Oskar (1967)

Louis de Funès zde opět předvádí neskutečné grimasy a gesta. V této roli působí, že se doslova vyžívá. Ale v které ne, že? Příběhově se mi Oscar také líbí. Děj je komornější, postav poměrně málo, prostředí je omezeno takřka výhradně na Funèsovu vilu, maximálně prostor před ní. Zápletka je zajímavá a eskapády kolem kufříků dokáží pobavit. Při srovnání s verzí se S. Stallonem jsem na obdobném dojmu.

Jake a Tlusťoch - Dokud neumřu, budu žít (1991) (epizoda)

Zajímavá a vcelku působivá epizoda. Od ostatních se mírně odlišuje svým pojetím (počáteční pohřeb, retrospektiva, opět onen pohřeb).

Sestra v akci (1992)

Sestra v akci je svým způsobem kultovní počin, přesto jsem ho viděl poprvé až nyní (05-2021). Potěšila mne nejen řada skvělých písní, ale též herecké obsazení (Keitel, Whoopi Goldberg) a samotný námět, který nabídl několik hodně povedených vtipných scén a celkově působil správně odlehčeným a pohodovým dojmem.

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu (1993)

Zatímco jednička mi přišla naprosto parádní, u dvojky je již pokles kvality markantní. Méně humoru, pro mě i méně pěkných melodií. Přesto však Sestra v akci 2 zůstává dobrou jednohubkou, přičemž školní prostředí prakticky vždy nabízí možnost zajímavých okamžiků.

Grand restaurant pana Septima (1966)

Počáteční necelá půlhodinka (odhadem) mi přišla hodně zábavná. Potěšila i celá řada známých tváří z jiných komedií s Funèsem, ale nejen s ním. Poté, co byl unesen prezident, začal pro mě film ztrácet zábavnost a byť scény v zasněžených horách vizuálně potěšily, dějově už mě to nelákalo. Za vrchol hlouposti beru scénu se "sáňkujícím" autem po střeše, která po všech těch skocích zůstala netknutá. (?!)

Jake a Tlusťoch - Sbohem (1990) (epizoda)

Dvojepizoda. SPOILER. Poté, co Jake, tlusťoch a Derek vyřeší komplikovaný případ, za nímž museli cestovat do Los Angeles, dostává McCabe nabídku, aby se vrátil do úřadu státního návladního v L. A. Od další epizody se tedy hrdinové vrací zpátky do Kalifornie.

Dobroty (2001) (pořad)

3* dávám z několika důvodů. Určitá nostalgie na časy, kdy Petr Novotný byl hvězdou televizní (často pseudo)zábavy. Dále proto, že se mu dařilo do svého pořadu zvát i známé tváře, často hvězdy první velikosti. A nakonec z toho důvodu, že byť mnohdy jde o trapné pokusy o humor, je vidět, že si s tím Novotný a tvůrčí kolektiv dal práci a záležet (kostýmy, choreografie, písničky,...). V době dnešních ubohých reality show tohle paradoxně působí jako svěží vánek.

Jake a Tlusťoch - Kolem půlnoci (1990) (epizoda)

Byť se u mnohých scén dalo předpokládat, jak dopadnou, napětí a i jistý vtip této epizodě nescházel.