Melanie: Dar života a smrti (2016)

Začiatok bol zaujímavý, úvodný útok zombíkov bol spravený podľa mňa skvelo a aj samotný útek zo základne, tak isto scéna kedy celá skupina pomalým krokom prechádzala medzi zombíkmi ktorí ako keby "spali" bola fakt napínavá.  Potom ale prišla scéna v strede filmu, kedy si scenárista myslel že násilie na zvieratách, aj keď v zombie filme, je o.k. . Ďakujem ti pán Mike Carey za pokazený deň a tak isto som po tej scéne tú Melanie úplne znenávidel a dúfal že do konca zhorí, alebo ju niekto konečne zastrelí, v podstate sa mi film zhnusil, takže ak hlavne milujete mačky, ale aj psov, NEPOZERAJTE TO !  Potom nasledovali scény kedy sa postavy chovali ako väčší a väčší hlupáci, takže som to do konca už len preklikal a záver bol tá najväčšie zhovadilosť akú som za roky videl. Škoda, keď úvod bol fakt sľubný.

1917 (2019) odpad!

Najhorší film z 1.sv vojny. NECHÁPEM prečo niekto urobí film v ktorom všeho-všudy hrajú dvaja ľudia čo sa prechádzajú po lesoch a lúkach, kde sa dokopy nič nestane, hrá do toho akože emotívna hudba, jedna z hlavných postáv "nečakane" umrie a film skončí tam kde akože aj začal a celé sa to tvári neuveriteľne chytro, ale v skutočnosti celý film povedal jedno veľké NIČ ?? To už pomaly začínam prechádzať do konšpiračných teórií, kedy mám pocit že režisér jednoducho musel vedieť že robí film v štýle "akože na jeden strih", aby za to mohol dostať oskarov za technickú stránku, nie preto že by snáď chcel povedať zaujímavý príbeh, či ukázať dobre urobenú akciu. A ten útek cez mesto už bola maximálna fraška čo pripomínala skôr Tom & Jerry naháňačku. Trapas, nepodarok, odpad.

Rambo: Poslední krev (2019)

Síce trvalo viac ako hodinu než sa dostalo k tej najväčšej akcií, ale čakanie stálo za to ! Pravá necenzurovaná Rambo-brutalita ako sa patrí, dobré zakončenie celej série. Škoda že nebola akcia lepšie rozdelená počas celého filmu, ale aj tak, oplatilo sa vidieť. A taká perlička: Kino Levice má pre film vekové označenie 12+ ... nechápal som, ja že akú cenzúrovanú blbosť som to išiel pozerať .. a hneď v prvej akčnej scéne Rambo zlomí chlapíkovy ruku tak že má až otvorenú zlomeninu. strieka krv, vidieť kosť. A ja sa len zdesene obzerám okolo seba a v kine vidím sedieť deti. No paráda :-).

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Mysterio pôsobil tak zaujímavo dokým neprišiel ten "zvrat", ktorý z neho urobil len ďalšieho generického niktoša. Celkovo žiadna zaujímavá akčná scéna okrem posledného malého momentu kde Spiderman použije svoj "Spider-sense". Zbytočná výplň medzi ďalšími MCU filmami.

Godzilla II Král monster (2019) odpad!

Ako by povedal Homer Simpson , "To je ale pí*ovina". Nechápem prečo má niečo taký rozpočet aby spravili perfektne vyzerajúce monštrá, ale kameru má na starosti niekto s Parkinsonom, alebo niekto čo pracuje s kamerou snáď prvý krát v živote. Žiadny dobrý záber, pri akcií sa stále natriasa kamera, nič nie je vidieť pre úplne mizerne zvolené uhly kamery a keď aj je niečo vidieť, tak asi len na sekundu alebo dve a potom zase houby a naspäť k niktošom ľuďom ktorých nechce nikto vidieť lebo sú do posledného kopa nudy a kli-ché !

Skleněný (2019) odpad!

Pokračovanie jedného z mojich najobľúbenejších filmov - Unbreakable a oni z toho urobili dvoj-hodinové posedenie v blázinci. Taká zbytočnosť, taká škoda.

Smrtelné stroje (2018) odpad!

Graficky pekná, kli-che nezáživná príšerne natočená neoriginálna šablónovitá a zbytočná sr*čka. Nechápem čo ten filmový priemysel tejto doby robí, keď vedia mať taký dobrý nápad a tak "kvalitne" všetko zadupú do zeme, resp. až pod zem. Hnus.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Dobrý nápad nestačí. Čo na tom že hry a filmy zbožňujem a odkazov na ne sa nedá ani napočítať, keď všetky sa na obrazovke mihnú len na pár sekúnd a ostatok je len veľká príbehová kli-ché zlátanina. Úvodná scéna pretekov je tak preplnená efektami a pohybmi kamery že som si tú kopu akcie ani vôbec neužil, lebo efekty boli až prestrelené, že mi oči nestíhali. A po tom ? Dlho kde nič, tu nič a záverná veľká akcia všetkých postáv bola zase len pár sekúnd strih na skupinu tu, skupinu tam, ale inak sa to sústredilo len na nezaujímavé hlavné postavy a potom boom, hra sa končí.

Tomb Raider (2018) odpad!

Najlepší film podľa hry ! A stále je to odpad ! Žiadny zaujímavý príbeh, charaktery, akcia, hudba, nič ! Prvých 20 minút sa mohlo kludne vyhodiť a nič by nechýbalo, príbeh a niektoré veci sú z veľkej časti okopírované z Tomb Raider 2013 hry, akčné scény nemajú žiadne napätie či gradovanie, celý film je spravený len aby sa predával vďaka známemu menu.

Deadpool 2 (2018)

Romanca je hrozná v každom Marvel filme a tuto to nie je výnimka, nechápem prečo sa s tým vôbec musia babrať a brzdiť tak film, ktorého tempo dokým sa prvý krát nestretnúť Cable a Deadpool, je všade, len nie dobre. Potom sa to konečne začne hýbať lepším smerom, viac akcie, lepšie hlášky a aj humorné scény. A Cable bol pre mňa najlepší charakter filmu, škoda málo využitej Domino. Hlášky a humor fungovali u mňa len z polovice. Vtipy by mali byť rýchle, ale niektoré boli príliš naťahované a potom z nich humor už vyšumel a hovoril som si no nech už to konečne ide ďalej. Možno preto som mierne sklamaný, lebo od Deadpoola čakám síce hlúpu zábavu, ale aj tá by mala mať nejaký limit, či úroveň. S akciou som žiadny problém nemal, vyšší rozpočet je vidieť a tam si odviedol každý skvelú robotu. Obával som sa akurát 16+ ratingu, miesto 18+ ktorý mal originál, ale našťastie si tvorcovia žiadne servítky nebrali.