Ecce homo Homolka (1969)

Česká klasika! Nejlepší hlody : Josef Šebánek :-). Vždy mi zvedne náladu a vždy mě rozesměje! Tento film člověk buď miluje, nebo ne. Patřím do první skupiny!

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Pěkný prolog! Popsáno, jak vše začalo. Závěr tentokrát bez happy-endu! Hrůza je zde vyvolávána spíše potoky krve a čirou řezničinou než celkovou atmosférou hrůzy, kterou mám u hororů raději. Na původní film to nemá! Jako fanoušek série ale nedám méně jak 3 hvězdičky! Pro ostatní je to tak kolem 40% :-(.

Vlk z Wall Street (2013)

Nečekejte žádný altruistický ani romantický film:-). Jde tu především o prachy, drogy, sex a velké ambice jednoho mladého muže jménem Jordan Belfort. Nejsou to mantry, kterými se ve svém životě řídím či budu chtít řídit, ale filmařsky je to nadprůměrně odvedená práce. Film stojí na skvělém výkonu Leonarda DiCapria. Málokdy mě zklamal, takže to berte s rezervou. Při stopáži 180 minut jsem se obával nudných pasáží filmu, mé obavy byly liché. Užíval jsem si celých 180 minut naplno. Dlouho jsem se tak u filmu nepobavil a co mě překvapilo, že jsem se i u leckteré komedie tak dobře nezasmál. Pro mě je to momentálně 5 hvězdiček, možná nadšení opadne a dostane jen 4. Ale každopádně by vám tento film neměl uniknout. Pro fandy DiCapria povinnost!

Čas probuzení (1990)

Nedávno jsem jej shlédl a nevím, jak mi mohl takovou dobu unikat. Hodně citlivě natočený film, za mě 5 hvězdiček. De Niro ve vrcholné formě! A víc takových zanícených doktorů Sayerů i v reálu! Po tomto filmu člověka zaplaví ohromné množství pozitivní energie a lidskosti. Filmu bych vytkl snad jen to, že si zítra budu muset dokoupit kapesníky :-).

S čerty nejsou žerty (1984)

Pohádka nejpohádkovatější, co dodat. Malý jsem tento film bral jako vynikající pohádku, což také stále je. Jako velký oceňuji její nadstavbu! Autorům se podařilo do klasické pohádky vměstnat neskutečné množství humoru podávaného nenásilným způsobem a těmi snad nejlepšími herci, které jsem v pohádkách dosud viděl. Nikdy nezapomenu např. na pana Nárožného, Heřmánka či Preisse. Má také nejlépe zpracované peklo:-). Dle mě nejlepší česká pohádka! Maximální hodnocení!

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Tento film je správným příkladem, jak má dobře provedený horor vypadat. Žádné hektolitry krve od začátku až do konce, jak to bývá zvykem v dnešní hororové produkci, ale mistrně vygradovaná hrůza, kterou podporuje skvělá kamera a zvuky. Určitého klišé se autorům vyvarovat nepovedlo, mám na mysli klasickou šablonu parta mladých lidí vs velký hnusák, ale to mi u tohoto žánru tolik nevadí. On je to v podstatě zakladatel tohoto žánru:-). Hororová lahůdka! Pokud jste neviděli, mrkněte a nebudete litovat! Ještě teď mi běhá mráz po zádech.

Gravitace (2013)

Klasický vesmírný survival, které miluji. Herecké výkony S. Bullock a G. Clooneyho jsou na vysoké úrovni. Věřil bych jim, že ve vesmíru se při opravě družic, satelitů něco takového může přihodit a lze to i přežít :-) . Možná by film mohl být scénáristicky bohatší, ale koho to nakonec bude zajímat v té hutné atmosféře strachu o přežití. Doporučuji určitě navštívit 3D projekci a zážitek bude 100%.

Resident Evil: Odveta (2012)

Pro mě jednoznačně nejslabší článek z celé série Resident Evil. Kam se poděla hororová atmosféra z prvních dílů? Je to řežba od začátku až do konce:-(. Žádné napětí, žádné příběhové zvraty. Za mě dostává hvězdičku snad jen Milla Jovovich a to jen proto, že patří mezi mé oblíbenkyně.

Madisonské mosty (1995)

Dojemný film s drsňákem Clintem v hlavní roli. V takové herecké poloze jsem ho ještě neviděl. Podal super výkon. Navíc si to ještě zrežíroval. První polovina filmu je na 4 hvězdičky, ale konec mě dostal. Plakal jsem a to se mi stává u málokterého filmu. Bravo Clinte!