Mizerové navždy (2020)

Ne, nedalo se na dívat ani z nostalgie. Kroutil jsem se v křesle, jak dědek při projevu v telce. Klišé, trapnost a dějová linka, jak mexická telenovela. Propadák. 4/10 Návrat do dětství bývá krutý.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Perfektní vizuál, skvělá hudba, (jedna věcička i od Thom Yorke z Radiohead), výborné obsazení a následný pšouk. Nic. Důkazy sebrány, pachatel obviněn, hrdina žije. Ale kde je to napětí? Tušivé mrazení? Vím, Čínská čtvrť to asi nebude, ale tohle filmu je prostě škoda. Našlápnuto měl mnohem navíc. Takhle jenom obyčejná tuctovka. 6/10 Magneticky slabé.

Dark Waters (2019)

Pro mě film roku. Je jedno jakého. Téma se zdá být málo výbušné, než Spotlight. Film jen pomalu odkrývá největší ekologické znečištění, takové rozsahu, že nějaký CO2 jsou roti tomu dětská vyrážka. Líbí se mi pomalé chytré odkrývání pravdy, pomalá atmosféra i depresivní barvy. Protože námět je opravdu depresivní. 10/10 PFOA už se nikdy nezbavíme i naše děti ji budou mít v krvi.

Na nože (2019)

Filmová lahůdka, která by se měla opravdu vychutnávat pomalu. Jediný škraloup je country hudba, ale dá se to vydržet. Všichni hrají reálné postavy s takovou chutí a precizností, že si to pustím snad ještě dvakrát. Takže za mě nejlepší film tohoto roku. Must see. 9/10 jen kvůli tomu country.

Le Mans '66 (2019)

Zen budhismus v praxi. V jednom bodě při 7000 otáčkách všechno splyne.Auto je najednou bez váhy.Prostě zmizí. A zbyde jen tělo procházející časem a prostorem.7000 tisíc otáček za minutu. Tam ses dostal. A ptáš se na otázku. Na jedinou, na který záleží. "Kdo jsi"? 10/10 Je to úplná haluz.

6 underground: Tajné operace (2019)

Jako komedie slušná, všechno lítá co peří má, auta lítaj, lidi lítaj a mozek scénáristy asi taky. Ovšem, po úvodní Bondovce, začali mít všichni smrtelný ksichty a ono to mělo být jako všechno doopravdy. No, to potěš koště. Po 15 minutách šel film do kopru, protože tyhle nesmrtelný hrdinové z Afghanistánu, to vzali do svejch pracek a mozek totálně zkolaboval. 2/10 Totální bulshit.

Manželská historie (2019)

Celý film jsem čekal, že se dozvím, proč se rozvedli. Tak to neklaplo. Možná by mě stačil nějaký náznak, jako že ona chce bydlet v LA a on NY, ale to přece věděli oba než se vzali a měli to dítě. Takže proč se kvůli tomu rozcházet. Takže jsem to nepochopil. To se stává. 4/10 Není to film pro mě, byl to film o lidech, kterým prostě nerozumím.

Irčan (2019)

SPOILERY ! Dlouhý, naprosto dlouhý. Pak už mi bylo jedno jestli někoho, někdo zabije nebo ne. Neznám politické souvislosti, je mi buřt jestli mafie platila prezidentovi kampaň nebo ne. Všichni víme, že USA je nejzkorumpovanější země na světě, takže propojení podsvětí a vlády je tak dokonalé, že už vlastně ani nevíme jestli zemi řídí gangsteři nebo ne. Proč je střílel zrovna do ksichtu, tomu taky nerozumím, ale dělal to nějak divně, jako děti co si hrají s plastovou pistolku a křičí pal, pal. Tenhle film mě nezaujal. Škoda materiálu. Taky jsem nepochopil, kdy že herci vlastně hrají mlaďochy. V průměru jim bylo padesát celý film. Ani konec to nějak nezachránil. Co ten blb nepostřílel, to umřelo v kriminále stářím. 6/10 Tahle země není pro starý.

Veřejné lži (2019)

Bohužel, ten film byl postavený na jednom faktu, který se bohužel propálil hned na začátku a tenhle fakt celý film neunesl. Není tam žádná novinářská práce, žádné vyšetřování, pátrání, obhajoba. Tedy bylo, ale okrajově a moc děj filmu neposouval. Nepochybuji o statečnosti hlavní osoby, ale ta vata byla prostě nudná. Jinak Keira to hrát neměla, byla zbytečně emotivní, moc ženská, na konci filmu byl záběr na pravou osobu a ta byla tvrdá a přesvědčená o své pravdě, že jsem jí uvěřil na první záběr. Takže, to shrnu, byla to nuďárna a ještě k tomu natahovaná. Oceňuji vynikající kameru a střih. Ale drama to nebylo ani v nejmenším. 7/10 Zívačka

The Mandalorian - Kapitola 3: Hřích (2019) (epizoda)

Technické okénko. Jak ty lodě přistávají kolmo k zemí, když motory mají vodorovně. U letadel s kolmým startem, se vždy otáčejí skoro kolmo k zemi. Asi využívají antihmotu. To samé s tím levitujícím kočárkem. A druhá věc, když Mandalorian chce vrátit kuličku na páku, šroubuje s ní opačně, jako by tam levý závit. Ale na konci dílu, když ji vyšroubovává, tak už to dělá správně. Takže je tam pravý závit. To znamená, že předtím, by tam ta kulička nedržela a vypadla mu. Je divné, že si tak zdatný technik, který v předchozím díle, jen s jedním dělníkem s tváří psa, postavil skoro celou loď sám, si plete, levou a pravou stranu závitu. Asi je to herec, co neměl doma Merkur. Jinak dějově OK, 9/10 Fandil jsem mu.

Ovládací panel
9. nej uživatel Federativní státy Mikronésie