Babovřesky (2013) odpad!

Od Zdeňka Trošky nikdo nemůže čekat "Sedmou pečeť", ale tohle byla hanba i na jeho obvyklou produkci. Pamatuji si, jak jsem se jako malý styděl u filmů s Pierrem Richardem, jaký to je idiot, tady se ale člověk musí buhužel stydět za všechny herce a samozřejmě Lucii Vondráčkovou, která herečkou ani nazývat nelze.

Světla pasáže (2007) (seriál)

Ryzí řezničina (pro Moniku Hilmerovou po slovensky mäsiarina).. Kvalita seriálu byla ještě hluboko pod úrovní prvé řady rodinných pout, takže seriál je svým způsobem zvrhle zábavný. Pokud to autoři mysleli vážně, je mi jich opravdu líto a měl by na ně rychle přijít Chocholoušek se sítí, ale pokud se jednalo o pokus vytvořit co největší zhovadilost, tak je seriál nedoceněný až převratný. Herecký ensámbl by přehrál bez problémů i Vydrýsek po nemoci, a pokud by hrál v seriálu ještě Tomáš Krejčíř jako "hlavní milovník", byla by to jasně pětihvězdičková záležitost. Jako advokát jsem si seriál skutečně užil až na dřeň, řekněme, že takhle si snad práci v advokátní kanceláři nemůže představovat ani retardovaný pomocník řidiče fekálního vozu. Hudba Janka Ledeckého (mimochodem, jak signifikantní, vystudovaného právníka) dodává tomuto opusu korunu. Vzhledem k tomu, že lidi tak blbí nejsou a ani být nemohou, musí se jednat o svéráznou satiru a podle toho je třeba toto dílo hodnotit.

Clona (2014) (seriál)

Zvláštní seriál, který je o ničem nebo spíše tom, jak všichni rozervaně kouřili jako bohatí kupci. Od dob Kristiána snad větší reklama na kouření ani nevznikla, možná je Tomáši Řehořkovi líto, že reklamy na cigára už v televizi neběží. Zejména jsem se přistihl, že při sledování v podstatě jenom počítám cigarety hlavnímu hrdinovi a čekám na nějakou odhalenou scénu té maďarské veverky - má přijít už ve třetí epizodě, takže potom to asi vzdám.. Dobrá zpráva ale je, že Rostislav Novák je naprostý dvojník Jamese Hetfielda, takže až budou v Hollywoodu točit něco o Metallice, tak Rostík je jasná volba. http://www.youtube.com/watch?v=nYSDC3cHoZs

Grotesque (2009)

Nejvíc mě asi fascinuje, kolik lidí tento film pro ryze okrajové diváky vidělo a zde hodnotilo (přičemž v rámci žánru relativně příznivě). Pokud by film nenatočili Japonci, vyzněl by úplně hloupě, takhle se bohužel obávám, že se vše mohlo klidně stát, tedy až na to závěrečné extempore s useknutou hlavou.

August Underground's Penance (2007)

Nepěkné domácí video, ale popravdě se mi moc nelíbí ani většina obyčejných domácích videí, takže ani toto deviantní není výjimkou. Ta družka Freda Vogela by se ale měla raději uškrtit..

Muž z Acapulca (1973)

"Jen přijď, ty oceáne temný, jak duše má, z vln tvých teskný sten dých´ a zoufalost moji dobře zná.." Ještě o trochu lepší komedie s Belmondem než Zvíře. Jean Paul Belmondo est l´homme qui est toujours magnifigue et le film est génial, cinq étoiles. A ještě trochu hudby z mexického ráje.. http://www.youtube.com/watch?v=Q3hYf71Pjwg

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Čórtův hrád? Tam strašá, ja ja jaj tam strašá.... Dávno, pradávno tému, co žílo na Čórtovo hrádu pleméno loupeživejch rytýřů, ha ty lotrové mordováli kupce a poutníky, kehopak neutratíli, teho ukrutně tejráli nebo hladom moříli, hále skerzeva ty hovadný skutkové musíli všicí po smrti do pékla, kde čórt rozkázal jejich zatracenejm dušám, haby .............. haby.......... haby strašály na hrádě, jak zjednaný. Ha to strašání těch duchůch proklátejch bylo voprávdu k nevyderžení, že ty potomkové, co tam bydláli, utékli do světa širýho ha necháli Čórtův hrád na pospás kulichům ha..... ha netopejrům