Malý princ (2015)

Naprosto krásné, silné, epické a moje srdeční záležitost (knihu miluju) a toto zpracování je sice spíše pro dospělé ale všechny ty hluboké myšlenky jsou zaobaleny do nekonečné dětské fantazie. Dle mého, vkusně napasováno na dvě dětství - to ve stáří (zkušené) a to malé dětské (nezkušené - objevující). K tomu to je nádherně vyobrazené podle klasické ilustrace jak ji známe z předlohy. Mě toto zpracování oslovilo a maximálně se mi to líbilo, jsem překvapena více než mile :-)

Hodný dinosaurus (2015)

Animace úžasná, ale dějově a pointově nejlabší pixarovka, snad jakoby to ani pixarovka nebyla - žadné skryté vtípky nebo narážky na jiné pixarovky... Takové celé ušité horkou jehlou... Ale příroda a animace jak říkám skvostné, tak teď další - znovu a lépe ;-)

Marťan (2015)

Zajímavé - inspirující - ale zatraceně děsně dlouhé a dlouhéé a dlouhééé! Jsem v rozpacích 45 - 50 %

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Vyšší upíří škola vtipu - shlédnuto s bandou dětí a leč mám pocit že oni spoustě vtipům nerozuměly - já se řezala smíchy. Povedený kousek - přesto nepřebije kouzlo jedničky!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Pěkné završení jedné filmové série. Knížka je v mnohém obsažnější, ale líbí se mi že ve filmu je vše podstatné vypíchnuto. Skvělé a uvěřitelné výkony herců a podmanivá hudba, která to všechno přesně doplňuje. Jediné co se rozhodně mohlo udělat lépe byl Epilog (asi došly peníze), ale šerednější digitální dítě sem už dlouho neviděla - což celkově dobře rozjetému filmu trochu zatíplo tipec. Celkově ale rozhodně nejlepší young/adult film vůbec. 80%

Fantastická čtyřka (2015) odpad!

Film, který vás nestrhne, nezaujme a nic vám neřekne. Výsledek shlédnutí je, že vám připadá že stopáž je minimálně trojnásobná, celý film se neděje nic převratného (kromě zavěrečného souboje se ZLOSYNEM). Nehledě na to že scénář je laciný a skutečně nepromyšlený :-(. Zklamaním je že o hlavních "hrdinech se toho taky moc nedozvíte - a přitom to má být film o nich! No každopádně vyhozené peníze za lístek!

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Pocitově film ve kterém se jako by nic neděje. Ikdyž se jedná o akční film a je v něm mnoho zvratů, tak vás to nějak nevytrhne ze spavé letargie. Líbila se mi retro doba - vhodně podbarvená muzikou. Ale jinak celkově je to takový film po jehož zhlédnutí vlastně ani nedokážete říct co se v něm dělo nebo kdo v něm hrál, protože se nejedná o nic moc herecké výkony. Pro mě z akčních filmů pouhý průměr a tedy 3*

Prodloužený víkend (2013)

Film o tom jak zákony a spravedlnost jsou někdy slepé a o tom že se v mnoha případech nikdo nezajímá a nestará o postatu a hloubku případu a berou pouze naservírovanou "pravdu". Romantický příběh na pozadí dvou nešťastných lidí, kteří za sebou mají nelehké životní zloušky - přesto se naleznou a rozumí si, ale všeho jen do času. Prodloužený víkend je jeden ze zajímavých hloubavých filmu o životě, rodičovství, lásce, strachu a odvaze čelit světu! Zajímavý a kvalitní film s dobrým a utěšeným koncem. 80% plných ;-)

Kauza CIA (2006)

Nepřehledný snímek o důvěře, lžích a intrikách ve vysoké politice a především v tajných službách. Matt je v tomto filmu nemastný a neslaný - ostatní herci mají příliš málo prostoru. Celkově je to takově je to takové dost nepřehledné a zamotané a vyústí to až v totální destrukci rodiny na úkor vlastenectví a práce. Celkově mě film nijak nezaujal a spíš sem čekala jak to dopadne - no dopadlo to blbě!

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nějak se mi zdá že co do počtu pokračování může platit: čeho je moc toho je příliš. Páté pokračování, relativně úspěšné série akčních filmů, s Ethanem Huntem v hlavní roli jaksi pokulhává za zbytkem a to dost výrazně. Celý film spíš nudí s poněkud přestárlým Cruisem (možná by bylo načase přenechat řemeslo supertajného agenta někomu jinému), vůbec nenavozuje napětí při akcích a zdá se mi, že vtipné hlášky i momenty jsou na poněkud něšťastných místech a nevhodných momentech. Hudba si asi vzala dovolenou, stejně jako zajímavější zápletka. Suma sumárum - NEJSLABŠÍ DÍL SÉRIE!