Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Na Novou generaci to nemá, ale snaha ukázat jak to bylo před původní první sérií je příjemná. Enterprise byla první, a ne jako u všech ostatních sérií, JEN nejlepší lodí flotily. Trochu mě vyděsilo ukončení série, které je lehce šílené a cestování časem tu opravdu dlouho nebylo. Pro fanoušky ST naprostá nutnost, ale pro ostatní a už vůbec pro neznalé základů Star treku bych seriál nedoporučoval. Pár odkazů a vcelku příjemný návrat k né tolik akční náplni dílů vsunuje tuto sérii kvalitativně mezi slabý Deep space 9 a nejlepší Novou generaci.

Storytelling (2001)

Tak tohle rozhodně NE!! Je mi jedno, kdo to natočil a mohl by to být klidně Spielberg a tu 1* by dostal. Film mě naprosto minul a nebyl poutavý, zábavný ani koukatelný. Všechny povídky byli nudné! Neskutečně hodně! První povídka mě unudila a ukázala maximálně hloupost dívek a jejich touze uspět. Nevím co tím chtěl autor říci. Kdyby normální dívka našla fotky učitele a jiných studentek pochybuji, že by toužila něco s učitelem mít. A ono ejhle asi v Americe jsou opravdu divní lidé a když dívka přečte svou zpověď je strhána o nepravdivosti, i když všichni vědí, že je to pravda protože to zažili. No nic blbost je nesmrtelná. K dalšímu příběhu se nebudu vyjadřovat, protože Paul Giamatti i přes obrovské vychvalování kritiky není pro mě ničím víc než průměrným hercem a příběh o dokumentaristovi co zničí jednu rodinu byl pro mě peklem. Velmi nudným peklem. Sečteno podtrženo prostě hrůza. PS: říct o Storytelling-u, že je Americká krása očima studentů? To je opravdu velmí špatný vtip!

Svatby podle Mary (2001)

Příliš obyčejné, průhledné, nezajímavé a co romantika? Ta je tak uměle vypěstovaná na dvou "zlatíčkách", z čehož jedna je "drsná" hvězda pop music a druhý je stále stejný (a průměrný) okouzlující mladík. Jestli nemáte rádi originalitu a chcete vidět 100krát ohraný příběh, který vám možná přijde i romantický, směle do toho.

Svět podle Prota (2001)

Zvláštní, originální a lidský příběh. dva skvělí herci Jeff Bridges a Kevin Spacey. Takový správný oddechový filmek. Klidný a nenucený.

Šedá zóna (2001)

Na téma příliš málo depresivní a atmosféra slabounká. Rozhodně, ale nejde o špatný film, spíše naopak jsem očekával trochu něco jiného. Snímek o koncentračním táboře a několika osobách, které se rozhodnou raději obětovat své životy, aby "aspoň na pár dní, přestaly z vysokého komína létat spálené kusy kůže". Pár silnějších okamžiků nedokáže utlumit slabý příběh.

Šílená / Krásný (2001)

Krásně klidný a živý film o dvou lidech, kteří jsou rozdílní, ale i přesto se milují. Nikdo jim nepřeje, ale o ni chtějí jeden druhého... Velmi podceňovaný film, který určitě na zdejší databázi patří výš než na (stále) modrých 70%. PS:kde se dá sehnat DC? :))

Špinavej Joe (2001)

Pár dokonale šílených vtípků to nezachrání, ale pobaví, což někdy pozdě večer nebo naopak brzy ráno úplně stačí ...

Taková zvláštní rodinka (2001)

No chvílemi zábava, ale nic opravdu NIC převratně skvělého. Stiller se pro komedie a pro role tupých občanů Ameriky opravdu narodil. Jinak nevim co bych psal ... Tento film mě vážně nezaujal.