Narcos (2015) (seriál)

Pryč se všemi mafiánskými ságami, tohle je podle skutečnosti a přitom nejhustější, co jsem kdy v tomhle žánru viděl. Neuvěřitelně zajímavý vypravěč, a ještě vymazlenější dialogy. Takhle by měly vypadat všechny filmy podle pravdy. Chobotnice má hustější atmosféru, ale tohle je ještě o třídu výš, co se týče spádu, zajímavosti a napětí.

Californication (2007) (seriál)

Sex ve městě pro muže, otrlé a cynické...a se smyslem pro humor.

Trpaslík (2017) (seriál)

Duo P + K už si myslí, že jim spolknem úplně všechno....ale Trapaslíka (to není překlep) jim nebaštím. Po přechozích skvělých seriálech jako Čtvrtá hvězda je tohle krutý pád do časů nevtipu a křeče. Jediný Hofmann je hrozně vtipná postava, skvělá studie dnešního namachrovaného podnikatele - advokáta. Ostatní spíš trapní, stejně jako hlavní zápletka. Dávám tři hvězdy, ale jen proto, že občas tam ten originální humor vytryskne, a já jej mám tak rád.

Mafiáni (1990)

Průměrný mafiánský film ani zdaleka nedosahující kvalit třeba Zjizvené tváře. Scorsese je asi nejpřeceňovanější režisér vůbec. Žádný z hrdinů si nezískal mé sympatie, občas jen opovržení, byli mi prostě lhostejní.

Láska na druhý pokus (2004)

čeho je moc....a tady to s tou romantikou a sladkostí hodně přepískli.....a divný konec to zabil definitivně....doporučit lze jen fanatickým příznivcům roztomilé paní Hewitt.

Maratónec (1976)

70tkový thriller té nejvyšší kvality. Paranoia první třídy, protože po Hofmanovi jdou doopravdy. A on neví proč. Dozvídáme se to v průběhu filmu a na závěr to už celkem chápeme, i když některé postavy a jejich zvraty )a že jich hodně) jsem nepochytil ani na třetí zhlédnutí. Úžasné je, jak v 70. letech dokázali točit, člověk to někdy ani nechápe, ale je to hrozně napínavé. V dabingu Mrkvička jako Hofman. Skvělá scéna s poznáváním Sella v židovské čtvrti.

Anthropoid (2016)

Kdybych neznal Atentát, tak bych byl vcelku spokojen, jenže Atentát tu je....tudíž oceňuju jen celkové zobrazení Čechů jako hrdinů a doslov na konci, ze kterého jasně vyplynulo, jak významný čin to byl pro Československo ( i přes tu obrovskou spoustu obětí, které zabili Němci v rámci odvety). K filmu: ti dva klauni nesahají našim Brzobohatému, Mrkvičkovi, Jelínkovi a spol. ani po kolena. Atentát je pouze kopírován, a někde i nedbale, nic nového to nepřináší.

Učitelka (2016)

Začátek je chaotický a nevěděl jsem vůbec, o co jde. Po půlce se to zlepšilo a člověk aspoň mohl fandit spravedlivému zápasníkovi Havelkovi proti hnusné učitelnici. Celkově mi to ale přišlo přehnané a přitažené za vlasy.

Zkratky ke štěstí (2003)

Mdlé a průměrné, viděno jen kvůli Hewitt, která určitý prostor dostane. Není zkratek ke štěstí - no, poněkud banální hlavní myšlenka filmu.

Lucy (2014)

Skvostná scifi mixnutá bessonovskou akčňárnou. Scarlett si zamilujete, stejně jako myšlenku, co by bylo, kdybychom ovládali víc jak 10 % kapacity mozku. Třeba se toho jednou dočkáme...jedna z nejlepších scifi, navíc natočená zábavně.