Všemocný (2011)

V podstatě stejné téma, jako ve filmu Lucy (2014), který jsem viděla ani ne před týdnem. Nedá mi to nesrovnávat. Film Lucy se mi líbil tak na 50 procent a dala jsem 3 hvězdičky, tady to vidím tak na 90 procent, hodnotím tedy 5 hvězdiček. Daleko zajímavější, věrohodnější ......je pro mne tedy tento starší snímek.

Raněný lučištník (1975) (TV film)

Tvrdím téměř u všeho (co se týká nejen lidí, ale i věcí), že není důležitý obal, ale obsah. Tento filmový skvost se dá přehrát na čemkoliv a pořád to bude skvost. Bohužel i v nejlépe vybavené moderní televizi, když budete vidět nejakčnější, nejdražší a nejvýpravnější film ... a já nevím co ještě, tak pokud tomuto obalu nedáte kvalitní obsah nikdy to nebude "Dobrý film".... Výprava nezaručuje ještě koukatelnost a naopak. Jen u těch nenákladných filmů to tak nebolí. Jinak skvěle odvedená práce našich předních herců.

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Velmi poučný film z 50 tých let. Mrzí mě, že tento film není v podvědomí široké veřejnosti a tak nějak zapadl. O vině se nemá rozhodovat, vina se má dokazovat (J. Bartoška) - šel mi opravdu mráz po zádech z praktik Stb U války se předpokládalo, že jednou skončí, ale tady v těchto letech?! Vždyť byl mír. Jen se vyhlazovala naše inteligence......

Lucy (2014)

Začátek celkem dobrý (i v příměrech), druhá půlka .....,dokoukáno silou vůle. Pro mě 50 procent. Více se mi líbil film všemocný - stejné téma.

Muži proti ženám (2014) (pořad)

Myslím, že to je na sobotní večer určitě lepší, než nějaký nekonečný seriál, nebo stokrát reprízovaný film. Přiznám se, že jsem se párkrát zasmála a člověk se i něco dozví. Samozřejmě, že soutěžící jsou někdy méně, jindy více sympatičtí, ale hlavní protagonisté, Tereza Kostková a Dalibor Gondík se svého úkolu zhostili s úctou. 5 dávám jen z důvodu, protože si myslím, že odpad si to nezaslouží a vadí mi ta sprostota komentářů u odpadu. Normálně bych dala za tři, Když někdo dá odpad, jen aby se to začernalo - to mluví samo o sobě.....

Restaurace (1983) (TV film)

Hodně nudné drama. Brala bych to hlavně jako dokument socialistické gastronomie, přístup číšníků k hostům (přestože jedli, museli uprostřed jídla zaplatit, když byl člověk v "lepší restauraci", tak tam stále byla slyšet kasa atd.). Nebýt Zdeny Hadrbolcové, tak bych utekla za půl hodiny. I tak jedna hodina byla až až.

Bony a klid (1987)

"Relax" (1983) by Frankie Goes To Hollywood. Do filmu byla dána práva písniček za symbolickou 1,- Kč. Film byl dán do oběhu jen proto, že se kopie neskutečně rychle šířily mezi lidmi. Za jednu kazetu si v té době veksláci účtovali 500,- Kč a sami říkali, že tak lehce ještě nevydělávali. Proto to naši soudruzi dali do distribuce, aby z toho byl alespoň nějaký výdělek, film byl i tak dost profláknutý a známý. Toto bylo řečeno přímo ústy tvůrců již pár let po revoluci. To snad jen pro ty, kteří si myslí, že díky písni Relax na to padl celý rozpočet filmu.

Mrtvý muž přichází (1995)

Velmi hezký film. Spíše jsem se vžívala do pocitů rodičů obětí, než do matky odsouzeného. Proto ani nechci hodnotit poslání filmu. Je zde ukázaná i práce právníků. Dobrý právník nezaručí beztrestnost, ale co nejlepší vyváznutí. Což tento film podtrhuje. Správně by měli oba pachatelé dostat stejný trest. A je to v podstatě zase jen otázka peněz, na jak dobrého právníka člověk má.

Tři bratři (2014)

Tak zde jsem byla opravdu v rozpacích, co dát. Musím přiznat, že Z. Svěrák je můj oblíbenec a tudíž bych měla tendenci dát co nejvyšší hodnocení. Musela jsem si ale uvědomit, jak na mě pohádka celkově působila a dívat se nezaujatě. Do odpadu bych ji nedávala, ale....písničky jsou si tak strašně moc podobné, že mě splývají v jednu. Pohádky ty raději hodnotit nebudu (o pedofilii bych v žádném případě nemluvila - i v dávných dobách se přece domlouvaly sňatky už i u dětí), připadají mě opravdu vyrabované, hlavně ta poslední, kdy jsem se neubránila dojmu, že jde o Mrazíka. V případě Karkulky jsem zase měla pocit, že to je špatně udělaný díl z Kytice. Osobně dávám 2 za "nepohádkovou" část a kameru (kdy vše působilo velmi idylicky).

Nejnebezpečnější letiště (2010) (TV film)

Skvělý dokument nejen pro letce (klobouk dolů - to jsou opravdu machři), ale i pro eventuelní cestující.