Vichr 2 (2015)

Druhý díl příběhu se rozhodně vyrovná prvnímu, v určitých chvílích jsem měla pocit, že ho možná i předčí, ale dávám stejné skóre, jako minule. Úžasná podívaná obohacená o nové postavy. Možná má snímek trochu větší dynamiku, děje se tam toho víc ve stejném čase, snad proto mi přijde úplnější a trošku zajímavější. Konec to trochu "zkazil", ala dějí se zázraky, ale budiž, to jsem schopná odpustit za předchozích 100 minut.

Vichr (2013)

"Klasická" německá rodinná komedie s příměsí nějakého toho dobrodružství, takže zařazení zcela odpovídá. Scény s koňmi natočeny pěkně. Najdou se chybky, ale možná si jich normální divák ani moc nevšimne, já jako letitý koňák to vnímám vždy jinak. Každopádně má film krásné poselství, což se mi na něm moc líbí a proto mu dávám 4*. Do té pomyslné pětky mu přece jen ještě chybí to drama a silnější příběh, jako třeba v Zaříkávači koní :) I tak se ale jedná o krásný snímek pro celou rodinu.

Bambi 2 (2006)

Ve druhém díle pohádky o Bambim se vracíme v ději zpátky ke smrti matky malého kolouška. Jelikož se tato smutná událost stane v zimě, Velký kníže - Bambiho otec, svolí, že se o něj postará, dokud nenastane jaro. Bambi se učí vidět svět očima vládce lesa, snaží se zaujmout otcovu pozornost a prožívá dobrodružství se svými kamarády. Buduje se vztah mezi otcem a synem, což se zdá jako hlavní náplň filmu. Majestátní jelen si díky svému mláděti připomíná krásy života. Nakolik jsou si podobní ověří závěrečná zkouška Bambiho při setkání s člověkem. Paradoxně byl pro mne druhý díl krásnějším, než jeho o mnoho let mladší předchůdce. Rozhodně ale doporučuji zhlédnout ve správném pořadí.

Bathory (2008)

Bathory otvírá před divákem zcela nový pohled na krvavou hraběnku z Čachtického hradu. Největší vražedkyně všech dob, je zde vyobrazena jako oběť intrik svých známých i příbuzných a do role, pod kterou je dnes známa, je v podstatě zasazena okolím. Film je rozdělen do tří částí, kde se postupně dozvídáme "životní osoby" krásné šlechtičny, které zpečetily její osud. Anna Friel předvedla skvostný herecký výkon a pod vedením Jakubiska společně vytvořili film, který rozhodně stojí za shlédnutí i divákem, který neholduje maďarským dějinám.

Free! - Iwatobi Swim Club (2013) (série)

Free! - Iwatobi swim club. Japonské anime dějově postavené na skupině mladých plavců na střední škole. Haru, Makoto, a Nagisa se rozhodnou na své škole založit plavecký klub, aby obnovili styk s jejich kamarádem ze základní školy - Rinem, který se vrátil z Austrálie. Zdá se ale, že se hodně změnil, co se týče povahy. K plavání v týmu na závodech potřebují však ještě čtvrtého člena ekipy a tak Nagisa doslova udolá Reie, aby se k nim přidal. Celému týmu dělá manažerku Rinova sestra, aby pomohla svému bratrovi najít jeho staré já a vyléčit rány, které se mu usadily v srdci. Rozmanitý seriál, kde s každým novým dílem divák odhaluje další a další skutečnosti z minulosti, které poodkrývají další kusy skládačky, aby nakonec vyvrcholil v dojemný happy end.

Ledové království (2013)

Frozen, neboli Ledové království je další adaptací slavného příběhu o zimní královně. Zde se ovšem nabízí velmi nečekaný a osobitý pohled na Elsu, dědičku trůnu v království Arendelle, která vládne sněhu a mrazu. Celý život ukrývaná před lidmi, nedokáze ovládnout své síly na večírku, který následoval po její korunovaci. Vystrašená královna utíká do hor, aby měla konečně klid. To by ale nesměla mít za sestru Annu, která se rozhodne vydat se za ní, jelikož se celé království ocitlo pod ledem. Princezna potkává na cestě ledaře Kristoffa s jeho věrným sobem Svenem a také mluvícího sněhuláka Olafa, kterého vytvořila Elsa. Nádherná pohádka plná překvapení a písniček, které chytnou za srdce nejen dětského diváka.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Ačkoli k seriálu mám své výhrady, musela jsem ohodnotit plným počtem hvězd a to hlavně ze dvou důvodů. První je ten, že někdo vůbec vymyslel něco takhle dokonalého. To, že se jedná o anime je v tomto směru dle mého jen přínosem a doporučuju rozhodně koukat v originále s přidanými titulky. Druhý důvod je děj samotný a postavy v něm - do 25. dílu. Jako mnozí tady i já jsem toho názoru, že od této chvíle kvalita celkem upadá, ať už díky novým postavám nebo díky chování těch starých. Nic z toho ale nemůže ovlivnit celkový výsledek, tak moc na mne dokázala zapůsobit "první půlka" tohoto skvělého díla.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Podle traileru jsem se na The Circle moc těšila. A první polovina, ne-li dvě třetiny filmu opravdu běžely podle mých představ a očekávání. Závěr byl ale úplně jiný, než jaký bych k celému tomuto příběhu přiřadila a dá se říct, že mě tak nějak zklamal. Víc prozrazovat nechci, aby ostatní, co film ještě neviděli nebyli třeba předem zklamaní.

Vzkaz v láhvi (2016)

Oproti ženě v kleci mi to přišlo asi tak o 100% lepší. Málem jsem zanevřela na filmové zpracování, ale když jsem četla příslib černého humoru, dala jsem tomu ještě jednu šanci. A jsem ráda!

Žena v kleci (2013)

Kniha byla výborná, čtivá a měla v sobě hodně humoru. Film už toho bohužel příliš nevyužil. Celkově to bylo velmi zjednodušené, zkrácené a jak jsem čekala, nemělo pro mne ani smysl se na to dívat. Budu pokračovat ve čtení příběhů oddělení Q.