Pan Church (2016)

Pokud si odmyslím nepravděpodobný, zcela filmový příběh, tak mě Mr. Church rozplakal. Ale běda pokud začnete logicky přemýšlet, najednou do sebe nic nezapadá, jednotlivé scény jsou jen nespojené dramatické kousky, které mají jediný úkol. Dojmout. Takže příště raději už ne. 6/10 Citový slepenec.

Infiltrátor (2016)

Skvělá konverzačka, která mě udržela po celou dobu v napětí, kdy se to po*ere. Slabší jedinci odpadají, jak figurky indiánů a já se dočkal finále, které odhalilo hlubokou pravdu o drogovém byznyse USA. Nic pro milovníky rychlého střihu, zde si napětí pěkně odkoukáte. 9/10

Pád Londýna (2016)

Tak tohle nebylo ani na Béčko. Naprosto nezvládnutelný CGI, kdy se padající vrtulník po 10 metrech zasekne do trávníku a stojí. Ne, všechno špatně. Děj je tak připitomělej, že státníci se sjíždějí na do Londýna, jak teta Máňa na svatbu. Jeden to vezme loďkou, druhej trčí v zácpě a ty co na to maj, mohou vrtulníkem. To vymyslí, jen blb. Takže za dva body z deseti a příště budu věřit ČSFD. Modrá je někdy opravdu děs. 2/10 Ztráta času.

Boj (2015)

Jediný problém s autentičností hlavního hrdiny, jsem měl ve chvíli, kdy řešil osobní dilema, být či nebýt. Lépe řečeno buď my, anebo oni. To, že nakonec vyhrál cíl, dle předpokladů, je naprosto v pořádku. Ovšem v této životní zkoušce v dánském filmu, hlavní hrdina Dán, kouří, ale sakra nepije. Nic. Žádná whiskey, žádné pivko, šnaps ani oblíbený akvavit. Tohle prostě scénárista s rejžou úplně zabili. Dán a má prohibici, měli by se stydět.

Diagnóza: Šampión (2015)

Tak pánové, takhle přesně funguje Amerika, když se jim šáhne na jejich kýblíček. Hnus, velebnosti. Nádherný film, a jeden z důvodů, proč mít rád svojí kotlinku.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pokud jste milovníky přírodních scenérií, malebných zákoutí a nevlídného počasí, doporučuji tento naučný přírodopisný film. Dokument o bublajícím potůčku, mohutné řece plných peřejí a nekonečných lesů, se režisérovi povedl. A co teprve fauna. Máme tu bizony, koně, ptáky a největší radost vám udělá grizzly s rodinkou. To, že se do dokumentu připletl nějaký lidský příběh, si opravdu ani nevšimnete. Zívačka 5/10.

Creed (2015)

Ne a ne a ne. Tahle natahovací guma musí jednou skončit. A co bude příště? Rocky vstane z mrtvých a začne trénovat děti, jeho dětí? ještě pochopím tři, čyři, sedm dílů Rockyho, ale tohle je snad nejhorší a nejnaivnější co jsem viděl. Nikdy více. Tfuj!

Fed Up (2014)

Konečně pravdivé a nezkreslené informace o umělých potravinách s vysoce koncentrovaným cukrem. A že je to i u nás, na to vemte jed. Vše co vyrábí Mondelez se nadá jíst, umělé tuky většinou s palmovým olejem, vše přeslazené a bez původních pravých surovin. Arašídy pryč, chemická příchuť stačí. Naštěstí ještě dost lidí vaří a oproti USA máme výbornou předškolní a školní kuchyni. Není to sice, jak ve Francii, ale díky za to. Tenhle dokument bych promítal školákům dvakrát do měsíce, opravdu mi bylo líto těch malých obézních dětí a jejich nekončícího boje za shození pár kil. A vzkaz dospělákům: přestaňte lemtat pivo, v každém půllitru jsou v přepočtu 5 kostků cukru. 9/10 Stop sacharidům.

Most špiónů (2015)

Tak tady není jednoznačně co řešit. Velký kino. Biják. Ať si kdo chce, co chce říká, je to prostě nádherně natočený. Příběh, kamera, herci a pozor, i námět je vybrán aby zaujal. Trochu mě vadil "uplakaně soucitný" Tom, ale bylo to na hraně, takže odpouštím. Stará, dobrá škola. Jen se bojím, že už nikdo tak dobrý biják neudělá. Stará škola 10/10

Spectre (2015)

Myslím, že si tuhle bondovku ještě jednou pustím. Akční nadsázka se zde skloubila s tvrdou prací a ženy zdobí. Nic multikulturního ani politicky hyperkorektního Můžete si říkat, co chcete, martiny s vodkou je správně vychlazené a včasně servírované. Díky za staré dobré časy Bonde, 10/10.

Ovládací panel
9. nej uživatel Federativní státy Mikronésie