První člověk (2018)

Neuveriteľne ľudsky,emotívne a technicky precízne natočený snímok o niečom pre mňa tak veľmi významnom,ako je prvé pristátie človeka na Mesiaci.Priam fyzicky som prežíval s astronautmi tú stiesnenú atmosféru v kabíne rakety pred každým štartom,kde vlastne zakaždým šlo o život,hoci sa o tom otvorene nikdy nehovorilo. Sú a boli to pre mňa hrdinovia,všetci astronauti,ktorí sa podieľali na dobývaní vesmíru.A aj ich veľa za to položilo život.Ďakujem za to,že sa pán režisér podujal natočiť film práve o tejto kapitole ľudských dejín a spravil to s naozajstným majstrovstvom,kde dal priestor aj manželkám asronautov,ktoré boli tak isto veľmi dôležité v tom celom súkolesí a bez nich a rodinného zázemia by to Neil a všetci jeho kolegovia možno nikdy nedokázali.

Equalizer 2 (2018)

Som veľmi,veľmi zhovievavý pri hodnotení,pretože ako človek,obyčajný človek s morálnymi zásadami,je mi takýto typ filmu veľmi blízky. A Denzel je profík absolútne uveriteľný v akejkoľvek filmovej úlohe,čím ma nikdy nesklamal.

Sicario 2: Soldado (2018)

Poviem to tak-porovnávať jednotku s dvojkou nie je na mieste. Sú to úplne odlišné filmy a aj keď jednotka mala nejak tak lepší šmrnc a bola zahalená tajomstvom o čo tam vlastne ide,dvojka sa mi páčila viac,aj keď tu bolo od začiatku všetko viac menej jasné.

Šťastlivci (2008)

Jediný,kto to tam herecky a dejovo ťahá je Tim Robbins. Je to naozaj výrazná postava amerického filmu. Preceňovaný Peňa a akože krásna Rachel McAdams sú len do počtu a zrážajú na kolená inak veľmi príjemný film o bežných ľuďoch z bežného života v Amerike.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tento typ filmov si pozriem z jediného dôvodu. Akcia. A príbeh tu nehrá až takú dôležitú úlohu. Lenže akcia na konci s vrtuľníkmi,to snáď nie...to už bola fakt paródia na poctivú akciu. Škoda toho konca,inak sa to držalo v pekných červených číslach.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Ale hej,bratia Coenovci sa dokážu pozerať na veci inak a mne sa to vždy páči. Ale aj cez všetku tú inovatívnosť bez predsudkov a originalitu to bol ľahký nadpriemer.

Zastavte temnotu (2018)

Ešte že nedám na tunajšie recenzie...Zdĺhavé to trošku je,ale perfektná kamera,príbeh,hudba,herecké výkony, to všetko funguje na jedničku.A ano,jedna výtka by sa našla,strieľajúci netrafiteľný chlap v okne stodoly.

Escobar (2017)

Skvelý Bardem a inak nič nové,nič originálne po inak skvelom seriálovom narkobarónovi.

Calibre (2018)

Celkom fajn sa na to pozeralo,ale pár nelogických vecí sa tam našlo. Taká večerná pohodovka ku dvom deci vínka.