Rande měsíce (2006)

Jessica Simpson je fajn, ale celou dobu jsme na ni měl stejný názor jako byli klepi co se říkali v obchodě do kterého byla přeřazena. Zbytek je jen obyčejná snaha o komedii, která bude obsahovat i nějaký vtipný fórek neplynoucí z naprosté natvrdlosti a stupidity všech postav.

Velká žranice (1973)

Kritika společnosti a všeho možného? Rozhodně. Kritika koukatelná a záživná? Rozhodně NE! Naprosto nudná pohádka o uzavřené společnosti mužů a jedné ženy, které se opíjí a přejídají, aby tak spáchali sebevraždy jako únik ze společnosti, které se jiným způsobem nedokáží vyhnout. Blábol, který staví bohaté muže do polohy těch, kterým vadí společnost a kteří jí opovrhují. Dlouhých 135 minut obžerství, smilstva a filozofováním na téma život, jídlo a tak vůbec. Není to ani tak nechutné jako nic neříkající a utápějící se ve vlastních zvratcích.

V tom domě straší! (2006)

Docela milé překvapení, které nedokázalo bohužel naprosto využít svého potenciálu a menší okružní jízdou se vrátilo do průměru, který je tolik obvyklí pro animované filmy posledních let. Animace je vlastně stále stejná jen s menšími změnami formy, ale příběhy jsou stále více bez nápadu a bez hlubší myšlenky, což mohl v tomto případě Monster house zvrátit, ale skončil na půli cesty k cíli. Ale jednou za čas je příjemné vidět animovaný film, v kterém každou postavičku nemluví nějaká superhvězda a proto je celý film vlastně pouze a jen o této postavičce.

Proměna Placida Lakea (2003)

Rozhodně zvláštní, ale na mém osobním žebříčku to není tak uhrančivé a podmaňující jako Napoleon Dynamite. Rozhodně to doporučuji všem co se hledají a mají podobné rodiče jako Placid(když chytil svou matku při lesbických hrátkách... hodně jsem se zasmál:)).

Quan zhi sha shou (2001)

Velmi příjemné překvapení, které je v některých okamžicích opravdu omračující. Akční scény jsou velmi příjemné a je tu jasná podobnost s nájemnými vrahy, které film lehce napodobuje, ale dokáže také vnést své dobré nápady a inovace. Na co nestačil Sly s Banderasem na to jednoznačně ústřední dvojce stačí a nedají si nic zadarmo. Andy Lau jako hodně hodně hodně moc šílený a opravdu hodně hodně hodně moc velký fanoušek akčních filmů je naprosto perfektní a jeho postava se stává velkým plusem. Je to ten ďábel co chybí některým filmům, které se tak stanou obyčejné.

Happy Feet (2006)

Asi nejsem jediný komu tenhle tučňák nepřišel tolik sympatický jako těm pánům akademikům a celé americké společnosti. Nevím to jsem takový rasista, že nedokážu pochopit, že nějaký tučňák se může narodit a být jiný než ostatní? Jsem tak kulturně nevzdělaný a zahleděn do společnosti, že cokoliv jiného nového neznámého mi přijde špatné? Ne tímto není, je to nudou, kterou právě tento tlapkající tlapka přináší. Nudu plnou sněhu, zpívajícího Hugh Jackamana a zase po dlouhé době několika živých herců v skoro jen animovaném filmu. Velké přestřelení akademie, které se nedá nevidět, protože potkat tučňák Porsche měl bych si co večer dát na chleba...

Lady Snowblood (1973)

Tak jsem si doplnil mezeru v základním vzdělání obor Japonská (explotation/revenge) klasika a mohu se teď znovu podívat na Tarantinova Kill Bila, abych pochopil jeho snahu odkazovat na polozapomenutá díla. Jen je škoda, že tahle ikona, za kterou ji někteří mají je dost nudná. Na první pohled bylo jasné co si QT vypůjčil, ale nijak to nenadchlo. Nechci říkat, že schéma je ohrané, protože soudím z mého pohledu, který vyrůstal na filmech točených 85 a déle a tak se tomu vyhnu. Rozdělení na kapitoly mi přijde zbytečné a nepotřebné, ale jistým způsobem film zručně rozděluje na části které samostatně působí jako krátké díly jednoho seriálu. Krev má pravděpodobně vyšší symboliku. Akce mi ve filmu přijde slabá a to ani nemluvím o velkém počtu hluchých míst, kdy jsem opravdu uvažoval, že šáhnu po ovladači svého DVD a Lady Snowblood pošlu zase na dlouho do zaprášené skříňky s DVD. Možná je tohle kultovní záležitost, ale mě neoslovil a pochybuji, že jí ještě někdy shlédnu.

V zajetí teroru (2006)

Problém tohoto snímku je, že se ho neujal žádný kvalitní režisér, protože jeho potenciál není moc velký. Přesto dokázali autoři sehnat Laurence Fushburnea a Ryana Phillippeho, aby rozehráli drsné se tvářící "politický" thriller. Vše jde z kopce, každý koho jsme ve filmu viděli se po chvíli zdá být nějakým špiónem nebo agentem nějaké teroristické buňky. Nikdo neví kdo je tady dobrý, kdo je tady zlý. Hlavní postava se bojí a jediné co mu po něm zatím chce jeho únosce je, aby hrál šachy. O hodinu později má hlavní hrdina o něco méně prstů a únosci mají co chtěli. Co vůbec chtěli a proč to zrovna odnesl tento mladý chlapec co se snažil jet do Maroka pomoci? Kdyby dokázal aspoň tyto otázky film zodpovědět pořádně a s jistou dávkou nápaditosti, ale vy se dočkáte pouze obyčejných postupů, které vám po chvilce budou předem jasné a film celý skončí stejně rychle jako začal a jemně vyšumí do prázdna.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Mám chromozom Y takže se mě tohle netýká, ale přesto jsem se i párkrát zasmál. Avšak rady do života si z tohoto seriálu opravdu brát nehodlám. Update: po 7 letech jsem na seriál opět narazil a musím říct, že v určité životní chvíli je to neskutečně zábavná podívaná. Jen doufám, že ženy prokazují dostatečný nadhled nad některými názory a životními standardy a nechtějí být jako jejich hrdinky úplně do slova... Krom toho jde o největší reklamu na luxus široko daleko, ale ten život, ten život tam je...

Karate tiger 5: Nejlepší z nejlepších (1989)

Hodně nezajímavá výprava do let dávno minulých, v kterých nebylo nejdůležitější vyhrát nad vaším soupeřem, ale vyhrát nad sebou a udržet si svou hrdost. Hodně přitažené za vlasy a úmyslně poučné. Ve výsledku nudné a zbytečné. Třeba se mi jednou před oči dostanou i ostatní díly a pochopím hloubku a kvalitu právě tohoto díla.