Sirotčinec (2007)

Duchové, kteří rádi hrají "Cukr, káva, limonáda" a jiné hry ve španělské verzi. Strašidelné to moc není, ale vyloženě špatné také ne.

Lidská stonožka 2 (2011)

Film tak extrémně a bizarně násilný, že jej nejde ani brát úplně vážně, spíše nepříliš vtipná černá komedie (napadá mě paralela s Krvavým románem). Film líčí velmi neotřelá dobrodružství v dětství zneužívaného tlouštíka Martina (otec perverzák kvůli němu dokonce sedí ve vězení, což mu hodná maminka ještě tak trochu zazlívá), který si nudnou práci hlídače parkoviště zpestřuje masturbací smirkovým papírem, sledováním jednoho průměrného hororu s Dieterem Laserem, střílením lidí či jejich mlácením páčidlem a v poslední části filmu též funkční lidskou stavebnicí.

Lidská stonožka (2009)

Každý by měl vědět, že na konec patří Japonec (a ne na začátek, i když nutno říci, že na začátku je z určitého důvodu). Docela neotřelý námět na horor, který výkon hlavního představitele a šarm prostřední části stonožky posouvá téměř nad průměr.

Škola rocku (2003)

Jack Black je obtloustlý šílenec se zálibou v AC blesk DC, takže zejména hudebně je film celkem OK. Vtipy jsou poněkud unylé, nicméně děti, které ve filmu (jak doufám) hrají, jsou talentované (neoslovil mě jen ten klávesák) a určitě prošly přísným castingem z celého USA. Opravdová "škola rocku" skutečně existuje, jmenuje se O´Keefova hudební nadace a to, co tyto děti z nadace zvládnou, opravdu bere dech: např. coververze Tool https://www.youtube.com/watch?v=mYKLvYGqaC0 nebo Dream Theater https://www.youtube.com/watch?v=6h2h4zIhwuM, kde zpívá jedenáctiletá Kala Scarpinská

Rituál (1973)

Nic jsem o filmu dopředu nevěděl, takže jsem si hloupě myslel, že třeba půjde o horor / drama / mysteriózní / thriller (kde by mohl třeba hrát Iron Maiden svůj stejnojmenný hit), přičemž jsem nakonec viděl opravdu zábavnou muzikálovou komedii s více než zajímavými hudebními vstupy https://www.youtube.com/watch?v=ED5yq7lgQak. Zklamaný jsem tedy rozhodně nebyl. Není nad to, když Vám celá hospoda zazpívá o tom, jaká je dcera hostinského štětka https://www.youtube.com/watch?v=HbbVISOtI5w. Je to samozřejmě film poplatný době, kdy to bylo natočeno, ale je to skutečně zábavná jízda. Iron Maiden tam bohužel opravdu nehraje.. https://www.youtube.com/watch?v=Z3L3TWwdxpo

Černá labuť (2010)

Na konci mi chyběl už jen klasický zvrat (viz Klub rváčů či Haute tension), že Mila Kunis je vlastně celou dobu Natalie Portman respektive naopak a že je ještě navíc celou dobu mrtvá jak Bruce Willis v Šestém smyslu a neví o tom.

Míň je víc (2015) (pořad)

Soutěž není až tak nezajímavá, ale ten moderátor musí sjíždět nějakej moc hustej matroš.

Rocker (2001)

Rozhodně fiktivní skupina Steeldragon je dost dobrá, už jen to obsazení se Zakkem. Příběhová paralela s Judas Priest je také zřejmá a píseň "we all die young", kterou opravdu nezpívá Mark Wahlberg, je skvělá https://www.youtube.com/watch?v=Ge9v4DMBBHQ , ale stejně nám v závěrečných titulcích nakonec Mark vysvětlí, že dnes již frčí jiná hudba, asi nejspíš taková https://www.youtube.com/watch?v=JHB4gftLjGw.

Křídla Vánoc (2013)

Brrr, to byl mizerný film. Jelikož jsem zjistil, že tahle paní režisérka už natočila Pusinky, je mi jasné, že až se zase příště projeví, s velkou chutí se tomu vyhnu. Paní režisérko, když už angažujete do filmu Vicu Kerekes, proč je proboha při milostné scéně zabírán pouze polonahý Richard Krajčo (že by z Vaší lásky k tomuto "undergroundovému borci")? Tak snad jednu hvězdu z milosti za "ohnutá záda a součásti stáda"..https://www.youtube.com/watch?v=_spfCq_FAFE