• Krátkometrážní

Match Point - Hra osudu (2005)

Od Woodyho bych čekal o dost více...kromě závěru bez nápadu, nemasné a neslané, prostě nuda jako zvon.

Po krk v extázi (2004)

Poněkud zmatečné, kvanta postav, chaoticky děj na druhou stranu s dobrým a překvapujícím závěrěm.

Once (2007)

Markétě Irgolové nelze upřít krásu a jiskru v oku, Glenu Hansardovi charisma, oběma záveň nevšední muzikantský um. Tři prvky na kterých hudební film Once stojí a padá, o příběhu (dvě hvězdičky) se nemá vlastně cenu bavit, je jednoduchý a vlastně skoro jako by tu nebyl. Hudba( čtyři hvězdičky) a hlavní představitelé dávají šťávu, energii a temperament a vlastně i osobitou atmosféru, která tak příjemně následně zapůsobí na diváka. A je jedno, že na plátně jsou samí neherci a ten děj je takový jaký je, včetně dosti nešikovně postaveného konce. Ač jsem donedávna nebyl příznivcem hudby Glena Hansarda, od včerejška jsem, a to nesmím zapomenout na éterickou Markétu...nebýt konce dávám čtyři hvězdičky, takhle tři.

Warholka (2006)

Hodně nevyrovnané a matoucí. Snažíc se napodobit atmosféru nebo dosáhnout té atsmosféry pomcí klišé, unylých pseudo dialogů? Film to není rozhodně špatný, jen je otázka zda je pro lidi, kteří o tehdejší době neví nic nebo pro ty, kteří ví a mají přehled? První skupina je zmatena a zhnusena a druhá to samé, ale z jiných důvodů...takhle to prostě nebylo. Nezadařilo se tak jak jsme doufal, ale i tak, Sienna Miller umí....

Interview (2007)

Kvůli Stevu Buscemim, ten je prostě nenapodobitelnej a jedinečnej.

Zbouchnutá (2007)

Komedie? Ne. Romantika? Také ne. Romantická komedie? Taky zrovna ne. Teen komedie? Také úplně ne. Slepenec všeho se vším, někdy vtipný, jindý míň, někdy vůbec. Romanticky dojemné s vzkazem o zodpovědenosti a štastném konci, do toho prcičkovsko huličský humor a nějaký ten popkulturní odkaz. Výsledkem je oddychovka na všední den, za tři hvězdičky tak akorát.

Černá kniha (2006)

Míru autenticity a historické pravdy nelze soudit, nicméně velmi civilní, bez zbytečného humbuku a velikášské rozpláclosti. Happy end...po 2h, křivd, zrady,zvrhlosti, krve a násilí nakonec vše dopadne dobře? Mělo by to tak být nebo ne?

Medvídek (2007)

Hřebejku, dej si pauzu, přestan točit jako na běžícím pásu, odjeď to Indie, vyrelaxuj, najdi inspiraci a natoč konečně zase dobrej film!

Osvícené srdce (1996)

Lepší jako Ironweed, přesto poetika H.Babenca mě tak úplně moc nesedla. Zda je to záliba v příliš pomalým a nudných dialozích, přespřílišná délka nebo něco jiného nevím...