Avengers (2012)

Musím uznat, že v původním znění (= bez řeckého dabingu) to má něco do sebe. Starkovo "Jury's out." na Amerikovo "Are you nuts?" mi vydrželo doteď.

Captain America: První Avenger (2011)

Po hezkým Winter Soldier a pokračování Avengers jsem si chtěla, poněkud nechronologicky, uznávám, upevnit vztah k sex-appealu Chrise Evanse. Ale jediný, co mi z toho vypadlo, je afinita ke Starkovi juniorovi skrze jeho otce, která způsobila, že jsem se podívala na tři Iron Many v řadě. Marketing +1. Půl filmu jsem navíc řešila, jak k Evansově hlavě přišili tělo šestiletého děcka, a pak se zas divila, proč vypadá jak král Leonidas na steroidech. Soudností tento film skutečně nevládne. A taky má nejslabší potitulkový teaser série (nejlepší má první díl Avengers a třetí Iron Man, f.y.i.).

Jersey Boys (2014)

Geniální cameo v podobě Rawhide, Big Girls Don't Cry samozřejmě klasika, ale jinak au.

Zabijáci (2014)

Doufám, že to viděl Fincher.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Vzhledem k důležitosti snímku v kontextu dějin kinematografie si tentokrát neodpustím detailní kritickou analýzu, zcela zproštěnou tradičního, jízlivého metahumoru. Tak určitě nemám ráda Avengers, xmani pro snoby. Všichni mi byli vždycky strašně nesympatický nebo co. Ale kapitán Americano se rehabilitoval svým spinoffem Winter Soldier, a musím se přiznat, že mi teď vlastně přijde docela sexy. Víc sexy než ve filmu Snowpiecer (kde měl vousy!!), a skoro tak sexy jako Thor, kterému zobu z ruky i přes dvě sotva průměrné sólovky. Možná se kvůli tomu podívám i na Hackera, ale jenom jestli tam bude mít taky tak hlubokej hlas a aspoň nějaký svaly. Všichni ostatní, včetně juniora, jsou dál extrémně nesympatický; Bettany nicméně slušná akvizice. Tolik k obsazení. Scénárista se musel zapotit jako Stark u biomechaniky, ale zapotil se dobře, kupodivu jsem se parádně bavila, a bůh ví, že se zas tak často u Marvelů nebavim. Hlášky byly trochu tupé, leč nebudu lhát, chechtala jsem se u každé, sebetupější. "It's terribly well balanced." Takže u mě dobrý. Pro Česko-slovenskou filmovou databázi Jana Grygarová, CineStar, Praha.

Ex Machina (2014)

Oceňuju ambientně hororovou atmosféru, mladýho Gleesona (ježiš tak samozřejmě!) a Isaaca, přestože to bylo takový nevypočitatelný, nesympatický hovado, ale nezdálo se mi to v pohříchu mnoha ohledech úplně domyšlený.

S láskou, Rosie (2014)

Ale jó. Príma herci. Ale strašně to šustilo papírem. (Vždycky jsem tohle slovní spojení jenom četla a strašně to chtěla použít. Tak konečně.)

Dort (2014)

Ah fuck. Jedna z mejch nejhorších guilty pleasures, filmy s Jennifer Aniston, dostála svého vrcholu. A myslim, že tohle bylo fakt hustý.

Kód Enigmy (2014)

Pomoc! Někdo mi do filmů sype kokain.