• Romantický

Talisman (2012)

Tenhle film byl podobný, jako ostatní s knižní předlohou od tohoto spisovatele. A nelíbil se mi o nic míň, tenhle film byl jiný, byl o talismanu, jež udržel Logana při životě a nalezení opravdové lásky, a to i přesto, že jim v cestě stálo hodně překážek, kdybych měla najít něco, co se mi nelíbilo, nenajdu to, taková scéna nebo část filmu, byť i maličkost prostě neexistuje, proto musím dát hodnocení, jaké dávám a také proto musím tenhle film doporučit, nesouhlasím totiž s názorem většiny nebo alespoň více lidí, tenhle film si totiž zaslouží vyšší hodnocení než má, ovšem je to jen můj názor, ten svůj si udělejte sami.

Milý Johne (2010)

Nevím, co, nebo proč vlastně tenhle komentář píšu, ale něco mě na tomhle filmu fascinovalo, něco co nedokážu popsat. Možná ten příběh, kdy se dva do sebe zamilují, nějakou dobu odloučení zvládnou a potom je rozdělí chybné rozhodnutí. Každopádně bych těžko hledala chyby, tenhle filmu, jako ostatně všechny podle Nicholase Sparkse asi žádné nemá, nebo já je nevidím. Takže tenhle film rozhodně doporučuju, protože i přesto, jaký je, něco na něm je.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Nevím, co jsem čekala, když jsem si tenhle film pouštěla, ale rozhodně to bylo něco úplně jiného. Podle mě byl tento snímek s dobrou přesto nedopracovanou myšlenkou a když se to tak vezme, byl vlastně bez děje, pokud bych to měla shrnout, jednalo se o to, že doktoru Alfredovi se do projektu nechtělo, ale měl jej přidělen, potom asi polovinu filmu se nedělo nic, kromě stavění přehrady a zajišťování ryb a nakonec to všechno přišlo vniveč. Tady lze jasně a srozumitelně, alespoň podle mě, vidět, že nápad byl velice dobrý, avšak zpracování naprosto nesplnilo má očekávání, proto tenhle film moc nedoporučuji, ještě k mému komentáři dodávám, že je to jen čistě můj názor a každý by si měl udělat ten svůj.

Poslední píseň (2010)

Já nevím, co mám napsat, výborně zpracované téma, v tomhle snímku úžasně zachytili, lidské chyby a to, jak se člověk může špatně chovat ke svému okolí a ono jej přesto nezavrhne a dokonce se těší z jeho přítomnosti. Stejně tak jako otec Ronnie, ona se k němu vždycky nechovala úplně nejlíp, ale on se přesto těšil z její přítomnosti. Zlom filmu nastává asi půl hodiny před koncem, kdy si Ronnie uvědomí své chyby a z části je napraví. Jméno poslední píseň tady není jenom tak, i když není poslední v jejím životě, ukončí životní etapu někoho nebo něčeho jiného. Tenhle snímek mne prostě oslovil, děj nebyl v žádném případě předvídatelný, někdy jsem se v něm opravdu zamotávala a jindy mě doopravdy překvapil. Rozhodně si myslím, že se na něj stojí za to alespoň jednou podívat.

Decibely lásky (2016)

Tenhle film se hodí na klidný páteční večer, kdy jste unaveni z celodenního běhání a nechce se vám přemýšlet nad dějem. Nemůžu napsat, že jsem se od první chvíle bavila a že tenhle film naprosto překonal všechna má očekávání, ale něco na něm bylo, děj ve kterém se vzájemně doplňovaly tři generace mi v žádném případě nepřipadal nudný. V tomhle filmu šlo o to ukázat, že všechno se dá napravit a nic není tak strašené, jak se na první pohled zdá. To vlastně ukazují všechny tři generace a právě tohle bylo to, co se mi na celém filmu líbilo. Děj byl navíc doplněn skvělými písničkami a musím říct, že na to, že se jedná o český film jej zpracovali velice dobře. Psát tady, proč byste tenhle film měli vidět je naprosto zbytečné, protože věřím tomu, že polovina lidí, kteří tady tenhle film hodnotili jej ani neviděla.

Tajemný pan G. (2009) (TV film)

Tenhle film byl něčím jiný, proto jsem musela dát pět hvězdiček. Líbilo se mi, jak Max usiloval o svou ženu, jak se pro ni dokázal změnit a úplně přehodnotit žebříček svých priorit. Našel si i cestu k dětem a to, alespoň podle mě, byl docela tvrdý oříšek. Šíleně mě pobavil závěr, celou dobu totiž film udržuje člověka jenom v domněnkách a dedukcích. Tak asi proto mu dávám takové hodnocení. Tenhle film byl od začátku do konce nabitý vtipnými scénami, nemyslím tím scény, u kterých se za břicho popadáte, ale ty komentáře, já si myslím, že tenhle film stojí zato vidět.

The To Do List (2013) odpad!

Čekala jsem něco jiného, něco víc, něco co by mě překvapilo a upoutalo na první pohled stejně jako oficiální text distributora. Děj byl nijaký, takový, no, chtěl by něčím oživit, okořenit, místo toho se scény neskutečně táhly, opakovaly a ani ztvárnění téhle myšlenky nebylo nic moc, nemám co vyzdvihnout nebo pochválit, ale zároveň nemůžu napsat, že to byl odpad, ale když nad tím tak přemýšlím tak můžu, žádné jiné hodnocení si tenhle film podle mě nezaslouží.

Avalonská střední (2010) (TV film)

Popravdě řečeno, čekala jsem něco jiného, něco mnohem horšího. Ten konec, tak ten každopádně musím doporučit, překvapivý zvrat v příběhu, každá z postav v příběhu měla určitou roli a to se mi na něm líbilo. Tvůrci dostali dobrou myšlenku a tu rozvili do filmu, kterému prakticky nelze nic vytknout, člověk se u něj nenudí a já jsem ani kousek nepřeskočila. Celou dobu jsem si přitom myslela, že králem Artušem je jiná postava příběhu. Takže určitě doporučuji víc než jiné filmy od Disney Channelu.

Lemonade Mouth (2011) (TV film)

Tenhle film byl něčím jiným, musím uznat, že se jim povedl a moc ho doporučit, protože jsem se ani chvilku nenudila, výborný nápad a úžasný text doplnily skvělé písničky, dokonce není ani nic co bych tomuto filmu vytkla, je to přesně to, co od takovýchto filmů očekávám.

16 přání (2010) (TV film)

Musím napsat, že se na tenhle film dalo dívat, byl jiný a přesto stejný jako všechny ostatní tohoto druhu, pokud mi nerozumíte, hned vysvětlím, tento film měl nápad, který se jim jakštakš podařilo naplnit, hodně mi připomíná film, který jsem viděla už dávno, ale jsem si jistá, že při vymýšlení jej použili pro inspiraci, která podle mě nebyla příliš zdařilá. Líbil se mi nápad, že pochopí, jaké maličkosti a nedůležitosti si přála a pokusí se to všechno vrátit zpátky, naopak, alespoň pro mě, bylo to, jak se některé scény táhly nebo nebyly až tak úplně domyšlené, myslím si, že tenhle film nestál za nic, proto se podívejte a ohodnoťte jej nebo se na to vykašlete a taky se nic nestane.