Zdivočelá země (1997) (seriál)

První řada by si zasloužila plný počet *, byla nabitá dějem, dobrodružstvím, navíc v zajímavém westernovém podání, druhá řada více o politice, ale už byla tak trochu rozmělněná, poslední sérii jsem dokoukala ze zvědavosti, jak budou dotaženy osudy postav, ale už to není na plný počet. V každém případě ČT1 nyní reprízuje celou ságu a těším se, že se na to podívám znovu. Navíc si zážitek umocním shlédnutím skvělého Bumerangu.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

jsem ráda, že jsem tuto pohádku vynechala, když měla premiéru jako hlavní štědrovečerní pohádka v r. 2012. Viděla jsem ji až nyní po 2 letech, před Štědrým dnem, t,j. zatím nenatěšená na vánoční atmosféru, proto si odpustím negativní postřehy, a měla bych jich dost, ale většina byla řečena v jiných komentářích. Co si ale neodpustím, je komentář k představiteli hlavní mužské role, R.Vojtkovi - to snad nemůže režisér myslet vážně, obsadit tohoto 40-tiletého týpka do role švarného mládence, o kterého se pere celá ves? Ta šílená paruka z něho mladíka neudělá, navíc jeho herecký výkon je tak nijaký a nudný, jako bych viděla Karla ve Vyprávěj. 2 hvězdy dávám za krásnou kameru a sympaťáky měsíčky.

České století (2013) (seriál)

Z cyklu České století jsem nadšená, už proto, že se snaží zobrazit zásadní dějinné okamžiky novodobého českého národa inteligentní formou, kterou snad ocení diváci, kteří se alespoň minimálně zajímají o dění kolem nás nejen dnes, ale i v nedávné minulosti. Proto plný počet hvězd. Rozepisovat se ale nebudu, po přečtení zajímavého komentáře Gemini bych hodně věcí opakovala. Snad jen k zatím poslednímu dílu "Je to jen rock´n´roll" bych uvedla, že působil tak nějak vyčpěle a "nezásadně", na to, že se zabývá myšlenkovými pochody, předcházejícími vzniku Charty 77. No a scénka, jak ukáznění, vymydlení, načesaní a nažehlení androši (div že neměli puky na zvonáčích) scházejí po celonočním mejdanu ze schodů, to jsem se zasmála.

Doktoři z Počátků (2013) (seriál)

Od tohoto seriálu mě už od začátku odrazoval fakt, že měl mít nějakou společnou linku s Ordinací v růžové zahradě. Nakonec jsem viděla několik útržků a jediné, co mě zaujalo, byl Ruda alias M.Vašut, díky němuž dávám 1*

Žena za pultem (1977) (seriál)

V hodnocení seriálu Život na zámku jsem jako nejšílenější milostnou dvojici v historii seriálů uvedla kuchařku Květu a kotelníka, ztvárněného Z.Žákem - této dvojce se nyní omlouvám, jelikož jsem úplně zapomněla na kultovní nejasexuálnější milence v podání J.Švorcové a P.Haničince v agitce Žena za pultem:-)

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Je to tak strašná, nařvaná hovadina a neskutečná trapárna! Přemýšlím, jestli to M.Poledňáková vůbec mohla myslet vážně? Na nápad angažovat D. Nekonečného a J. Vojtka nemám slov, doteď mě z nich bolí hlava.

Život na zámku (1995) (seriál) odpad!

Toto televizní dílko (vlastně veledílo, mělo to snad 50 dílů!!!) jsem viděla po skoro 20 letech, když bylo reprízováno a nevěřila jsem vlastním očím a uším, co se to na mě linulo z obrazovky. Spíše nepochopím, že jsem se na to před těmi 20 lety byla schopná dodívat do konce (upřímně ale nevím, jestli bych v té době takto negativně hodnotila, protože zase tolik nových seriálů nebylo a hlavně tam hrálo pár dobrých herců). Nicméně nyní nemám slov, je to neuvěřitelná trapnost korunovaná nejneuvěřitelnější love story v dějinách seriálů, ztvárněná kuchařkou Květou a kotelníkem :-(

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Jak je J.Bohdalová výborná herečka, tak je "vnouček" V.Jílek totálně mimo, tak stupidní a naivní role, to se snad nedá ani vymyslet.

Případ Thomase Crowna (1968)

Skvělý Steve McQueen, skvělá Faye Dunaway, říkám si, to by byl skvělý James Bond a Bond girl...

Sebemilenec (2013) (TV film)

Oceňuji hlavně (a pouze) herecké výkony S.Stašové a J.Dulavy, proto dávám 2*, ale do psychodrama to mělo daleko.