Dlouhá cesta - London to Volgograd (2004) (epizoda)

Opět nuda a nuda, protože neustále se jen mluví a připravuje, chystá, zase mluví a akce žádná. Herci se furt objímají a je to až trapné. Neubráním se srovnání s cestou Pavla Lišky a Jana Révaie (Vandráci), která měla spád hned od začátku a nikdo neřešil jejich průpravu a shánění motorek.

Dlouhá cesta - Preparation (2004) (epizoda)

Neustálé objímání a zbytečné řeči... prodlužování před zahájením cesty spíš nudí. Ale na druhou stranu má divák možnost zjistit, jak se celý plán zrodil a jak se na cestu oba herci připravovali.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Velice příjemné seriálové překvapení. S každým dalším dílem je 11.22.63 lepší a napínavější, atmosféra 60. let je parádně vykreslená a jak hlavní, tak i vedlejší zápletky dokáží pořádně přitáhnout diváckou pozornost. Herecké výkony Franca i Sarah Gadon potěší, podobně jako hudba a celkově zdařilé zpracování. Nechci spoilerovat, tak snad se mi to nechtě nepodaří, ale musím zmínit, že scéna, k níž celý seriál směřuje, průjezd JFK po Dealey Plaza má neskutečnou sílu. Každého, kdo o celé aféře ohledně atentátu na Kennedyho něco četl, musí potěšit i detaily jako fotka Oswalda s puškou, zmínění Rubinsteina, atd. Zkrátka tento seriál je pětihvězdičkovou záležitostí.

Top Gear: Apokalypsa (2010)

Asi jsem postrádal Clarksona.. Top Gear je nejsilnější vždy v plné sestavě.

Most do země Terabithia (2007)

Ač na fantasy nejsem, tento snímek je velmi příjemným překvapením a dost pěknou, byť smutnou záležitostí. Trochu si tato charakteristika protiřečí, ale mé pocity ze snímku jsou právě takové. Po skončení totiž nejsem v depresi a ani v slzách, přestože emotivní scény tu jsou. Je zvláštní, že dost filmů, které jsou o nějakém imaginárním světě v mysli hlavních postav, bývají smutné.

Top Gear: Patagonský speciál (2014) (pořad)

První část byla na 5*, druhá ale za mě slabší, možná na 3*, tudíž dávám střed a to 4*. Poté, co Mayovi jeho Lotus uletěl na mokré silnici, pobavila Clarksonova hláška "Ten teď určitě sedí ve vlastních výkalech." Také bavilo tankování Hammondova Mustangu, kdy si z něj jeho kolegové dělali legraci s muzikou a kopulačními pohyby. A samozřejmě, že zmiňování Butche Cassidyho velmi potěšilo. P.S. Porsche 928 GT byla moc hezká kára (měli jsme ji doma s bratrem jako model autíčka, tak snad i proto mě Patagonie tak bavila).

Top Gear: Indický speciál (2011) (pořad)

Himaláje stály za to.. a když se Hammondovi trhal jeho Mini při tahání Rollse, měl jsem v obličeji jen útrpný výraz.

Cizinec na útěku (1967) (TV film)

Henry Fonda opět vynikající. Co se námětu týče, tak mohu též chválit, avšak chce se říct, že tento film není prvním, kde je postava ztvárněná H. Fondou obviněna ze zločinu. Doporučuji snímek Nepravý muž.

Šťastný Nový rok (1987)

Peter Falk není jen Columbo a vždy mě potěší v nějakém filmu, kde si střihl odlišný charakter. Ano, grimasy a gesta zpravidla zůstávají, ale zároveň dokazuje, jak dobrým byl hercem, neboť v této romantické krimi komedii se nebojí ani převlékání za ženu či starého dědulu. Příběh je tu sice jednodušší, avšak zábavný a poutavý. Závěr jsem takový neočekával, tudíž i milé překvapení.

Přelud (1965)

Od prvních minut se snímek nese v napínavé atmosféře a tajuplném hávu. Gregory Peck je tradičně ve své roli skvělý a přesvědčivý, akční pasáže působí stále dobře a postupné rozplétání záhady okolo ztráty paměti vyústí ve zdařilé finále. Edward Dmytryk velmi zručně udržuje diváka v napětí a obdivuhodné na tom je, že mu k tomu stačí v podstatě jen síla dialogů a sem tam nějaká ta akční scéna. À propos, tohle není první film, v němž Gregory Peck ztratil paměť. Vzpomeňme na Hitchcockův perfektní počin Rozdvojená duše.