Samsara (2011)

Krásné, zajímavé ale i děsivé a v lesčem nedokonalé. Nevím nemůžu si pomoct, ale šla jsem na to protože jsem byla natěšená a namlsaná a strašně uchvácená barakou. Bohužel hudba v samsaře není tak kvalitní a nešlape tak jako v barace. Přesto vás film donutí o ledasčem přemýšlet... pasáž o masu a jeho koloběhu - byla dost silná. Ale očekávala jsem víc... 80%

Já, padouch 2 (2013)

Slabší odvar jedničky.... Tvrdím to stále a budu se opakovat, ale většina pokračování ať jde o hraný film či animák je většinou propadák. Není tomu jinak ani u Já, padouch 2! Větší mišmaš si lze jen těžko představit. Je to takový průměr, ničím tento snímek nevyniká, ničím nepřekvapí a nepřináší nic nového. Pro mě zklamání, ale malým špuntům se může líbit. Pro mě 50%

Stážisti (2013)

Průměrná komedie, oddychovka, ale vícekrát vidět nemusím. Některé vtípky jsou ohrané a ani v podání Wilsona a Vaughna se jim prostě smát nedá, nehledě na dle mého špatně volený střih jednotlivých scén a vůbec místa odehrání filmu... Nějak se vytratila soutěživost týmů na které měl film stát, s čím přisly ostatní týmy a bylo postupem stáže méňe rivalů? Byli nějací kteří úkoly a jejich zadání nezvládli? Nejvíc mě naštvala dvouprojekční jízda na kolech... působilo to lacině a hodně amatérsky. Jak říkám, oddychovka - nic víc nic míň. za mě 46%!

Osamělý jezdec (2013)

Skvělá kino-zábava u které jsem se opravdu řezala smíchy. Vše podtrženo vynikající a vhodně volenou hudbou. Je to taková blabost a ujeťárna, ale to vše v nejlepším slova smyslu. Opravdu to bylo více než vtipné, takto jsem se v kině již dlouho nezasmála. Vše má spád a uteče to jako voda, "hustej" je nepochopitelný bílý kůň, který se objevuje v místech kde by vás to snad ani ve snu nenapadlo. Pro mě vtipný a skvělý zorro zasazený na divoký západ. Fakt hustej nářez podle mého si to 90% zaslouží plným právem :-)

Láska mezi kapkami deště (2013)

Krásná grafika, prakticky nerozeznatelná od skutečnosti. Krásný příběh mezi kapkami deště.

Univerzita pro příšerky (2013)

Když si odmyslím to, že byly nějaké příšerky předtím, které dějově navazovali na tento díl. Tak mi to přijde jako kvalitní animáč. Ano není příběhem nijak originální, alespoň ne tolik jak jsme u pixaru zvyklí, ale jinak to fakt není špatný. Účel to splní, občas se i zasmějete a dobře to končí. Je pravdou, že malé děti nejsou moc zběhlí v americkém školním systému, ale to vlastně není podstatou filmu. Tou je vznik kamarádství dvou hlavních hrdinů a to pochopí skutečně i to nejmenší dítě. Každopádně se moc těším, až pixar zase přijde s něčím naprosto originálním čím mě naprosto dostane. Každopádně se na to ještě párkrát podívám, abych zjistila co mi na první shlédnutí uniklo.

Podfukáři (2013)

**** Chytré, mazané, rafinované, vtipné, napínavé!!!! **** Víc snad není co dodat, film svou lehkostí a různými zvraty předčil moje očekávání. Sice nevím jestli své kouzlo neztratí po několikanásobném shlédnutí, ale jinak musím říct že to byl více než povedený kousek. Pokud se jím necháte unášet tak vás film bude zaručeně bavit :-)

Pařba na třetí (2013)

od komedie čekáte že vás bude bavit. To se bohužel v tomto případě neděje. Nejen že jediné slušné vtipy, které se dají považovat za vtipné, vám byly naservírovány již v traileru, takže už se jim ani smát nejde. Navíc opakovaný vtip již není vtipem, to platí v tomto případě trojnásob. Pro mne celkem zklamání, možná jsem jen na jiný druh humoru, ale tohle mě prostě nerozesměje. A upřímně lituji lidi, kteří se za celý film smáli až se za břicho popadali...

Velký Gatsby (2013)

Skvělá práce, osobně se mě film dotkl svojí hloubkou skrytou pod všemi těmi pozlátky a pravdivostí reality. Když člověk učiní nějaké rozhodnutí, které znamená ztrátu něčeho nebo někoho... Nelze se k tomu vrátit, je to skutečně každým dnem více a více vzdálené. Skvělý výkon Lea, který opět slušivě vynikal v úhledných oblecích - což samo o sobě je určitá záruka úspěchu. Jeho výkon skvěle doplňován ostatními. Skvěle vystavěný a vystupňovaný děj... Mě se film prostě líbil... 80%

Nespoutaný Django (2012)

Fanoušky Tarantina chápu, chápu že mu dají plný počet. Bohužel já tak nějak nepronikla do Tarantinovského světa a tohle mi přijde spíš jako zakrvácená komedie, kde se postavy předhání v to kdo bizarněji někoho sejme nebo kdo toho navykrvácí víc... Nejsem na tento žánr - přiznávám. Proto je mé hodnocení takové jaké je.