Příběhy slavných (2000) (seriál)

Na rozdíl od Adiny Mandlové, která ve své Knize byla velmi upřimná mně Lída Baarová přijde velmi pokrytecká. Za každou cenu chce být za hezkou a hlavně slušnou. Nikdy nic neřekla, nebo nedala najevo naplno. V tomto případě děkuji tvůrcům, že ji ukázali trochu v jiném světle (viz vzpomínky p. Högra a její červené víno atd...)

Příběhy slavných - Ritz, nebo nic (2011) (epizoda)

Naprosto souhlasím s Ninadel. AM mám ráda, neomluvitelné jsou filmové přehmaty. Talpovou a Procházkovou nelze brát jako její kolegyně. Kdo chce, tak si přečte její knížku. Toto je slabý odvar jejích interpretací.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

V první třetině dílu Štvanice (z roku 1968) diskutuje major Zeman s jedním ze svých kolegů v Letenských sadech. Za ním je vidět Vltava a začátek Pařížské ulice, kde už stojí hotel Intercontinental. Ten byl ale postaven až v roce 1974.

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Když Theodor Bergner na přechodu pro chodce málem srazí tetu »rachomejtli« Ditu, vidíme záběry na obě strany cesty a na obou v tutéž chvíli stojí tentýž člověk. Poznáme ho podle klobouku a kabátu. Ve scéně, v níž teta Dita odchází od Bergnerů, vezme s sebou japonský magnetofon, ovšem když vyjde ven před dům, tak už ho nemá.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

4 hvězdy jen kvůli Vladimiru Čechovi. S Preissem jsem to sledovala už jen náhodně - propastný rozdíl.

Smažená zelená rajčata (1991)

Nádherný film. Když jsem si ho večer pustila, myslela jsem, že se podívám na část a zbytek dokoukám druhý den., Nešlo to, zůstala jsem u něj přikovaná až do konce. Silný příběh, který její představitelky skvěle zahrály. Je zde místo snad pro všechny emoce, které v člověku jsou - smát se, brečet, být v napětí, litovat, obdivovat......

Zločin z lásky (2010)

Jedině ženská ví, co dovede ženská.... pánové pozor..... Nebylo to o tom, že by se Isabell přeměnila mávnutím proutku, ona taková byla už od začátku - žádný přerod. Jen si nechávala svou slupku všednosti. Byla však raněná lidmi, ke kterým měla důvěru. Vždy tvrdila, že 'hrají jako tým'. Když však přišla na to, že je to jinak, zkrátka se přizpůsobila a hrála dle svého. Skvělý film

Ostrov (2005)

Ostrov mi tématicky připomínal film Kandidáti života a smrti z roku 1979. Dnes již trochu zestárlé, ale téma - lidské orgány - je a bude stále aktuální. Tento film považuji za velmi zdařilý, v žádném případě nebyl nudný a Scarlett je opravdu krásná.

Barvy života (2001) (pořad)

Když mohou být pořady pro matky na mateřské - Sama doma, připadá mi fér, když jsou také pro důchodce, kteří dle mého názoru svém domácnosti tráví daleko víc času. Viděla jsem ho jen párkrát (třeba když jsem byla nemocná), ale těší mě, že se také myslí na tuto generaci. Co my víme, za co budeme rádi za 30 let....

Roznese tě na kopytech (2013) (TV film)

Také nechápu, proč tolik odpadů. Je pravda, že oproti 'Tchýně a uzený' je toto slabší odvar. Dala bych dvě hv., ale za Nelu Boudovou a Jiřího Dvořáka jednu přidám. Je pravda, že film nějak extra nenadchne, ale ani neurazí. Mám pocit, že většina děl S. Monyové dělá z chlapů nespolehlivé, většinou bezcharakterní pány, což mi taky jde trochu proti srsti. Ale zřejmě z ní mluví její zkušenosti. Také se přiznám, že Klára Krejsová, přestože je velmi hezká, mi zde vůbec nesedla.