů II (1989)

Kdysi dávno jsem měl dvojku rád stejně jako jedničku, ale s odstupem času to už vypadá bohužel jinak. Sequel se moc zaměřuje na dětského diváka a chybí tu dospělý humor originálu. Zklamání.

Jurský svět (2015)

I podruhé čistá popcornová radost a po jedničce jednoznačně nejlepší Jurský park. Kéž by měly sequely častěji takovou úroveň a nápaditost, nemluvě o skvělém castingu.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Plus: spousta (záměrného) humoru, na projekci v rámci podzimního Otrlce podporovaného vtipnými titulky. Minus: žádná nahota! Každopádně i tak jednoznačné oživení série.

Hvozd (2015)

Od chvíle, co příšery vylezly z lesa, to u mě ztratilo podstatnou část kouzla. 50%