Řezník: Ta holka v mym sklepě (2011) (hudební videoklip)

Sympatický straširybka Martin Pohl, který kromě prodávání triček s Breivikem či Fritzlem (viz http://www.youtube.com/watch?v=hn4mdHNuGPA) svým zábavným počinem především spustil trapnou hysterickou reakci pořadatelů komerční ankety oblíbenosti zpěváků z našich zaprděných luhů a hájů. Pokud už lze nahlížet na některé hudební videoklipy jako na krátkometrážní horory, pak lze asi najít trochu extrémnější kousky viz: http://www.youtube.com/watch?v=uwGvVU8aWaY, http://www.youtube.com/watch?v=F3Njje_lyk4 nebo i třeba trochu komerčnější záležitosti: http://www.youtube.com/watch?v=o7nckqnzvf8 či http://www.youtube.com/watch?v=SnTL1L8a6YI atd.

Šikana (2001)

U nás by půlka toho vražedného panoptika dostala jenom podmíněné tresty, takže jsem byl nejvíc překvapený z toho soudního finále. Forma je u všech mnou viděných filmů Larryho Clarka (Bully, Kids, Ken Park) úplně stejná, takže už šokovat ani nemůže, tenhle film se mi ale jeví ze jmenovaných nejzajímavějším.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Kulervoucí (kuledrtící) zážitek? Jak pro koho. Model o tom, jak se rozčílí po znásilnění sotva padesátikilová dívka a brutálně pozabíjí bandu chlapů (v tomto případě dokonce v cizí zemi, kde by se normálně nedomluvila ani s klikou od záchoda) je podle mého již maximálně vytěžený. Další verze vícekrát viděného již nabízí pouze krutější mučení hlavní hrdinky a nechutnější smrti zvrhlíků, což je na obstojný horor málo. Z neutěšenosti bulharských exteriérů šlo určitě vytěžit mnohem víc, protože v azbuce si Američanka zrovna nepočte a hlavně se ve filmu sice trochu plive, ale nikoli na hroby, takže nedoporučuji.

Cannibal (2006)

Při sledování tohoto kousku jsem si vzpomněl na titul knihy F.Werfela: "Ne vrah, ale zavražděný je vinen". Film je šokující svým námětem, obsahem i formou, o umělecký dojem se stará zajímavá hudba. Nevím, jestli si Armin Meiwes připravil svoji "oběť(d)" zrovna se špenátem, ale klidně bych věřil, že to tak mohlo proběhnout.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Film je veskrze zhovadilý, je naprosto nutné vidět ho 4D. Ve 4D je to ovšem skvělý zážitek, film přesně udělaný pro tento druh technické vychytávky. Kdyby mi bylo deset let, užil bych si to ještě víc.

Sedm (1995)

Ten film je skvělý, zejména Kevin Spacey je naprosto maniakální, nevadí ani Gwyneth Paltrow, Morgan Freeman snad ani nic jiného než zadumané detektivy od doby filmu nehraje. Pokud by případ šetřila naše policie, asi by to vraždění Johna Doea muselo přestat bavit samo od sebe, protože tak složité indicie by nikdo nevyřešil..

Hory zalité krví (2009)

Několikrát převařený pytlík čaje, ale jinak docela zábavná věc.

Pach krve (2003)

Na americkém venkově zabloudit prostě není nikdy dobré. Lehce zmutovaný Robin Hood se špatnými stravovacími návyky není zrovna nejhrůzostrašnější padouch všech dob, ale film je dostatečně surový, aby udržel divákovu pozornost až do konce.