Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Gangster Em.....no hodně zmatené, ale když si některé scény pustíte dvakrát, tak to pochopíte, a natočené je to hezky a velmi poutavě, takže dávám palec nahoru, i když ne všechno jsem pobral a víc doslovnosti by neškodilo. O charismatu Cassela můžeme vést debaty, ale zahrál to správně gangstersky.

Lawrence z Arábie (1962)

Určitě si to nebudu pouštět každé Vánoce, ale svoje kouzlo Lawrence má, ať už působivý ústřední hudební motiv, nebo zajímavý psychologický vývoj hlavních postav, o atraktivním pouštním dobrodružství nemluvě. Dobrý dabing (plačlivě působící, a přesto silný Stropnický na Lawrence, nebo sladký Pyško na prince. Věru pěkná vzpomínka na časy, kdy nutily filmy k zamyšlení a zároveň (!) byly akční a výpravné.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Sakra, to byla ale dobrá "sledovačka"!..:) Přátelé, v záplavě zoufale ohraných krimi a detektivních seriálů nám konečně ČT naservírovala něco originálního. Jestli je hlavní dějová linie vypůjčená, vem čert, protože to hlavní, čím seriál vyniká, totiž hustá totalitní atmosféra a vtípky na její účet, to je jen a jen naše dílo. Tohle je hořká komedie a zároveň mysteriozní thriller. Inu, postmoderní doba....a každý díl má i detektivní případ, ale kvůli tomu jsme tuhle famozní "sledovačku" nepodnikali. Trojan alias Plachý - to je nejlepší postava českých seriálů od doby doktora Cvacha. Ale i tupý Kopta a zákeřný Budař se vyřádili - hnusáci na entou. Kopta ke svým podřízeným, kteří jej svázali: "Sakra chlapi, tak už mě rozvažte....to je rozvaz!"

Čtyři na kanapi (1979)

Na divadle bych se tomu asi pořádně zasmál, je to postaveno na tom velkém divadelním herectví velkých herců....jenže tohle je film.... a tady jsem měl problém s hrozně křečovitým vtipem za každou cenu, furt se tam hádají, a přitom je to taková blbost....pochválit lze snad jen dobře udělaný dabing (Fišer, Sejk).

Cartouche (1962)

Kostýmy a výprava jako by z oka vypadly Angelice, podobný je i Černý tulipán, jenže....Cartouche je kvalitativně o mnoho níže, spíše taková báchorka pro malé děti...a bojové scény odfláknuté a nereálné až hrůza. Pokusy o vtip více či častěji méně úspěšné. Nad vodou to drží jen Tříska a spol. v dabingu.

Bohéma (2017) (seriál)

Nevyužitá šance. Skvělé a působivé historické momenty ( např. rozhlas, poprava)kombinované s nudou ala venezuelské telenovely. Dobré herecké výkony všech herců, kteří se maximálně věrohodně snažili zachytit legendy českého filmu. Scénáristicky chaos. A pokud jsou tam některé výmysly a lži, tak hanba tvůrcům!

Jméno růže (1986)

Hlavní problém mám s prostředím plném hnusných středověkých mnichů - fakt si umím představit atraktivnější lokality.....ale dost to zachraňují zajímavá filosofická moudra, které ze sebe vypouští Connery jak na běžícím pásu....škoda, že není první dabing...ale i ten nový je díky Brabcovi snesitelný.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Zajímalo by mě, jestli herci chápali při natáčení, o co tady vlastně jde...mě se to ani napodruhé moc nepovedlo....film, ve kterém se chová jediná postava normálně - Kňour....Strach tentokrát po vypravěčské stránce zklamal, ale atmosféru to má výbornou, ba dokonce mystickou!

Botostroj (1954)

Propaganda toho nejhrubšího zrna. Ale jak vtipná a zajímavá - z historického hlediska - vypovídá totiž mnohé o tehdejší době - tedy o době vzniku filmu. Komunista Besser je k sežrání a šéf Vejražka je na zabití. Před odletem do mlhy opatrnému pilotovi: "Buď poletíme, nebo poletíte vy!"

Anděl Páně 2 (2016)

Nebeské pasáže jsou utravtipná hustá nálož smíchu - i když přiznejme si, že natočit sbírku katolických vtipů asi nedá moc práce, překvapivě tedy Strach našel inspiraci u Trošky. Jakmile jsme na zemi, tak se o zábavu stará herecká exhibice ústředního dua, kterým dobře sekunduje trojka konkurenčních čerta, anděla a Mikuláše. Škoda, že postava dalšího skvělého komika Polívky je nevyužitá a příběh je takový neslaný nemastný. Vica je zde zcela zbytečná, nahradila by ji jakákoli tuctovější herečka.