Králova řeč (2010)

Film se mi moc líbil zejména po vizuální stránce, ale jinak mi přišel možná až moc klasický a hollywoodský. Inu, Černá labuť je pro mne silnější.

Jatka č. 5 (1972)

Ta čtvrtá hvězdička je za to, že znám předlohu a proto má pro mě film asi trochu jiný obsah než pro neznalého diváka. Scény s Edgarem Derbym jsou pro mne ve filmu mnohem silnější než v knize - jak na marodce v zajateckém táboře, tak i jeho smrt... Škoda nevyužitého potenciálu Tralfamadořanů.

Kick-Ass (2010)

Jak jsem čekal, že se mi Kick-Ass bude líbit, tak mne docela překvapilo, že se mi místy hodně nelíbil. Nějak mi nesedla míra stylizace filmu - něco bylo stylizované až moc a něco vzhledem k tomu naopak málo. Výsledek na mne působil nesourodě a proto neuvěřitelně. Pro srovnání Scott Pilgim vs. The World je film mnohem stylizovanější, ale zároveň pro mne konzistentnější a uvěřitelnější.

Šílený Max (1979)

Po pravdě jsem byl tímto filmem trochu zklamán. Přece jen má Mad Max pověst kultovní série, tak jsem čekal něco víc. A ono je to jen obyčejné Béčko o pomstě jednoho muže a "tenké hranici mezi ochráncem dobra a zločincem".

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Neuvěřitelně dobře jsem se bavil! Jednoduchý příběh? Ploché postavy? Všechno přebíjí dokonalá stylizace a atmosféra - svým způsobem je to generační film nás, co jsme vyrostli na počítačových hrách, indie rocku and stuff.

Obchod na korze (1965)

Výborný film - pro mne osobně nejsilnější film za poslední dobu. Neuvěřitelně živé vykreslení prožitků a chování člověka, který se v těžké době dostává do extrémně nepřehledné a složité situace. Ve své obyčejnosti v sobě nenachází ani odvahu ani dostatečnou zbabělost (ne-lidskost?) aby udělal nějaký rozhodný čin. Mrazivý realismus... A hudba, hudba je výborná...

Ivanhoe (1952)

Zdařilá adaptace výborného románu. Na dnešní dobu možná trochu úsměvné bojové scény, ale jako celek to funguje výborně.

Zakázaná planeta (1956)

Skvělý žánorvý snímek - výborná atmosféra Space opery podle 50. let. Dobře jsem se bavil.

Černá labuť (2010)

Pořád váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, musím to nechat sednout... První půlka byla pro mne hrozně silná, nějaké umělce znám a tak se mne to dost dotýkalo. Líbí se mi nejasnost toho, co se vlastně stalo. Občas mne trochu rušily trikové efekty. Každopádně vřele doporučuji, rozhodně film, který by bylo škoda minout.

Brazil (1985)

Šílené? Geniální?!