První člověk (2018)

Jen to ve mě vyvolalo myšlenku, co jsme jako lidstvo dokázali ve vesmíru za těch cca dalších 50 let po dobytí měsíce. Až na jeden kabriolet na oběžné dráze, nic. Byla to úžasná doba. Film nehodnotím, prostě 10/10. Není co dodat, dokonalé.

Tomb Raider (2018)

Nevím jestli to bylo velikostí nebo snad tvarem košíčků u podprsenky, ale něco zde evidentně chybělo. A zcela určitě chyběl i herecký um, protože ten luk a běh byl opravdu toporný. Pokud se dál budou vykrádat staré filmy a točit tyhle retro srágory s genderovým vyvážením, tak naše civilizace jde do kytek. 2/10 Hlavní hrdinka nemá kozy.

Sidney Hall (2017)

Silný, syrový, emotivní a zase silný. Tyto slova zazní ve filmu mnohokrát, ale jen to jen patos a kýč americké filmařiny. Něco na způsob: když nevím co s dějem, dej tam depku. A když už jsi v koncích, vymačkni nějakou tu hereckou emoci o lásce a smrti. Tomu fousatému puberťákovi jsem nevěřil ani že datluje do písmen na psacím stroji. Vše je mimo reál, rodina, škola, přítelkyně, černoch, všichni žijí a hrají jen kvůli filmu a je to dost vidět. Věřím, že náctiletý se v tom poznaj, ale jinak to je asi tak všechno. 2/10 Na konci filmu je Ježíš, ale já mu to nežeru.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Začnu rovnou spoilerem: Pokud má vesmírná loď ochranné štíty proč je nemá můstek? Vyplatilo by se pálit jen na velitelský můstek a tak šetřit střelivo, které se nesmyslně rozbijí o štíty? Na jak dlouho zadržela Leila dech? A dýchá to vůbec ještě? Když se rozbije okno vesmírné lodě, mohou všichni ještě dýchat nebo mají vesmírné žábry pro dýchání vesmírného vakua? Umí dělo střílet dvakrát nebo jen prorazí bránu a vše ostatní zůstane naživu? Proč to ještě někoho může bavit?

Nit z přízraků (2017)

Tak nevím, raději bych si dal houbový čaj, než tohle. Oceňuji vykreslení postav, dobovou atmosféru, skvělé provedení, ale musel bych mít bednu lysohlávek, abych tomu porozuměl. Takže houby tomu rozumím, za mě maximálně tři prašivky. Nejlépe to asi vystihl komentář Lukrécie. 5/10 Je to na houby.

Černobílá spravedlnost (2017)

Dlouhej film, i kdyby byl o hodinu kratší, tak byl pořád dlouhej. 6/10 prostě dlouhej film.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Málem jsem usnul, přitom vše dokonalé. Herci, prostředí, kostýmy i kamera. Jen to rejža neuměl dát dohromady. Soundtrack je boží, ale skladby tu správnou náladu spíše zabíjejí. Nehodí se k daným scénám. Škoda, tohle moh´ bejt kultovní biják. 6/10 Nevyužitá šance.

Wind River (2017)

Pokud je kriminálka založena na fake, tak to není kriminálka, ale sc-fi. Ale zase na sci-fi mi tam chyběli zelení mužíčci. Asi jim byla zima. Jo a řekněte tomu pisálkovi co psal scénář, že maratony se běhají i při mínus 40°C a horolezci mívají větší tepovku a dech i při větších mrazech. Takže se ten příběh mohl odehrát, jen v hlavě pisálka a rejži. Tohle na mě prostě nezkoušejte. Sci-fi 3/5.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Zlatej Harry Potter, tam aspoň byl děj. Bohužel tohle se nedá říct o budoucím Králi Anglie. Jednoduché 3D efekty zaplavily filmové plátno a dobro opět zvítězilo. Ovšem za jakou cenu? Marně přemýšlím, protože spánek se dostavil příliš brzy. 4/10 3D porno.

Trestanec (2017)

Dětská báchorka jak chytrý obchodník ještě k větší bídě přišel. Rádoby tvrdý a drsný film, kterému bohužel chybí uvěřitelný příběh. Pokud by to byl sci-fi film z vězeňskému prostředí, tak to by byla jiná. Bohužel film se tváří naprosto vážně a běda jestli budete pochybovat o lásce mukla k rodině. Pozlátko 5/10 (za hudbu a střih)

Ovládací panel
10. nej uživatel Federativní státy Mikronésie