Bojovník (2015)

Snímek, s celkem jasnou dějovou linkou. Člověk, kterého v životě potká jedno velké neštěstí za druhým až si sáhne na dno a jeho následná pomalá satisfakce až ke šťastnému konci. Nic co by nebylo už několikrát viděno před tím v mnoha verzích, ALE: Tento film je ozdoben skutečně brilantním hereckým počinem Jakea Gyllenhaala, navíc to není hlupák a bezmozek (jako Rocky I). Ohromě se mi líbil styl a vývoj jeho boxové techniky i kariéry. Chvílema vám příjde box jako takový tanec a i přes mou počáteční nechuť k boxu jako násilného sportu musím podotknout, že po tomto snímku na box koukám jako na umění a že se mi snad i líbí. V některých chvílích jde film i dost emocionálně do hloubky, v momentech kdy jsem o rodinu, vztahy, životní příběhy, odpuštění a dospění k celkovým dobrým životním hodnotám. Mě se film prostě líbil a 4 **** si zaslouží.

V hlavě (2015)

Wow, tak to jsem nečekala. Opět pixarovka, která se po všech stránkách povedla! Je to velice poutavě a s humornou lehkostí. Celý snímek musí zasáhnout diváka jakékoliv věkové kategorie. V tomto snímku je vše a vše je kouzelné. Mnoho dojemných chvilek při kterých jediné oko nezůstane vyschlé. Je zde krásně spojena realita a chod emocí které zapříčiňují vnější projev člověka. Nejkouzelnější a nejhlubší na tom všem je to prozření a jakoby postupný vývoj v tom že člověka dělá soubor emocí a vzpomínek a že radost bez smutku nemůže být. Opravdu skvělý filmek na který se určitě znovu ráda podívám... aza mě baz diskuzí 5 *****

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

nestojí za komentář, nevím co bylo cílem tvůrců, ale tohle je ztracený čas a škoda filmu (v dnešní době místa na disku)...

Jurský svět (2015)

WOW, myslela jsem si že jedničku nic nepřekoná ale po tomto snímku jsem na pochybách. Nejen že celý film má výborný náboj a přichází i s novou myšlenkou lidmi ovladaných raptorů, ale je zde i nostalgické připomenutí nezapomenutelné jedničky. Nejprve mi Bryce přišla prkená a neumím si úpředstavit že v džungli pobíhá v jehlových podpadcích, ale nakonec všechno zdárně funguje a po dlouhých letech je to opět dech beroucí dobrodružství jak na počet zubů tak na vše ostatní.

Každá smůla jednou končí (2012)

Německo je možná dobré nebo spíš bývalo dobré na krimi seriály, ale ale romantiky a komedie jim prostě nejdou - důkazem toho je tento snímek :-(

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

V závislosti k předchozímj snímků bych tento film hodnotila jako kvalitní a důstojné pokračování. A chvílemi máte pocit, že T-X je nemožné zabít... Nakonec vše končí v atomovém krytu ale důležitá zpráva je - John Connor přežil :-)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Podle mého nejlepší snímek série, který je skutečně akční v tom pravém slova smyslu. Osbně se mi líbí nejvíc a je podle mého vrcholem celé série. Rozhodně je COOLtovním snímkem.

Terminator Genisys (2015)

Moc se mi líbí, že si film zachoval svou úroveň humoru a hláškování, že je zde nostalgie z prvního dílu (ala deja vu záběry). Výhodou série terminátorů je jejich variabilita dík cestování v čase. Velice mě překvapil herecký výkon Jaie Courtneyho, který vždy hrál jen drsňáky co toho příliš nenamluví, zde se objevuje ve zcela jiné poloze celkem kladného hrdiny a moc mu to sluší. Otevřený konec s upgradovaným Arnoldem opět otvírá možnost dalších dílů do série, otázkou je jak dlouho to ARNIE vydrží! :-D

Mimoni (2015)

Ano jsou místa, která jsou ve filmu vtipná. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že mimoni, kteří neřeknou jediné srozumitelné slovo za celý film, je na film prostě málo. Malé děti jsou ze snímku asi odvaření, ale od moderního animáku očekávám víc a pokud se má jednat o vtipně postavičky, rozhodně mi pád na obličej nestačí. Příjde mi jako by někdo chtěl natočit celovečerák ze "Scratem" z doby ledové...

Jurský park 3 (2001)

Další z řady kvalitních snímků jurského parku, tento se zlehka snaží navázat na jedničku, ale už to není tak velkolepé a překvapivé jako právě první díl. Přesto se jedná a poctivou filmařinu a je fajn že vše opět zůstavá na proklamovaném ostrově, kam je sice vstup zakázán ale pod falešnou záminkou se sem stejně vydají v doprovodu Sama Neilla (plus že se vrátil) a vše nakonec až na nemalé ztráty dobře dopadne :-)