Chlapectví (2014)

Richard Linklater je génius.V režisérskej branži absolútne ojedinelý zjav.Po trilógii Pred úsvitom,Pred súmrakom a Pred polnocou, ktorá ma ohromila natáčaním takmer 20 rokov a perfektným zobrazením života dvoch ľudí v jeho jednoduchosti a zložitosti zároveň,prišiel tento jeho počin.12 rokov zo života jedného obyčajného chlapca natočených v reálnom čase a s neuveriteľnou citlivosťou na jednotlivé etapy,kde prechod z jednej do druhej ani nepostrehnete,nebyť stárnutia postáv,to je ako z inej filmovej dimenzie,ale pre mňa absolútne neodolateľnej.Vzhľadom k dĺžke filmu som sa miestami neubránil nude,ale nieje aj ona neoddeliteľnou súčasťou života?

96 hodin: Zúčtování (2014)

Úplne štandardná akčná rozprávka pre dospelých s dedkom Liamom v hlavnej úlohe.(A dúfam,že v poslednej.)

The Gambler (2014)

Už som videl s Markom veľa filmov,niektoré priemerné,iné trochu nad priemer,ale táto filozoficko-gamblerska story je teda riadna sračka.Jednu*dávam za fajn hudbu,druhú za Johna Goodmana.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Nielenže to je nízkorozpočtový Kubrick,je to jeho slabý odvar.Bohovská nuda,strašné psycho,čo by v konečnom dôsledku až tak nevadilo,keby to malo myšlienku,ktorá by to vyvážila.

Interstellar (2014)

Keď som si to po zhliadnutí filmu zrovnal v hlave,nemôžem hodnotiť inak.Nolan natočil svoju Vesmírnu odyseu a vôbec nevadí,že si zobral to najlepšie z doterarajších top sci fi,pretože to pretavil do niečoho neopísateľne krásneho,pôsobivého,emocionálneho a vizuálne podmanivého.

Americký sniper (2014)

Keď neberiem v zreteľ,čo tam vlastne amíci robili,tak musím uznať,že to je dobrý film.Super akcia,výborná réžia(čo iné sa dalo od Clinta čakať?),skvelé herecké výkony.A tu musím vyzdvihnúť najmä B.Coopera.To,ako sa zmenil zo svetáckeho šviháka na odstreľovača SEAL,to som teda čumel.Jeho výkon vyzeral absolútne uveriteľne,ľudsky a Chris Kyle v jeho podaní mal všetky moje sympatie aj keď som vlastne pacifista a žiadna vojna u mňa nemá opodstatnenie.Životný príbeh Chrisa ma zaujal a zaslúži si obdiv,pretože aj keď vlastne bojoval vo vojne záujmov(samozrejme amerických),mal šiesty zmysel ako prežiť,ako zachrániť čo najviac kamarátov,miloval svoju rodinu,po návrate pomáhal veteránom a je veľmi smutné po tom všetkom čo prežil, že sa mu to stalo osudným...a B. Cooperovi toho Oscara prajem.

Soudce (2014)

Dlho som váhal medzi***a****.Nakoniec som dal***,pretože mi prišlo,že tento film jednoducho vsadil na istotu-herecké duo Duvall,Downey Jr. a nie na príbeh zo súdnej siene a jeho strhujúce podanie,ktoré by mu veľmi prospelo.Takto to bola vlastne,,len"rodinná dráma,ktorá ma bohvieako nezaujala.A mám taký pocit,že v tejto úlohe sa Downey Jr. moc nenašiel,čo sa nedá povedať o Duvallovi,ktorý bol jednoducho skvelý.

Plivu na váš hrob (2010)

Prvá časť(znásilnenie,ponižovanie,boj o život Sarah),v podstate nič zaujímavé,ale druhá časť(pomsta),to je iná káva.Vyzdvihuje podpriemernú prvú časť na celkom slušný nad priemer,pri ktorom som vrnel blahom.

Kód Enigmy (2014)

Malerkey,klobúk dolu.Napísal si úplne všetko,čo som mal v hlave,ale nedokázal som to preniesť do písanej formy.

V jako Vendeta (2005)

Ja tomu nemám čo vytknúť,vzhľadom k tomu,že to je komiks.