Obyčejní lidé (1980)

WOW, tak to byla síla... Se nedivím že je Redford tak dobrý, má prostě čuch na silné příběhy a navíc je umí výborně prodat. Tato jeho režijní prvotina je více než skvostná a poprávu si svá ocenění zaslouží. Shlédněte a posuďte sami, jak to na vás zapůsobí.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Taková odpočinková komedie plná krásné módy a vynikajících hereckých výkonů všech hlavních aktérů. Musím smeknout před ďábelsky úchvatnou Meryl Streepovou, která ve filmu doslova září a myslím že jí role sedí jak málokterá. Anne s Emily jsou prostě kouzelné a krásné a přitom tak rozdílné. Nevím proč ale celý film mě celkově nadchl a okouzlil (námětem, herci, dějem, humorem)! Just love it :-)

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

odpočinková romantická komedie ze života s pohádkovým koncem. Já se bavila a skutečně si odpočinula. Po dlouhé době sem si říkala že ta česká filmografie zas možná nebude tak špatná :-) 85% si to rozhodně zaslouží :-)

Peklo s princeznou (2009)

nějak nevím co si o té pohádce myslet, ve svém jádru není špatná ALE - nemůžu překousnout infantilní peklo, a ještě infantilnější herecké výkony Terezy s Jirkou, a to sečteno podtrženo jsou 3 hvězdy, což ve výčtu moderních pohádkových propadáku je myslím úspěch.

Pro strach naděláno (2012) (seriál)

typický britský humor, takto sem se již dlouho nenasmála :-D :-D :-D :-D

O kominickém učni a dceři cukráře (2007) (TV film)

Příjemný příběh o tom že na každého jednou dojde a ikdyž člověk ve svém neštěstí neví kam dál - nějaká naděje mu vždy svitne. Opravdu příjemný vánočně laděný příběh, který snad potěší a naladí každého kdo ho shlédne :-)

Malá mořská víla (1976)

Kurňa ten Andersen musel mít ale pořádné depky, toto není pohádka ale depresivní a smutný příběh nešťastně zamilované víly, které pukne srdce. Veškerá ponurost je podtržena ponurou hudbou a celkově ponurými exteriéry :-) Přesto je svým temným kouzlem tato "pohádka" něčím zvláštní. Mrzí mě že Mirka Šafránková se nedala na dráhu herečky - protože si myslím že by byla o mnoho lepší než její sestra Libuška.

Báječná Angelika (1965)

Angelika ukázala všem ženám, že i ony mohou úspěšně podnikat - ikdyž na dluh? - tak nějak se začít musí. Pokračování angeliky, kde ona je tou která má vše promyšlené ale osud ji vždy hodí pod nohy nějaký ten klacek, hádám že další díl bude nemlich to samé :-D

Angelika, markýza andělů (1964)

dříve se netočili zdlouhavé několika dílové seriály alá telenovely, dřív se to točilo ve filmech. Ano Angelika je skutečně krásná a chápu že ji všichni milovali. Je to taková tehdejší červená kronika a na to je taky třeba tak pohlížet. Výpravné to je, děj to taky má :-D a nelze to srovnávat s dnešními filmy atp. Osobně se na to dívám spíš s úsměvem :-)

Třetí princ (1982)

Pohádka, která trochu sráží klasické dobré lidské vlastnosti. Protože hlavním hrdinou je neposlušný princ, který je proutník a z pravidel a nařízení si vůbec nic nedělá a nevím zda by zrovna on měl být tím který vyzraje nad kletbou... Nějak nevím jestli je tato pohádka úplně výchovná...