Reklama

Reklama

„Já už budu hodný, dědečku!“

  • Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 2

Obsahy(1)

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (204)

Páně 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký na jedničku. A já jsem spokojen i s tím, že ve scéně z vlakového kupé poznávám za oknem míhající se známá místa z tratě Praha - Beroun, jako třeba most přes Berounku. Komedie, která pobaví a nenudí. Tak trochu mi to zpracováním přijde jako reakce na francouzské komedie s Louisem de Funésem. ()

papyrosaurus 

všechny recenze uživatele

Jó holt pro mne naprosto nejzábavnější film s Milošem Kopeckým. Hlavně ty neuvěřitelně směšné reakce cholerického pana Bergnera (někteří si ho pletou s Valdaufem). Obzvlášť je třeba připomenout, že film si všímá ožehavého problému mezilidských vztahů...tak často diskutovaných a právem diskutovaných tak často neboť je to problém velmi ožehavý. Docela zamrzí, že Schulhoffovy filmy jsou zde tak zatracované.... jasně nemá to žádnou extra kvalitu, ale na tyhle filmy se dívám když si chci odpočinout a pobavit se u něčeho nenáročného....a to tyhle "normalizační ptákoviny" (jak se tady někteří rádobygurmáni vyjadřují) splňují dokonale.... ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký bude pre mňa navždy obrovskou hereckou autoritou. Avšak tento film patrí medzi tie slabšie v ktorých sa objavil. Nebyť jeho tak vlastne sa nie je ani na čo pozerať. Rozprávkovo mysteriózno komediálny scenár sa snaží byť originálny, ale napriek tomu ma vôbec neoslovil. A pritom som podobným nekonvenčným nápadom veľmi otvorený. Tuto to akosi nefungovalo. Pravdepodobne to bude nie zrovna najlepšou prácou režiséra Petra Schulhoffa. Tento motív, s tak vysoko kvalitným hercom v hlavnej úlohe ako bol Miloš Kopecký, sa dal spracovať oveľa lepšia. Škoda. ** ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele

Jako celek je to vlastně jen taková jednoduchá a předvídatelná moralitka s poněkud repetitivním dějem. Jednotlivé scénky jsou ale celkem zábavné a nápadité, navíc podpořené dobrými hereckými výkony. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřech hvězdičkách, ale slabší závěr mě přesvědčil, že tři budou tak akorát. ()

karlospr 

všechny recenze uživatele

Pro mne jednoznačně nejlepší český film z téhle doby. To jak svou roli pojal Miloš Kopecký je famoźní. Příběh s jasnou myšlenkou, která se odhalí až na konci. Hlavní pointu příběhu vyplňuje spousta vtipných událostí z běžného života cholerického člověka, které navíc tak trochu provokují jeho kolegové. Nakonec vlastně jde o takové ponaučení, jak se život musí brát. Jo a navíc v té době hrála výborně i Dáša. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (18)

  • Scénka z bufetu, kde Theodor "Dóďa" Bergner (Miloš Kopecký) plive pecky do jídla Helence (Dagmar Havlová-Veškrnová), je inspirována skutečnou příhodou, která se stala herci Jiřímu Lírovi. Ten pecky naházel do „domněle opuštěné“ sekané jednoho důchodce, ovšem na rozdíl od scénky stačil včas zmizet. O příhodě vypráví Vladimír Menšík ve své vzpomínkové knize. (TomKey)
  • Dóďa (Miloš Kopecký) říká: „Ten sdružený telefon nám byl čert dlužen.“ Domácí linka totiž často nebyla tak úplně soukromá. Dvou- a vícelinky pod společným telefonním číslem byly před rokem 1989 obvyklé. Telekomunikace tím šetřili náklady a kapacitu sítě. Dovolat se na takové číslo, nebo si z něj zavolat, bylo tréninkem pevných nervů. (sator)
  • Ve scéně, v níž teta Dita (Nelly Gaierová) odchází od Bergnerů, vezme s sebou japonský magnetofon. Když ovšem vyjde před dům, už ho nemá. [Zdroj: Aha] (carott)

Související novinky

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (více)

Reklama

Reklama